Neschopenka a kontroly. Kdy můžou/nemůžou přijít apod.?

lexa2000
10. čer 2020

Ahoj děvčata 😍
Měla bych otázku ohledně neschopenky....
Jsem na neschopence kvůli krvácení v těhu a měla bych nějaké otázky protože to z internetu moc nechápu a píšou všude něco jiného mi přijde.
Za 1. Je nějaký čas od kdy do kdy můžou/nemůžou přijít? Jako třeba že od 22 do 6 nemůžou...
Za 2. Co se stane když nebudu doma mimo vycházky a přijde kontrola? Nevíte co je za to za pokutu nebo tak? Já jsem stejně pořád doma, ale přítel si ze mě dělá srandu že to moc resim... Spíš mi jde o to že máme doma pejska a bydlíme v bytovce a když chce ven, nevysvetlite mu že musí ještě hodinu počkat než budu mít vycházky tak jdeme na rychlo kolečko ale za 10 minut jsme zpět...
Za 3. Kolikrát na vás přišla v těhu domů kontrola?
Děkuji moc za odpovědi holky 🙂

malenka3
10. čer 2020

1) kdykoli mimo noční klid (tedy kromě 22-6 kdykoliv včetně víkendů)
2) odejmutí nebo krácení dávky, pokud budeš venku mimo vycházky, je to prostě problém, jsi na neschopence, ne na dovolené. Takže bys to musela vysvětlovat, záleží na jak přísného pracovníka bys narazila. Takže bych to řešila se psem tak, že bych vyvenčila u baráku, abys viděla, že někdo přišel.
3) není úplně relevantní, kolikrát komu přišla, znám těhuli, které přišla 3x. Nemocenská v těhotenství se hodně zneužívá, takže se na to můžou zaměřit.

ito
10. čer 2020

@lexa2000 doporucuji rozdelit vychazky na dopoledne treba 3 hodiny a pak odpoledne 3 hodiny, pejsci by to urcite ocenili. Zbytek pak urcite obstara pritel. ;) Ja vychazky dodrzovala, v mem pripade notne ztizene velkou nevolnosti a kdyz se mi najednou udelalo dobre, tak jsem je nemela. :(

lexa2000
autor
10. čer 2020

@ito no já mám vycházky od 1 do 7 a vyhovuje mi to že většinou mi je celé ráno zle takže nikam nechodím, max na 10 minut se psem když má přítel ranní, když má odpolední jde on.. ale zítra mám mít zkoušky, ve 12 takže bych odcházela hodinu před vychazkami. Nevím zda to rysknout, přítel mi furt říká ať to neřeším že ta hodina je jedno, že na něj na neschopence nikdy nikdo nepřišel 🙄 ale já jsem straspytel a taky jsem četla že ti můžou sebrat peníze pak po zbytek nemocenské a nedokážu si představit že bych do září neměla ani korunu příjem.

lexa2000
autor
10. čer 2020

@malenka3 a to mi strhnou jednorázově nebo třeba můžu být 3 měsíce bez peněz?

malenka3
10. čer 2020

@lexa2000 až na 100 dnů mohou odebrat, záleží na míře provinění a posouzení konkrétním pracovníkem.

lexa2000
autor
10. čer 2020

@malenka3 a nevíš dle čeho to posuzují? Nebo tak..

zelenaesmolda
10. čer 2020

@lexa2000 nemuze to psa vyvencit nekdo ze sousedu?
Ja se divim,ze mas vubec vychazky.Kdyz krvacis tak jsi na rizikovem a mela bys sedet s nohama nahore a nic nedelat.

lexa2000
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
lexa2000
autor
10. čer 2020

@zelenaesmolda já nevím, přišla jsem tam řekla mi že vše vypadá ok, že neví proč krvacim, řekla že mi dá neschopenku, vycházky že prý mám nárok na 6 hodin denně tak že mi je dá na odpoledne a naschle😳 když jsem šla podruhé, řekla jsem že krvacim pořád i po kapkach, řekla mi že nic špatně nevidí, ať jsem doma v klidu, občas se jdu projít se psem a další kontrola 15.6 ale už moc nekrvacim, zatím už jen spinim, no uvidíme.
Našeho psa se každý bojí, pořád štěká, takže to určitě ne.. přitom je to miláček nás :D

malenka3
10. čer 2020

@lexa2000 řeší se individuálně, co chceš slyšet? Na první provinění obvykle není ten nejhorší trest, ale nelze na to spoléhat. Nemusí se stát nic a nebo nejhorší varianta, to ti nikdo neřekne. Prostě to musíš nějak vymyslet nebo holt risknout. Myslím, že jsem někde četla, že v roce 2018 kontrolovali každého 10. pacienta.

