Odchod ve zkušebce - psychopodpora 🙂

ines76
11. bře 2023

Milé zeny, od začátku roku jsem na novem místě. Zhruba polovina moji pracovni naplne byla predem jasne dana a druha pulka měl byt novy projekt, na jehoz tvorbe jsem se mela i ja sama podilet. Jak jsme o tom mluvily pred nastupem, pripadalo mi to trosku jako takovy nerealny vzdusny zamek, ktery jsem uplne nechapala, ale nadrizena me ujistovala, ze je to realne, ze se do toho dostanu, ze me poslou na staz, kde se naucim vse potrebne a ze to bude v poho. Opakovane jsme to rozebiraly. Tak jsem nastoupila, opravdu me poslaly na mesicni stáž (od pulky ledna do pulky unora), ovšem na te stazi se delalo jen to, co uz delam, nikoli pozadovany "vzdusny zamek". To jsem nadrizenym komunikovala uz behem toho mesice i po navratu. S tim, ze ani po 2 mesicich v nove praci porad nechapu, co mam delat polovinu pracovni doby. Pořád me ujišťují, ze v pohodě, ze se do toho dostanu, ze me poslou jeste na jinou staz. Ale me uz z toho hrabe, jednak se citim divně, ze porad nejsem schopna nejak uchopit, co se po me chce, a druhak nudit se v praci můj ideal opravdu není :-/ také vážně zvazuju odejít s koncem zkusebky. Na jednu stranu je mi to trochu lito, ta pulka prace co dělám me bavi, prijemna pracovni doba i plat, na druhou stranu mam vyse popsat spatne pocity... Jsem ten typ, co nechce nikoho zarmoutit, samozřejmě me budou přesvědčovat, abych zůstala, takže potrebuju ujistit, ze odejít ve zkusebce je v pořádku, od toho zkusebka je, že jo 🙂

ines76
autor
11. bře 2023

(novou práci bych zřejmě nesplasila úplně hned od začátku dubna, ale to neni problém, ktery bych me v tomhle rozhodovani moc ovlivnoval)

rosie18
11. bře 2023

@ines76 zcela uprimne, pokud mas oporu v zamestnavateli, tak nechapu, proc chces odejit. Kdyby na tebe tlacili a vycitali Ti, ze druhou napln prace jeste nechapes, tak bych to pochopila. Ale takhle bych to aspon zkusila a dala tomu cas.
Jinak neni nic spatneho na tom, kdyz odejdes ve zkusebce.

janulkaz
11. bře 2023

Ja bych dala na svuj vnitrni pocit, je lepsi kdyz te prace bavi a nemusis kazdy rano resit, co tam zase budes delat... Pokud na tebe jsou hodni a ani kolegove to neresi, tak to muzes jeste zkusit. Je dost mozny, ze ke stejnemu zaveru prijdes i za dva tri mesice..

betysch
11. bře 2023

Já tě přesně chápu.Chvilku než jsem otěhotněla jsem přešla na novou práci-a poslouchala jsem něco o pozvednutí a podobné motivační ptákoviny( pro mě).3/4 pracovní doby jsem se vyloženě zašívala.Na stáž jsem šla také-schválně jsem si ji ještě protáhla.Vůbec mi to nedávalo smysl.Bylo to zbytečné a k ničemu.Vymýšlela jsem si práci abych aspoň něco dělala.Naštěstí jsem otěhotněla a musela jít na PN.Jinak bych dala výpověď.Před několika několika měsíci jsem se vrátila na to úplně první pracoviště a jsem spokojená.To novější pracoviště zaniklo protože konečně někomu docvaklo že je zbytečné.

nnnadja
11. bře 2023

Moc nechapu jakou praci presne delas,proto je tezke poradit. Kazdopadne na projektovych pozocich je potreba i vlastni intervence,networking… ve velkych firmach si musis umet najit sve misto a prilezitosti.
Kdybych delala v oracu jen co mi rekli,ze mam delat,stravila bych touto praci ja osobne tak 20-30hod mes ze 160…

