Mám nárok na stravenky?

klarushka05
22. říj 2015

Dobrý den,
jsem ve 30tt , pracuji v call centru a každý měsíc dostávám stravenky v hodnotě 70Kč. Když jsem si pro stravenky ale přišla na personálním mi řekli, že jelikož jsem od 1.10.2015 na neschopence a neví jestli se vůbec ješte vrátím do práce, jelikož mi pak navazuje hned mateřská, tak mi stravenky za září nedají. Přitom jsem si celé září normálně odchodila každý den. Co myslíte, můžou mi tohle udělat?

nadja73
22. říj 2015

myslim, ze ti je musi dat. stravenky jsou za odpracovane hodiny/dny, takze narok na ne mas. u nas je to "soucast" vyplaty.

klarushka05
autor
22. říj 2015

@nadja73 : No, oni mi je ani neobjednali a akokrát mi řekli, že mi vrátí stržené peníze, což je nějakých 600 Kč.

aguaverde
22. říj 2015

@klarushka05 pokud si chodila do práce, stravenky za září náleží 🙂 😉

mayyas
22. říj 2015

Záleží, jak to konkrétně máte ve firmě nastavené - najdi si interní předpis, ve které je to napsané. Někde se dávají stravenky "dopředu", někde zase zpětně za odpracovaný měsíc apod. Obecně jsou stravenky nadstandard, takže záleží na zaměstnavateli, jaké podmínky a pravidla tomu dá. Nicméně, musí to pak dodržovat pro všechny jednotně - proto si zjisti ty pravidla u vás.

klarushka05
autor
22. říj 2015

@mayyas: děkuji z radu...🙂

markyska88
22. říj 2015

@klarushka05 přijde mi to jako kravina a za září bys stravenky dostat měla. Já jsem na PN Už 4 měsíce a za ten poslední odpracovaný měsíc jsem je taky dostala a to přesně odpočítané na dny, kdy jsem pracovala. Ale asi možná můžete mít nastaven nějaký interní předpis, který tuhle situaci upravuje. Nicméně běžná praxe ve firmách to pokud vim není. 😕

pabka
22. říj 2015

@klarushka05 Ahoj, pracovala jsem přímo ve stravenkové firmě. Je to tak, že stravenky jsou pouze dobrovolným benefitem od zaměstnavatele a pokud je nemáš přímo ve smlouvě jako danou součást platu (případně v interním předpisu firmy apod.), nemusí Ti žádné dát ani za odpracované dny. Není to jeho povinnost, je to jen benefit. Pokud však je máš jakou součást odměny, za odpracované dny Ti stravenky náleží, tedy i za to září.

klarushka05
autor
22. říj 2015

@pabka: dobře, děkuji za odpověď...musím si to zjistit..🙂

pabka
22. říj 2015

@klarushka05 tak uvidíš... 🙂

j.a.n.i
23. říj 2015

@klarushka05 Zjisti, jak to máte, ale třeba když já pracovala v callcentru T-mobile, tak tam se stravenky dávali dopředu, tedy bys teď opravdu žádné nedostala, protože už by to byli říjnové, ale jak píší holky, tohle strašně záleží na tom, jak to přesně u vás funguje.

hojda
23. říj 2015

Přesně tak, někde je dávají dopředu.