Mám nárok na proplacení dovolené?

samanta001
14. kvě 2015

Od října 2014 jsem na ryzikovém těhotenství. Nyní už na mateřské, v práci mi zbylo ještě 32,5 dne dovolené. Původně jsem chtěla neschopenku ukončit dřív a dovolenou si vybrat, ale nakonec se mi to nějak vykouřilo 🙂 tak teď nevím, zda mi ta dovolená propadne nebo jestli mi jí může zaměstnavatel proplatit. Jinak smlouvu v práci jsem měla na dobu určitou a to do září 2015. Děkuji za rady...

banitram
14. kvě 2015

Máte nárok, zajdete si na mzdové nebo personální oddělení zažádat před před skončením mateřské dovolené (před nástupem na rodičovskou dovolenou). Budete ji jakoby fiktivně čerpat mezi MD a RD.

anina32
14. kvě 2015

Platí to co píše @banitram, ale vzhledem k tomu že píšeš že máš smlouvu na dobu určitou do září a v té době budeš ještě, předpokládám že na mateřské, tak to v tomhle případě asi tak jednoduché nebude, protože až budeš končit mateřskou tak už nebudeš zaměstnanec a tudíž nemůžeš čerpat dovolenou... Napadá mě jedině že by si ji nečerpala, ale zažádala o její proplacení z důvodu ukončení pracovního poměru? Ale nevím jestli to jde, snad víc poradí @j.a.n.i

j.a.n.i
14. kvě 2015

Pak to bude ještě jednodušší, protože při konci pracovního poměru je zaměstnavatel povinen zbylou dovolenou proplatit.