Nová práce. Co si o tom myslíte?

katanovobran
18. led 2021

Ahoj holky.
Potřebuju asi poradit nebo spíš možná trošku podpořit.
Našla jsem si novou práci která mě strašně baví.Jsme tam kolektiv samých žen na což sem nebyla zvyklá ale nevadí mi to příjemná změna po práci s muži.Jde o to že jsou všichni moc super přijali by bezvadně nejspíš asi i proto že vidí že se opravdu snažím a práce mě baví jde ale o to že v každém kolektivu se najde někdo kdo už také super není-je ta, jedna kolegyně která je tam už od začátku a bylo mi řečeno že je lepší s ní vycházet protože to tam má dost pod palcem což chápu je tam dlouho a je tam ještě jedna kní jsou taková nerozlučná dvojka a ty mi tedy dávají dost silně najevo kdo tu určuje pravidla a jestli se podle nich nepojede i když si já osobně myslím že jsou spíš vymyšlené jimi než paní šéfovou tak jestli se podle nich nepojede tak budu mít dost velký problém.Přišla jsem z větší firmy a mám v tomto oboru velké zkušenosti takže vím jak se věci mají.Prostě tyhle dvě dámy mi dávají dost najevo že jak mile se jim nebude něco líbit majíá dost elký vliv’ na bytí v mé práci a já sem taková že toto dokážu snášet dost dlouho ale jednu ten pohárek přeteče v životě bych si nedovolila nabourávat systém toho v čem tam pracují nebo někoho pomlouvat ale hned při příchodu místo přivítání si mě tyhle dvě zavolali stranou a řekli že nesnáší když někdo rozesírá kolektivy což já sem ani nikdy nedělala ale ani taková nejsem ..takže pro mě celkem studená sprcha hned na začátek a já teď vůbec nevím jak se k ním chovat ..připadám si díky nim v presu když tam nejsou je to paráda ale jak je už se tak době necítím ale nedávám nic najevo.na holkach je vidět že je dvakrát taky nemusí ale nedovolí si nic říct protože vědí jaké následky by to pro ně asi mělo..slyšela sem kolik lidi už vyštípaly tyhle dvě dámy a jen kvůli tomu že jim nesedli nebo je odsoudili hned od začátku ..jak se chovat k takovým lidem ? Nesetkala sem se ještě s tímto,chci s nimi vycházet ale obávám se že se po mě budou vozit ptozože sem nová a mladá samozřejmě ctít jejich zkušenosti a budu to respektovat ale nechci si uolně nechat skákat po hlavě.Co myslíte holky ?

zelenaesmolda
18. led 2021

@katanovobran
Byla bych slusna,hledela si sve prace ale taky dala najevo,ze si po hlave skakat nenecham.Pokud jde o pracovni zalezitosti tak komunikovat co nejvic pisemne at mas kdyztak dukwzy kdyby na tebe chtely damy neco hodit.

katanovobran
autor
18. led 2021

@zelenaesmolda no my pracujeme spíš rukama,já mám prostě takový pocit že když si tě takovýhle ženský vezmou do obzoru tak na tom asi člověk nic nezmění ale máš pravdu hledět si své práce mít vše v pořádku a kdyžtak kdyby na mě měli nějaké poznámky tak jim slušeně vysvětlit že tohle na mě neplatí ale já bohužel tohle asi neumím spíš si to nechám líbit toho se celkem dost bojím ..

zelenaesmolda
18. led 2021

@katanovobran
Zkus si neco precist o asertivni komunikaci