Maminky, jak zvládáte 12tky-ranní/noční?

petulka25
18. zář 2014

Pěkný večer maminky skončila mi mateřská ☹ .............takže jdu do práce, ale bohužel na 12-ranní/noční!!! Maminky , která takhle pracujete, jak to zvládáte-2 malé děti, domácnost, manžel, výlety, rodinnou pohodu? děkuji

zvirka
18. zář 2014

Tak tohle si opravdu nedokážu představit, do toho bych nešla. Dohoda se zaměstnavatelem na jiné prac. době není možná? A jak jste na tom s babičkami/dědečky? Jak pracuje manžel? A co částečný úvazek, nešlo by?

evaamy
18. zář 2014

Je to hrozné, jak se dneska maká>🙂 já jsem teprve těhotná, ale taky jsem dělala 12h směny v obchodě a je mi z toho na nic, už nikdy se tam nechci vrátit, hlavně si tyhle nechutné směny nedovedu představit s dítětem, uvidíme jak to dopadne..držím pěsti ať to nějak skloubis, ale hledala bych si jinou práci.

petulka25
autor
18. zář 2014

@zvirka no já mám na výběr tuhle práci nebo pracák!!! jsem zdravotní sestra a v nemocnicích se většinou 12 tky dělají ☹ !!babička a dědečci ještě pracují a tatínek-no když budu mít ranní musí děti vozit i vyzvedávat, jinak po noční i před noční si budu s dětmi sama! no a částečný-musím na plný-penízky jsou potřeba ☹

petulka25
autor
18. zář 2014

@evaamy no ted mi nic nezbylo než jít na 12! zkusíme a když to nepůjde určitě budu hledat dál!! ale ted jsem ráda, že vůbec práci mám

luucia
18. zář 2014

Zvládáme to špatně, takže od ledna chci nastoupit na jednu směnu, našla jsem si místo na ambulanci 😉 Nechci zatěžovat babičky vyzvedáváním ze školy a školky, vodění na kroužky, úkoly,.. sice mě ambulance nebude tak bavit, ale to se nedá nic dělat 😉

petulka25
autor
18. zář 2014

@luucia no mě ambulance bohužel nevyšla ☹ takže musím na oddělení! vůbec netuším jak to bude......ale mám hodně kamarádek, které říkají, že když mají 12 mají více času! no jsem zvědavá!! a do jaké nastupuješ?

luucia
18. zář 2014

@petulka25 já mám s dvanáctkama času celkem dost..děláme 3-4 dvanáctky týdně, ale když mám denní jsem pryč od 7 do 19 a to prostě nejde..manžel má k tomu dost náročnou práci, takže by to bylo opravdu na babičkách..snad se na JIP zase vrátím, protože máme super kolektiv a práce mě baví 😵
Nastupuju na urologii..ale soukromou, tak snad to nebude taková hrůza 😀 😝

petulka25
autor
18. zář 2014

nooo mě čeká aro....kolektiv nevím jaký tam je( minulý byl hrozný) , manžel má pružnou pracovní dobu! takže když budu mít od 6-18 bude děti vozit i vyzvedávat on! já když budu mít volno, před noční, po noční!!!! babičku budem volat ve stavu nouze! ale jsem zvědavá, kdy se potkáme s manžel ☹ ambulance je parádní, že jsou tam jen ranní směny a hlavně vikendy,svatky volné!!!!!!!! ale asi pořád jen jedno a to samé!!!ale myslím, že kvůli dětem vydržíme všechno! já měla vyhlídlou zubní 🙂

petulka25
autor
18. zář 2014

@luucia nooo mě čeká aro....kolektiv nevím jaký tam je( minulý byl hrozný) , manžel má pružnou pracovní dobu! takže když budu mít od 6-18 bude děti vozit i vyzvedávat on! já když budu mít volno, před noční, po noční!!!! babičku budem volat ve stavu nouze! ale jsem zvědavá, kdy se potkáme s manžel ambulance je parádní, že jsou tam jen ranní směny a hlavně vikendy,svatky volné!!!!!!!! ale asi pořád jen jedno a to samé!!!ale myslím, že kvůli dětem vydržíme všechno! já měla vyhlídlou zubní

innes
18. zář 2014

@petulka25 pracuji po md opet na aru, ale na 0,6 uvazek, tak to jde skloubit. Nemas take moznost zkraceneho uvazku? K tomu mi snad dopadne par rannich sluzeb, kdyz jsou deti ve skolce u domaci pece.

petulka25
autor
18. zář 2014

@innes tam chtěji jen plné uvazky, a navíc potřebujem penízky .. takže nějaký zkrácený asi neklapne ☹

innes
18. zář 2014

@petulka25 tak to je blbe. No ja tim, ze se platy za tech par let trosku zvedly a muzu si odepsat deti z dani a budu i mene casto dojizdet, na tom budu temer stejne jako pred md. Ale kvuli penezum si taky schanim praci jen na dobu, kdy budou deti ve skolce, ale to je temer sci-fi, obzvlast na cely uvazek takovou sehnat. ☹

marcinek
18. zář 2014

@petulka25 myslim, ze to nebude lehke, ale muzes si jeste gratulovat, ze ma manzel pruznou pracovni dobu, tudiz by to skloubit melo jit.Kamaradka ted nastoupila jako sestricka zpet, sice ma zkraceny uvazek, ze malymu jsou jen 2 roky, ale jde to. Pokud te to uklidni, tak ja jsem na tom jeste hur. Za 2 mesice mam nastoupit zpet do prace na plny uvazek, smeny nepravidelne a na manzela se nemuzu vubec spolehnout, protoze je na telefonu bud v praci nebo jede z domu hned jak zavolaji, takze takovy vyzvedni deti do 5 ze skolky, mam dneska smenu az do vecera nelze spolihat. A v zaloze jen jedna babicka (tchyne), ale ta se nam prestehovala, takze ji nemuzu rict x-krat do mesice prived, odved, pohlidej. Jsme domluveny, ze prijede, kdyz budou deti nemocny, coz je taky pomoc.Sama mam z toho strach. Zatim nevim jestli to zkusit nebo dat rovnou vypoved a hledat neco jinde s pravidelnou prac. dobou

