Mateřská nižší než rodičovský příspěvek - dorovnání?

werik153
3. dub 2016

Ahoj holky, zajímalo by mě, jestli jste se některá setkala s podobným problémem, před nějakou dobou jsem na internetu četla, že mateřská nesmí být nižší, než rodičovský příspěvek, že se to pak musí rozpočítat tak, aby se z rodičovskýho příspěvku část připočítávala k mateřské, nevíte někdo jak to je ? Mateřská mi totiž vychází 6 300,- cca, a rodičovský příspěvek na 30 měsíců 7 300,- . Zaměstnaná jsem již 5 let, takže odpracované roky mám.

xpila
3. dub 2016

Mateřská nižší klidne byt muze, proc by nemohla. Spis jsi to jen špatně pochopila. Protože pokud je mateřská nižší jak 7600 Kc, můžeš požádat o doplatek do teto částky. Nicméně uz se ti to bude odecitat z 220 tisic určených na rodicak.

werik153
autor
3. dub 2016

@xpila Jo tak, tak to jsem to asi fakt špatně pochopila, já právě myslela že je to povinnost, že to právě nejde mít ji nižší a je nakázaný to dorovnání. Tak díky 🙂

tribulus35697
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bibikram
19. dub 2016

Dříve se v případě nižší mateřské doplácel rozdíl do výše částky rodičovského příspěvku, ale až po narození miminka. Do té doby pobírá matka jen mateřskou. 🙂 - nevím zda to platí ještě dnes????