Kde se nachytřit, když chcete podnikat s dětmi

terkamalka
28. kvě 2019
Uživatel terkamalka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od terkamalka.

Dámy, vyrážím na konferenci Ženy v byznysu, jde někdo taky? http://zenyvbyznysu.cz/konference/

Jak to máte s prací, když máte děti? Já teď čekám první a chtěla bych alespoň trochu pracovat.

Díky moc,
T.

sudylichozrout
28. kvě 2019

@terkamalka na konferenci bych nesla, nakonferencovala jsem se uz az az 🙂 Ale jsem 11 let na volne noze a pracuji i pri dvou minidetech. Zblaznila bych se, kdybych nedelala a byla jen na rodicaku.
Jinak zalezi na tom, jaka je tvoje profese, jestli ji muzes delat i s detmi z domu. Nebo bys chtela zacit podnikat v jinem oboru?

sister05
28. kvě 2019

Ty jo, za prvé je to na druhém konci republiky než jsem já a za druhé netuším, jestli by to pro mne bylo přínosem. Již delší dobu uvažuji nad podnikáním, ale přiznám se bez mučení - nemám se od čeho odrazit. Chybí mi téma. Moje profese není stvořená pro podnikání a nic jiného než starat se o lidi neumím. A na vytvoření nějakého většího projektu, u kterého není jasné zda vyjde, nejsou finance. A hlavně soukromých osob je všude dost. Nenapadá mne obor, který by mne bavil.

sudylichozrout
28. kvě 2019

@sister05 Nektere profese je temer nemozne prevest do podnikani. Bohuzel... Respektive jde to, ale je to strasne financne nakladne a bezny smrtelnik, ktery nema v zadech megainvestora, to nezvladne. Mne staci k praci moje hlava a pocitac, pokud bys ty chtela podnikat v oboru, potrebovala bys nekolik milionu na investice. Ale pokud bys podnikat chtela, zkus se zamyslet nad zpenezenim nejakeho sveho konicku 🙂

sister05
28. kvě 2019

@sudylichozrout to je právě to, profesí jsem sestřička. Našla jsem se v oboru domácí a hospicové péče. Momentálně je to i můj koníček. Nedovedu si představit, že bych tu práci opustila. Miluju práci v kanclu, s vyšší pozicí, protože to znamená víc odpovědnosti. A miluju výzvy s tím spojené. S tím se těžko něco dělá.
Již pár let uvažuji nad založením nějakého blogu. I vím jak na to. Jen téma je mi záhadou, neb se vše stále opakuje a aby má práce zanikla v davu, to se mi moc nechce.

terkamalka
autor
28. kvě 2019
Uživatel terkamalka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od terkamalka.

@sister05 Blog je hezká práce, ale strašná dřina za téměř žádné peníze. Takže zase jen koníček.

terkamalka
autor
28. kvě 2019
Uživatel terkamalka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od terkamalka.

@sudylichozrout V jakem oboru? Ja to asi z domova zvladnu. Spis si rikam, ze vubec nevim do ceho jdu co se tyka pece o dite. Vsichni strasi, ze je to cely den 24/7.

sudylichozrout
28. kvě 2019

@sister05 Blog neni spatny napad, ale v drtive vetsine pripadu to neni na uziveni. Musela bys tam mit hromadu inzerce a tu tam jen tak nesezenes, pokud uz nemas jmeno. To si nech jako konicka, pripadne jako doprovodnou aktivitu. Spis bych se v tvem pripade drzela tveho oboru. Mozna bys mohla zalozit nejakou pecovatelskou sluzbu a finance zkusit ziskat z dotaci.

terkamalka
autor
28. kvě 2019
Uživatel terkamalka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od terkamalka.

@sudylichozrout @sister05 ano, existuje i spousta žen, která má jako byznys to, že pomáhá získat dotace

sudylichozrout
28. kvě 2019

@terkamalka Jsem kreativec - psavec, ale ne copywriter. Mam toho vic. Od novinariny az po vymysleni firemnich casopisu.

sister05
28. kvě 2019

@sudylichozrout to je právě to, agentur je tu jak nas....a získat povolení od kraje na určitou oblast, ve které mě zadupou dva největší poskytovatelé, je nemožné. A sehnat odborného garanta, spolupráci s pojišťovnami. Není to prdel. Fakt ne. Nahlédla jsem tomu pod pokličku a jedna osoba to sama nedá.

sister05
28. kvě 2019

Psaní je fajn věc, člověk má spoustu myšlenek. Ale já třeba neumím psát tak poutavé jako ostatní. Možná začít s blokem jako koníčkem a vydat to pak knižně 😂

sudylichozrout
28. kvě 2019

@sister05 muzes zkusit chodit na kurzy tvurciho psani, pomohli by ti s urcitymi postupy 🙂
Ale myslim, ze psanim na volne noze se da uzivit pouze tehdy, pokud uz mas nejake jmeno, nebo mas od zacatku kliku na lidi a firmy, se kterymi spolupracujes. Ja jsem vystudovala neco uplne jineho, ale psala jsem uz od detstvi. Kdyz jsem zjistila, ze se nemuzu zivit tim, co jsem se pet let na VS ucila, bylo psani jasnou volbou. Sla jsem na volnou nohu a hledala zakazky. A hned ta prvni byla zaroven obr zarez do CV, ktery mi pak oteviral dvere dal. Byla to megaklika (a bez protekce) 🙂

dindonka
2. srp 2019

Taky se rozhlížím po práci z domu. Narazila jsem na fb na kurz pro maminky co právě o tom uvažují. Zkusila jste nekdy někdo něco takového? Toto je pres naučmese. Server znám. Kurz se jmenuje Rodič jako volnonožec. Nevím zda můžu dát odkaz ale najdete ho n tom naucmese . cz. Paní tam má ukázku osnovy nebo bodů co je na kurz. Co myslíte, stojí to za to?

linbrno
18. srp 2019

@dindonka Určitě každá forma sebevzdělávání je supr. Já teda čtu hodně blogů a koukám na youtube a zaujalo mě třeba Podnikání z pláže nebo blog od Hanky Šormové, Kdybys byla z Brna nebo z PRahy, tak od září se rozjíždí workshopy od projektu Marter, kde si můžeš vzít s sebou i děcka a jsou tam různý témata, jak začít podnikat, v čem, timemanagement, životopisy, právní věci, prezentace, správa FB a tak. Koukni na FB M.arter. V Praze je každou chvíli něco.