Ošetřovatel v zoo. Co všechno je pro tuto práci potřeba?

nnikola24
17. bře 2021

Dobry den

Rada bych se zeptala, zda je tu někdo takový kdo by mi poradil . Co je všechno pro tuto práci třeba abych mohla dělat práci v zoo jako ošetřovatel ☺️

Jsem teď na mateřske a přemýšlím co budu dělat potom až mi skončí a budu muset jít zase do prace , vždy jsem dělala praci co mě nebaví nenaplňuje, a po mateřské bych to ráda zmenila ☺️

Děkuju za radu

irmamala
17. bře 2021

To záleží jakou práci si představuješ. Pokud by ses chtěla vyloženě starat o zvířata, tak na to už odpovídající vzdělání potřebuješ. Na ty pomocné práce, jako úklid ubikací apod žádné zvláštní znalosti nepotřebuješ. Ale co jsem měla známe v pražské zoo tak vím, že je to fakt náročná a mizerně placená práce. Člověk tam většinou jde s nějakou ideou, že bude mezi zvířátky, ale spíš celý den lítá s kolečkem hoven 🙂

amazonkajanik
17. bře 2021

@nnikola24 jestli chceš být u zvířat, tak krom zoo zkusit mrknout někde po farmách. Většina tedy vyžaduje mít řidičák na traktor, ale třeba dojička krav nemusí. Zaučí a jede se. A tím, že s nimi bude dělat člověk, který jim dá lásku a pochválí za každý nádoj, postará se o ně, když mají třeba bolavé vemínko, tak to jsou vděčné pohledy. Měla jsem kravku, co si podvrkla nohu. Myslela jsem, že mě nakope, až jí na ní sáhnu s mastí. A ne...držela, užívala si masáž a za tři dny už krásně chodila. Dokonce chodila raději na mou stranu,než ke kolegovi, páč jsem jí vždy pohladila a nožičku zkontrolovala a podrbala na boku. Ony si i vybírají, koho k sobě chtějí, mají své oblíbence a některým je to jedno.

mrszizy
17. bře 2021

@nnikola24 kamarádka má vystudovanou veterinu v Kroměříži, pracovala několik let v Zoo a pak sama a dobrovolně odcházela. Zhodnotila to jako né zrovna 2x dobře placenou práci, kdy jsou zvířata povětšinou na posledním místě. Když se narodili prcci zůstávala tam po pracovní době (což neměla pak ani placené, ale je to srdcař, tak to nebrala jako práci ale poslání), kolikrát si dávala i noční směny když mrňata dokrmovala aby vůbec přežily. Prošla si docela širokým spektrem zvířat - tučňáci, vydry, kudu, žirafy, hyeny. Vydry a hyeny cvičila, to hodnotila jako to pěkný na té práci. Ono i potom, co už třeba s těma vydrama nepracovala a my tama společně šly, když jí uslyšely začaly strašně "ječet" a plavat naším směrem, prostě jí mezi těma desítkama hlasů poznali.
Co se týkalo BOZP naprostá šílenost - hodně věcí si dokupovali samy, protože od zaměstnavatele prostě nic nedostali.
Jinak jak píše irmamala, je to práce, která dokáže krásně rozbít dětské sny o práci se zvířaty 🙂. Počítej že dojíždíš domů zničená, unavená, trošku na smraďocha, protože ty zvířata prostě mají svůj pach, s malou výplatou. Musíš se obrnit že zvířata, které umřou (bez nějaké nemoci, tj. nezávadné maso) jsou používány na skrmení šelem (takže tvoji oblíbenou žirafku může ze dne na den kolegyně předhazovat lvům na oběd). Naopak ti to třeba dodá dobrý pocit že pracuješ ze zvířatama, pomáháš jim, zajišťuješ jim nějaký komfort a ony, když tě příjmou do smečky, jsi prostě jejich 🙂.

gracinka7
17. bře 2021

Kamarádka to dělaka, má vystudovanou zemědělku. V podstatě jde hlavně o krmení a kydání hnoje. Bavilo ji to, ale plat byl minimální, takže šla po 2 letech jinam.

sigyn
17. bře 2021

Doporučuji si třeba zaplatit nějaký nejlevnější zážitek Ošetřovatelem v Zoo. Máte pak možnost si to nejen vyzkoušet, ale hlavně si promluvit přímo se zaměstnanci. Mně třeba překvapilo když jsem viděla "kancelář" hlavního ošetřovatele šelem. Stará bouda, vybavení vypadalo, že pamatuje druhou světovou válku (ať už šlo o stůl, nebo jen topení). Co jsem s pánem mluvila tak také říkal, že asi půjde dělat něco jiného, protože to co tam měl on po 10 letech, jsme já měla v soukromé firmě za 3 roky, a to nedělám žádnou profesionální práci.

amazonkajanik
17. bře 2021

@mrszizy bohužel, takhle to je ...ony poznají toho svého dobrého človíčka , který jim dává víc, než za co je placen, jelikož to jde od srdce. Ale pak je tady ta smrt 😟 když jsem měla volno delší než 3dny, tak se mi snažili co nejdéle zamlčet, že tahle odešla při porodu, tahle padla pod bykem, tahle dostala zápal plic...mé mazlivky, plyšáci,vědomi si své velikosti a váhy a stejně,kdyby mohly, tak skočí do náruče. Ale bylo i pár mrch,které by bez vážného důvodu, člověku hlavu urazily, vadil jim snad už jen dech. Byla jedna, co chtěla zaútočit na mého chlapa zezadu, ale dvě holčičky (normálně hodné,neprubojne) jí zatarasily cestu a odtlačily mimo dosah. Pokud se mi naskytne příležitost po mateřské (bohužel,nechci se vracet tam, kde jsem byla,špatný plat a špatně vedené hospodářství)tak jdu k dojení znova