Obava ze ztráty zaměstnání

podaji
28. říj 2016

Ahoj cca rok jsem na rodičovské dovolené. Do práce jsem se chtěla vrátit z fin.důvodů hned po mateřský. Přítel tenkrát vydělával mnohem míň než já. Bohužel po schůzce s mým šéfem kdy mě řekl, že mě zpátky vzít "neumí", mám dost obavy abych se měla kam vrátit. Někdy se fakt bojím toho abych vůbec práci po rodičovský měla. Pracovala jsem ve vyšším managementu banky. Měla jste to taky takhle některá. Jasně zvládli jiné zvládnu taky, ale to mě moc neuklidňuje. Díky

barbiel
28. říj 2016

Neumi vzit zrejme ted. Obcas totiz se zastupem uzaviraji smlouvu po dobu materske, respektive rodicovske, takze ted by zastup nemohl vyhodit, pokud je slusny sef. To misto Ti drzet "musi" 3 roky. Nebala bych se 🙂

j.a.n.i
28. říj 2016

@barbiel Tak dokud ona nepožádala o rodičovskou, tak byl jeho problém, pokud zástupu dal smlouvu na 3 roky, po mateřské měla zakladatelka právo se vrátit a on do toho neměl co kecat, takže celkem chápu, že se o místo obává, když ji šéf tvrdí to co ji tvrdil.

barbiel
28. říj 2016

@j.a.n.i je fakt, ze jestli nepozadala, tak ano mas pravdu...

podaji
autor
28. říj 2016

Nepožádala v tom je právě ten zádrhel. Dle zákoníku jsem měla po mateřský nárok na svoji židli...

j.a.n.i
28. říj 2016

@podaji Zas tedy na druhou stranu a obranu zaměstnavatele, tohle je třeba v našich končinách fakt důrazně hlásit ideálně už během těhotenství, protože na to prostě lidi nejsou zvyklí, aby se člověk vracel do práce po půl roce... vím, o čem mluvím, nikdo mi to u prvního dítěte nevěřil, u druhého už celkem jo. Ale teď už s tím stejně nic neuděláš, jasně, kdybys na tom tenkrát trvala, tak by to prostě nějak vyřešit museli, ale nemá cenu řešit coby, kdyby... spíš bych se začala průběžně připomínat, třeba tě budou potřebovat dříve než za 3 roky a pak by to klaplo 😉

barbiel
28. říj 2016

@podaji v tom pripade se bran, pokud o to misto stojis... Ja bych se ho zeptala narovinu!

jarka247
29. říj 2016

@podaji on je rozdíl mateřská a rodičovská dovolená. Mateřská je jenom toho půl roku, co tě platí firma, po tuto dobu ti musí držet židli. Když je informuješ že budeš mít i po rodičovské zájem o práci, musí Tě zaměstnat, ale už to nemusí být ta Tvá židle. Může to jiná pracovní pozice. ☹

podaji
autor
29. říj 2016

@jarka247 jak už jsem psala dala jsem jim vedět a stejně mě židli nevrátili. Nelituju jsem doma s malým ale pěkněě vytočili. Holt jednání velkých korporací