Neschopenka - špatná adresa zaměstnavatele

inkognita
7. bře 2015

Ahoj holky, už od ledna jsem na rizikovém a stále mi nedorazily peníze za první měsíc neschopenky :( začalo mi to vrtat hlavou a uvědomila jsem si, že po mě MUDr. chtěla adresu zaměstnavatele, která se na neschopenku píše - ptala jsem se ji jakou, zda adresu budovy v níž opravdu fyzicky jsme a pracujeme (Říčany), nebo sídlo firmy z rejstříku (Praha), kde ale nikdo není.. řekla mi, že se tam napíše ta, kde opravdu jsme.. teď mi to však vrtá hlavou, nemá tam nakonec být ta z rejstříku? Už je březen, odevzdala jsem už druhý lísteček na peníze a stále kde nic tu nic.. pokud to je uvedené špatně, dá se to zpětně změnit? Moc děkuji za pomoc!

marcicek84
7. bře 2015

hele jim první peníze trvají dlouho, oni snad mají snad 40 dnů na vyřízení ato až poté,co jim to pošle zaměstnavatel

kattyd
7. bře 2015

Zjisti si kdy lístek na peníze zaměstnavatel odeslal. Já byla na neschopence celý únor, lístky k penezum jsem odevzdala v pulce února a az ted mi volali od zamestnavatele ze mam prijet ještě podepsat jejich část neschopenky ze to budou odesilat. Takze pocitam ze to odeslou nejdriv v pristim tydnu, a pak je 30 dni na vyrizeni, takze peníze dostanu nejdriv v pulce dubna...

dominika8855
7. bře 2015

Jsem na tom stejně. Na neschopence od ledna. papíry na peníze odevzdaný za leden a únor a peníze stále nikde. No a minulý týden mi volali,že příští týden (11-12.3) mi přijdou všecky peníze naráz, za ten leden a únor. Už jsem z toho byla taky docela na nervy,tak jsem zjišťovala 🙂

sisinka74
7. bře 2015

@kattyd jj, to je vecny boj s lidma na neschopence. Zasadne nepodepisuji zadni stranu. Vcera mi volala nase mzdovka, ze mi chybi podepsany listek na penize 😲 😀 Takze mlcim.... 😀

inkognita
autor
7. bře 2015

Moc děkuji za rady.. pokud nic v pondělí nedorazí, tak tam zkusím zavolat.. podepsané oba lístky mám, jen ta adresa může být kamenem úrazu :/

inkognita
autor
7. bře 2015

@dominika8855 Koukám, že jsme na tom úplně stejně 🙂 Zkusím tam v pondělí brnknout ...

xpila
7. bře 2015

@inkognita A kdy jsi to dávala zaměstnavateli?

motomischel
7. bře 2015

Ahojky, taky jsem na neschopence od 27.12. a buď v klidu, mě peníze za leden přišly až teď. Sice se tam řešila změna diagnozy na neschopence, ale to zdrzelo tak o tyden. Ale kdyztak bych si zkusila zavolat na socialku😉

roseinka
7. bře 2015

Na neschopenku jsem nechala dát adresu, kde jsme reálně pracovali, ne fakturační (sídlo), která se liší a normálně mi peníze chodily. 🙂 Ale ten první měsíc mi taky nepřišly, až ten druhý, ale vina byla na straně zaměstnavatele, kdy se šéfová vyprdla na to, aby poslala vše včas. :/

inkognita
autor
7. bře 2015

@xpila Ten první lístek o neschopnosti už na začátku ledna.. "papír na peníze" za leden, jsem ji dávala začátkem února.. ten za únor mám už taky týden odevzdaný :(

inkognita
autor
7. bře 2015

@roseinka Jé tak to moc děkuji, mám to úplně stejně 🙂 tak snad nebude problém v adrese 🙂 určitě to účetní předala se zpoždením.. jinak už nevím. Tak snad ten příští týden peníze dorazí 🙂

xpila
7. bře 2015

@inkognita Sociálka má na vyřízení 30 dní od dodání kompletních podkladů, takže pokud to z práce dali pozdě a ještě třeba něco chybělo, tak se nedivím. Není to ještě tak dlouho. Adresa určitě nevadí. Zkus si v pondělí zavolat na sociálku, tam ti řeknou, kdy dostali podklady.