Na ÚP po dohodě o provedení práce, dostanu podporu?

berka775
25. čer 2015

Uměl by někdo poradit....mám už rok a půl "zaměstnání" ale jen na dohodu o provedení práce ☹, jinak zaměstnavatel nechtěl....ta mi končí teď v červnu, novou práci mám sehnanou od září...myslela jsem,že prostě ty dva měsíce "přečkám" na úp - navíc jsem sama se třema dětma...., ale teď jsem zhrůzou zjistila, že nejspíš nebudu mít nárok na podporu,právě kvůli té blbé dohodě...to nedostanu jako vůbec nic,z čeho budeme s dětma žít ???? Prosím o vynechání rad ohledně fin.rezerv apod...dělám za 12tis a mám tři děti, na které ex neplatí ani kačku ☹, takže rezervy nejdou udělat......děkuju vám

xpila
25. čer 2015

@berka775 Záleží na tom, jestli jsi z té DPP odváděla pojistné a jestli jsi za poslední dva roky měla ještě nějaké jiné zaměstnání, případně náhradní dobu. Abys měla nárok na podporu, tak za poslední dva roky musíš splnit 12 měsíců odvodu pojistného, případně náhradní dobu.
Pokud nebudeš mít nárok na podporu, tak jedině zažádat o sociální dávky, ale tam se posuzuje vždy příjem zpětně a samozřejmě to nějakou dobu trvá, než se vše vyřídí.

j.a.n.i
25. čer 2015

@berka775 No, píšeš, že máš 12 tis, ale pokud to je čistého a máš v tom již bonus na děti, tak tipuju, že hrubou mzdu v té dohodě máš do 10 000,- takže na žádnou podporu mít nárok nebudeš, protože neodvádíš sociální ani zdravotní. Pokud máš DPP přes 10 000,- a sociální a zdravotní je ti strháváno, pak nárok na podporu mít budeš.

berka775
autor
25. čer 2015

@xpila
@j.a.n.i
dohoda jen na 10tis, právě aby zam.nemusel nic odvádět 😠 ,2tis mi dává bokem, bonus v tom nemám, platila jsem si jenom zdravotní OBZP, jiné zaměstnání jsem neměla....takže se asi půjdeme pást...

j.a.n.i
26. čer 2015

@berka775 Nojo, to je holt riziko toho, když podvádíš společně se zaměstnavatelem...

berka775
autor
27. čer 2015

Trochu silna slova ze podvadim, situace byla nastolena tzk, ze bud praci chces, a to takhle, nebo muzes jit, venku je x dalsich, ktery ji potrebuji....taky se mi to nelibi a proto jsem intenzivne hledala novou...ty dva tis.mam navic kdyz jeste ke sve praci uklizim 3x tydne kancelare...