ines76
autor
11. bře 2023

Diky zeny, jak píše @betysch o motivacnich ptakovinach a vymysleni si prace, to je presne co ja delam a depta me to. Nadřízení jsou podporujici, protože z nejakeho důvodu se tu pozici dlouho nedari obsadit a oni ji chteji obsadit, i me napada jestli na tom nevisi nejaky grant ci tak neco... asi jsem se i trosku precenila, ja te vlastni intervence na vymysleni novot zas tolik nemam, navic kdyz ani nepobiram tu "vizi". Ano, taky jsem si rikala, jsou na me hodni a nikdo to neresi, dostavam plat "zadarmo", dam tomu čas, ono se to vyvine, ale za ty 2 měsíce a kousek jsem se neposunula ani o píď (naopak v te "normalni praci" co delam část pracovní doby už jsem se dost rozkoukala, takže to mám raz dva a tim vic "volneho času"). Pořád o tom přemýšlím sem a tam, měla bych taky zkusit trochu vypnout a nechat to uležet, aspoň o tom víkendu, ze jo🙈

kamino
12. bře 2023

@ines76 Bohužel toto jsem ve dvou firmách zažila také a pokaždé jsem utekla - jednou do jiné firmy a pak na rodičák 🙂 Byla jsem zvyklá z výroby opravdu fungovat produktivně celou pracovní dobu a vidět výsledky a ne vymýšlet si práci pro práci, aby to vypadalo.. děs když si představím, že někdo ty peníze na mou mzdu musel od někoho získat.. Takže naprosto tě chápu, já jsem nakonec šla na volnou nohu 🙂

ines76
autor
12. bře 2023

@kamino kdo nezazil nepochopi 😅 rd uz u me bohuzel nehrozi... a pri te výpovědi jsi nejak vysvetlovala, ze je to kvuli málo prace, nebo radsi ne? Jeste me napada jako vstricny krok nabidnout, ze bych zustala dělat tu normální práci, coz by mi zabralo realisticky max 2 pracovni dny v tydnu, ovsem pro me pruda ziskat dalsi praci taky na kratsi uvazek, takze to spíš ne. Kde se berou penize na muj plat taky obcas dumam, ani v minulem zaměstnání jsem nebyla zrovna přetížená, a že nas tam bylo takovych vic... nebo na druhou stranu tam byly pracovnice, co se sice citily přetížené, ale bylo to spíš jejich malou výkonností nebo špatnou organizací práce.

kamino
12. bře 2023

@ines76 Asi tak.. ja jsem si sháněla praci a rovnou prestupovala, ono bylo vzdy duvodu vic. Byt tebou, tak si jeste zkusim promluvit s vedouci, ze uvazujes o odchodu a z jakeho duvodu. Nemas co ztratit.

ines76
autor
12. bře 2023

@kamino bezprostředni nadřízené už jsem to naznačila (no, vlastně jsem ji to otevrene řekla), že se mi nedari uchopit a pochopit tu "vizi" vyssi nadřízené, a že to možná neni pro me to pravé. Ale ony se me snaží přesvědčit, že se do toho dostanu a ze to bude v poho, ale od zacatku ledna jsem se v tom neposunula ani o píď. Ale jsem v tomhle takova cíťa, co chce každému vyhovět 😔 no nic, můj boj 🙈

ines76
autor
25. bře 2023

@kamino tak jsem nadřízené napsala obsirny mail (abych si utridila myslenky a vyjadrila se jasne), jak se veci maji, ze nechci pokracovat v realizaci "vize" (=v zabijeni pracovní doby a potaceni se od niceho k nicemu), nicméně jako vstricny krok nabizim chodit 2 dny v tydnu delat to, co je opravdu potreba, nez na to najmou novou silu, ktere bych to predala. Coz myslim ode mne bylo opravdu nadstandardní nabidka, protoze bych zaroven musela najit jinou praci na zbytek tydne, ale budiz, co jsem tam delala bylo prima a bavilo me to. Bala jsem, ze me budou premlouvat, ale naopak, nadrizena mela rovnou pripravene papiry o ukonceni s koncem zkusebky, za 5 min vyrizeno 🙈

kamino
25. bře 2023

@ines76 Ber to tak, že někomu tato "práce" vyhovuje, hlavně že má v popisu práce Manager a evidentně nikoho taková produktivita nevzrušovala 🙂 Je to škoda, ale věřím, že lepší práce se najde 🙂

ines76
autor
25. bře 2023

@kamino tohle bylo v pondeli, behem tydne jsem provedla brainstorming (tim, ze jsem menila praci nedavno, tak uz jsem mela nejaky prevyber, kontakty, "rozhozene sítě" na vic mistech), vcera jsem byla na pohovoru a od dubna jdu na jine misto, kde vim predem konkrétně, co budu delat 😇 nakonec jsem ráda, ze to dopadlo jak to dopadlo a ne případně dalsi 2 mesice táhlé nudy výpovědní lhůty...