Nastoupila jsem do práce. Jaké papíry vzít s sebou na ÚP?

petulka79
9. led 2015

Ahojky holciny,muzete mi poradit,sem zaevidovana na UP,15.ledna mam navstevu a do prace sem nastoupila 15 prosince,smlouvu mam na dobu neurcitou,jake papiry jsi mam vzit sebou na UP dekuji za info

blahova_andrea
9. led 2015

@petulka79 na úp jsi měla zajít do tří nebo osmi dnů (teď nevím) od podpisu pracovní smlouvy a nechat se z evidence vyřadit. v takovém případě se nečeká na plánovanou návštěvu. vem s sebou pracovní smlouvu a šup na úřad. oni ti tam dají nějaké papíry a řeknou ti co kam dát. dřív myslím dávali dva. jeden se nosil na zdravotní pojišťovnu a druhý sis měla schovat. ukazovala jsi ho dle potřeby. v práci si to myslím kopírovali, já to mám vše založené, abych mě doložené jak jsem kde byla zaměstnaná nebo hlášená, kdyby jednou někdo došel s tím, že mi něco chybí a musím to znovu doložit 😉

petulka79
autor
9. led 2015

A co kdyz bys sla na urad az toho 15,to mi asi pak budou nadavat,ze sem dosla tak pozde! @blahova_andrea

j.a.n.i
9. led 2015

@petulka79 No, já bych řekla, že je celkem jedno, jestli tam půjdeš 12. nebo 15. stejně je dost pravděpodobné (až jisté), že tě sankčně vyřadí pro porušení povinností... ono pokud v tom zaměstnání zůstaneš, tak ti to může být celkem fuk, problém by nastal, kdyby si skončila ve zkušebce, protože po sankčním vyřazení se na UP nemůžeš půl roku přihlásit.

zuhra
9. led 2015

Nemuselas ani chodit. Ale jak píšou holky, mas povinnost změnu hlásit, stačí telefonicky a mailem napsat od kdy a kam jsi nastoupila.,, co nejdřív tam zavolej!!!!

blahova_andrea
10. led 2015

@zuhra no nevím, po mě vždycky chtěli pracovní smlouvu, kterou si kopírovali do složky, takže jen telefonicky to asi nestačí. navíc taky potřebuje ty výstupní papíry z úřadu. takže možná stačí to včas nahlásit telefonicky, ale pak je stejně potřeba se tam ukázat a vyřídit formality 😉

uzivatelkalucie
10. led 2015

Já jsem tenkrát telefonicky ohlásila, že mám práci a pracovní smlouvu jsem jim naskenovala. Osobně jsem na ÚP už jít nemusela.

zuhra
10. led 2015

Ja už ani nescanovala smlouvu, jen chtěla nějaké údaje emailem a papíry mi poslala. Každopádně co nejdřív volat