Kdy mi přijde rodičovský příspěvek + porodné?

anetka94
13. črc 2015

Ahoj holky, 29.5.2015 ,tedy letos jsem přivedla na svět svého syna 🙂 . Nyní bych se chtěla zeptat na dvě otázky . Nutno dodat , že komplet všechny papíry jsem odevzdala až 1.7.2015 tedy první den tohoto měsíce.

1. otázka : Kdy mi přijde porodné + Rodičovský příspěvek ? Již tento měsíc, nebo až další ?

2. Otázka : když se dítě narodilo 29.5. tedy na konci měsíce května, dostanu už rodičovský příspěvek i za květen ? tedy od měsíce narození miminka , nebo ty dva dny se prostě ,,umažou '' ...

Moc děkuji za info...

blahova_andrea
15. črc 2015

počítám, že pokud jsi to odevzdala v červenci, tak první platba bude v srpnu. rp se vyplácí zpětně a mají myslím i 30 dní na zpracování 😉 nějakou pidi částku ti vypočítají i za ty 2 dny. v plné výši toho, co sis žádala pak od června.

anetka94
autor
16. črc 2015

Ale porodné by mělo přijít do pár dnů ne ?

blahova_andrea
16. črc 2015

@anetka94 počítám, že na všechny tyto věci mají 30 dní. žádat o porodné se dá až rok zpětně, na vyřízení žádosti mají podle mě ten měsíc 😉

xpila
16. črc 2015

@anetka94 Pár dnů to opravdu není, nejdříve musí zkontrolovat všechny podklad a dát to na schválení. Vždy je na to minimálně 30 dnů, samozřejmě pokud jsou podklady kompletní a nic nechybí.

ivis
16. črc 2015

@anetka94 rodičovský příspěvek začnete pobírat až po skončení mateřské dovolené, kterou pobíráte 28týdnů(předpokládám, že jste mateřskou začala čerpat 6týdnů před porodem dítěte, tudíž rodičák začnete čerpat cca od začátku prosince)

xpila
16. črc 2015

@ivis Jenže ona na ni očividně nemá nárok, takže RP pobírá ode dne porodu.

bajana
16. črc 2015

RP ti pride v srpnu spatne za kveten-cerven-cervenec....moja je 28.8. a RP sme dostali za srpen cely, nie pomernu ciastku...
@anetka94

anetka94
autor
20. črc 2015

Díky moc všem za odpovědi 🙂 Mateřskou jsem neměla, jsem ještě studentka, mám přerušené na jeden rok. Právě jsem potřebovala vědět do kdy to chodí, měla jsem totiž obavu , že jsem vyplnila špatné číslo učtu do papírů.