Kdo platí zdravotní a sociální, když beru rodičovský příspěvek a pracuji na HPP?

hanule7
19. srp 2019

V zari nastupuji do prace na HPP a stale budu pobirat rodicovsky prispevek.Jak je to s placenim zdravotniho a socialniho?Ma nekdo zkusenost,jak to funguje?Je potreba tuhle zmenu hlasit na prislusnych uradech?Chci si to obvolat,ale zajima me to uz nyni.Dekuji

j.a.n.i
19. srp 2019

@hanule7 Bude ti normálně strháváno z platu jako ostatním, pouze pokud bys nedosahovala minimální mzdy, tak nemusíš zdravotní doplácet do minima. Na úřadech nic nehlásíš, pouze kdybys byla pod tou minimální mzdou, tak doložíš pobírání rodičáku mzdovce.

intacta
19. srp 2019

A jak je to s čerpáním dovolené, resp. na kolik dní budu mít nárok,nastoupím-li od září? (a běžně ve firmě je 25 dní) ?

lenoulinkaa
20. srp 2019

@intacta pokud nastoupís po rodičovské dovolené, tak bude krácení. Budeš mít okolo 16,5.

sdu
20. srp 2019

@intacta
@lenoulinkaa ten výpočet dovolené máte chybně. Paní bude pracovat od září, tj. za R. 2019 odpracuje 4 měsíce, takže je to 8 dní dovolené.

j.a.n.i
20. srp 2019

@sdu No, pokud plati podminka, kterou tam uvedla, tak ho ma dobre. Pokud zakladatelka nastupuje do nove prace, tak mas pravdu ty.

motylcice29
20. srp 2019

@sdu paní, ale nespecifikovala, jestli se vrací z RD, nebo nastupuje do nové práce.

sdu
20. srp 2019

@motylcice29
@j.a.n.i jo to máte pravdu, vůbec mě to nenapadlo 👍

fifina86
20. srp 2019

@j.a.n.i muzu tedy otazku, byla jsem na RD do unora letosniho roku, dite neprijate do skolky, prodlouzet RP do 4.narozenin ditete, u zamestnavatele neplacene volno do 31.8.. Nastupuji zpet 2.9. (Smlouva na dobu neurcitou). Prosim jak to mam s dovolenou?

j.a.n.i
20. srp 2019

@fifina86 Nepises kolik mate dovolene za rok, ale pokud 25, tak je to tech cca 16,5 dne, jak psala @lenoulinkaa

fifina86
20. srp 2019

@j.a.n.i mame taky 25dni. Takze to neplacene volno mi to nekrati. Tak to je parada. Moc dekuji za pomoc!

j.a.n.i
20. srp 2019

@fifina86 No, krati, kdyby nekratilo, tak mas celych 25 dni, ne?

fifina86
20. srp 2019

@j.a.n.i jasne, takhle se to krati. Ale ja myslela, zda to neplacene volno mi to nekrati jako je to pak u nastupu do nove prace. Ze by mi narok nevznikl. (Jsem si jista, ze v praci budu prvni, u koho to budou resit, tak chci byt pripravena, protoze je velky rozdil mit 16,5dne a 8dni). Diky za rady.

hanule7
autor
20. srp 2019

Nastupuji do nove prace a prosim odpovedi k tematu.

j.a.n.i
20. srp 2019

@hanule7 Všechny odpovědi jsou k tématu... Jo a že nejsou všechny jen pro tebe, je to diskuzní forum a ne placená poradna.

motylcice29
20. srp 2019

@hanule7 já teda myslím, ze uživatelka
@j.a.n.i odpověděla na Tvou otázku celkem jasne 😉 nebo co víc potřebuješ vědět?

lenoulinkaa
20. srp 2019

@hanule7 nárok je 8,5 dne. Musíš odpracovat 60 dní, abys měla nárok na tuto poměrnou část 4/12.