jitukka
18. zář 2014

Tak já teda zatím ještě pracuju, ted jsem přešla ze směn na 8ky, ale kolegyně co chodí do směn a vrátili se z MD tak říkají že mají mnohem víc času na rodinu....tak já nevím, ale když si vezmu jak jsem měla hodně času na směnách, tak snad to pak zvládnu i s rodinou 🙂

petulka25
autor
19. zář 2014

@innes
@marcinek
@jitukka no já si tak nějak říkám, že když budu mít dny tak budu v práci to je jasné a nic neudělám!! ale když budu mít před noční nebo po noční nebo volný ten den tak si pouklízím, vyřídím co potřebuju a pak si zajdu pro holky a budu mít čas jen na děti!
no uvídíme.....snad to půjde,ale mám strašný strach a už se mi o tom zdá☹ bude to nezvyk-zvykat si na nové, lidi, novou práci, přehozený cyklus spaní, ........

volnavolna
19. zář 2014

ja makam 12hodin denne. Od 21srpna az do 4zari jsem je delala v kuse a tedkon delam 3dny denni a 3dny nočni a pak tri dny volna. Je to narocne. mam doma 4male deti a muze. Partner se snazi pomahat ale stejne na mne nejaka prace zustane. Snazi se varic povesit pradlo ulozit deti. vyzvednout je nebo naopak odvest je do skolky a skoly. Ale je to potreba mit opravdu sehrane. je to unavne jak pro mne tak pro partnera.Ale jde to zvladat. a to jsme mesicne 260hodin v praci. ☹

marcinek
19. zář 2014

@petulka25 no pro me to az takova zmena nebude, ja pracuji uz pres rok, ale delam neco jineho nez je ma puvodni profese. Ale je dobry, ze kdyz muz stiha, tak vyzvedne deti a kdyz ne, tak ja koncim pred patou a jdu pro ne do skolky v 5.sice jsou posledni, ale vyzvednu je. Ale smena do vecera do 8, tak toho se bojim, ze nebudem stihat ani jeden.K tomu jeste poresit jedno auto navic.Ze se ti o tom zda se nedivim, ja mela takovy obdobi v breznu, kdyz nam malyho nevzali do skolky a ted jak to bude, co prace, atd...tak jeste jsem si nervama dodelala zaludek a v noci nespala

mafeska
27. zář 2014

@petulka25 taky mě to od dubna příštího roku čeká, krátký x dlouhý, denní x noční. Už teď mám z toho hrůzu a obavy že se to zvládnout nedá, jsme s přítelem u stejného zaměstnavatele takže budeme dělat na proti sobě ☹

sylvka
6. lis 2014

@petulka25 Ahojky,koukám,že si psala v září,jak to tedy jde?mám doma taky dvě malé děti a v březnu nastupuji taky jako sestra (oška) zpět do domova důchodců,taky na dvanáctky.mám z toho vítr,jednak jsem doma skoro sedm let a taky jak to zvládnu,ptž navíc prvního půl roku nebudeme mít pro mladšího školku,takže to bude fakt jen na mě a mm ☹

petulka25
autor
6. lis 2014

@sylvka ahoj Nooo upřímně nic moc! Mame nedostatek sester takže holky jedou i 19-20 služeb za mesic ! Ja mam zatim 17! Ale moc to nedavam,je mi smutno,dětem vadí ze jsem porad pryč,i na manželovi vidím ze si tezko zvyká!byla jsem 7 let doma a to je potom těžké si zvykat -pro vsechny! Ale mluvím jen za sebe, mam kamarádky které se do prace těší a treba Tt 12 jim vyhovují! Me ne ☹

sylvka
6. lis 2014

@petulka25 já budu v lednu taky sedm.no těším se,ten domácí pořád stejný kolotoč mě nebaví.potřebuju zaměstnat mozek něčím jiným.na druhou stranu vím,že se mi bude taky strašně stýskat.ach jo,ale co dělat...

petulka25
autor
6. lis 2014

Jako do práce jsem se taky docela těšila,ale nesednou mi ty 12tak se modlil at neco najdu jen na ranni to budu šťastná 😉 ale zatim nic ☹

iwettina
18. lis 2014

" Zahřálo mě u srdíčka si přečíst starosti druhých". Jsem taky zdravotní sestra, v únoru mi končí RD a do původní práce v Praze se nevrátím. Odstěhovali jsme se 150km od Prahy. Nemocnice je 10km, ale nechce se mi právě taky do směn. Manžel dělá 25tky v Praze, je voják z povolání, služeb má cca 8 zaměsíc, ale když si člověk spočítá dojíždění tam a zpátky je 16krát ráno pryč + občasné výcviky kdy je 3 dny v kuse pryč i týden.. Moje rodiče mám 210km daleko, manželovi rodiče pracujou. Zvažuju právě půl úvazku, sice finančně hrůza, ale jinak by jsme to nedali, když jsme na vyzvedávání a vodění do školky samotný. Chtěla bych se Vás co jste psaly, že máte 0,6 úvazku, kolik máte služeb za ten měsíc?