lv
10. čer 2020

Přišli mi 3x, většinou je pokuta 500kc, kdyz je to poprve a nenarazis na debila

lexa2000
autor
10. čer 2020

@malenka3 ok dík 🙂

lexa2000
autor
10. čer 2020

@lv děkuji 🥰 a kdy ti přišli? Spíš ráno nebo večer?

jjasmina
10. čer 2020

Na neschopence jsem byla a kontrola přišla dvakrát, jednou dopoledne a podruhé těsně před začátkem vycházek 🙂 U kamarádky nebyli ani jednou, takže je to dost o náhodě prostě si myslím. Hlavně to porušování vycházek to za ty problémy nestojí, známé odebrali peníze na dva měsíce, tak prostě všechno zvážit .

lexa2000
autor
10. čer 2020

@jjasmina já vím že za ty problémy to nestojí ale už bych to měla ráda za sebou ty zkoušky :/

zelenaesmolda
10. čer 2020

@lexa2000 tak ja mit sousedy jejichz pes porad steka tak je zabiju 🙂
Jinak asi by bylo dobre to resit protoze ti pak treba bude budit mimco

lv
10. čer 2020

2x dopoledne, 1x těsně před vychazkami

jjasmina
10. čer 2020

@zelenaesmolda To každopádně, mě malou vzbudilo i štěbetání andulek, ne tak pes

tasimia
10. čer 2020

Ja už měla kontrolu dvakrát od dubna ( takže takové to, že teď nechodí jak si všichni myslí, je blbost ). Jednou přišli 5min před začátkem vycházek a po druhé v sobotu v 10:00 a ještě na mě musela několikrát zvonit, protože jsem spala :D.

lexa2000
autor
10. čer 2020

@zelenaesmolda ona štěká venku nebo když jdeme po chodbě protože se těší ven, v bytě ví že nesmí štěkat tak nesteka... A je to pes, který pes nesteka??

lexa2000
autor
10. čer 2020

@tasimia divím se že chodí i o víkendech, taky nemají klid chudáci 😳

lexa2000
autor
10. čer 2020

@tasimia a jak dlouho už jsi na neschopence?

tasimia
10. čer 2020

@lexa2000 no vím, že to dříve bylo tak, že víkendy nechodili - co mi teda zase všichni říkali, co je na tom pravdy nevím, jsem poprvé na nemocenské. Ale taky jsem se divila, chvíli jsem nadávala, který debil na mě zvoní jako na lesy a ejhle ona kontrola.

tasimia
10. čer 2020

@lexa2000 od začátku dubna.

nat
10. čer 2020

@lexa2000 většinou chodí těsně před začátkem vycházek a pak zase těsně po skončení vychazek.Uprimne pokud máte neschopenku máte být doma.A věřte můžete mít sebe lepší sousedy někdo Vás naprášit že jste byla mimo domov i kdyby jen na skok Mimo vycházky a je malér...Po tom na co se dávají neschopenky že 🙂

tulikiss
10. čer 2020

napisu jak to chodilo u nas..(delala jsem na socialce, sice jsem delala jine veci, ale zenska kontrolorky chodily na pokec) za prvni nepritomnost se brala davka na ten den. pak se na toho cloveka zamerilo a mel vice kontorl pri dlasi uz se brala davka minimalne na tyden.
Jinak neni to tak ze by cilene chodily kolem vychazek, ale vyjede jim seznam ulic, ktere musi kontrolovat, lidi a u nich vychazky. Tak si to musi srovnat tak, aby stihli co nejvic lidi jeste nez budou mit nebo kdyz se vrati z vychazek.

jjasmina
10. čer 2020

@tulikiss Jsem si vždycky říkala jestli chodí schválně před začátkem vycházek 😀

tulikiss
10. čer 2020

@jjasmina tak ono kdyz dostanes seznam treba 20 lidi a kazdy ma jinak ty vychazky, tak to musis nejak nakombinovat, takze ano nektere tesne pred nebo tesne po, ale vetsinou to neni zamerne, jen proste zalezi jak to zrovna vyjde

malenka3
10. čer 2020

@tulikiss a kdo dělá ten seznam ulic? To se generuje náhodně?

zuzangel
10. čer 2020

Já.byla na neschopence skoro celé tehu a kontrola nebyla ani jedna. Až do 6mesice jsem ani vycházky neměla, taky jsem.krvacela a ani bych to zbytečně neriskovala.
Známé došla.kontrola dvakrát, je to asi jak jim to vygeneruje nějaký systém, kdo ví.