Mám jít na neschopenku?

mac_halka
18. únor 2015

Ahojte holky, jsem v 11.tt a v praci je to psychicky náročné. Dělám prodavačku, kde tahám těžké věci, dělám dvanáctky krátký/dlouhý týden, celý den jsem na nohách, kde si nekolik hodin nesmím sednout a navíc jsem placená od prodeje a na směně jsme 4,takže si dokážete představit někdy i tu atmosféru mezi kolegy-hádky, podrazy, apod. Navíc dojíždím 30 km. Myslíte, že je to vhodný důvod jít na neschopenku? V praci to tajim, protože mám strach, že mě okamžitě vyhodí, udělali to tak některým těhotným holkám z jiných poboček. Takže musím dojít hned s neschopenkou. A taky mi už hodně začíná růst bříško a utajit to brzo už nepůjde🙂.

kackarebicerova
18. únor 2015

@mac_halka Jsem na tom podobne..ja delam v lahudkach u soukromnika a delame 2x16a 2xvolno..me je do toho silene zle nejim nepiju jen blinkam...takze ja jsem sla.na neschopenku

tulikiss
18. únor 2015

@mac_halka tak vyhodit te jako tehotnou nemuzou, jen pokud by jsi byla ve zkusebce a to te i kdyz pujdes na neschopenku vyhodit muzou.. na zbytek odpovidat nebudu, jen snad ze pokud to oznamis zamestnavateli musi prizpusobit vse tak aby si netahala nic tezkeho a podobne.

mogwaika
18. únor 2015

vyhodit Tě nesmí, když jsi těhotná @mac_halka. Je to hodně subjektivní, já jsem s prvním běhala do šestého měsíce 16hodin po place, krátkej dlouhej, až v sedmém měsíci jsem zůstala doma. Navíc už nejsou neomezené vycházky, abys s tím počítala. Stále víc těhotných bere těhotenství jako nemoc, ale pokud probíhá bez problémů, nevidím důvod zůstávat doma. Jen bych jako těhotná nahlásila, že nesmím tahat těžké věci. Ale musíš vědět Ty, jak se cítíš 🙂