Jak se krátí rodič. příspěvek při přechodu z mateřské?

vojtisek2007
15. lis 2008

Prosím maminky, vy co už jste přecházeli z mateřské na rodičák a vyšlo vám to třeba do 12.v měsíci mateřská a od 13.dne v měsíci rodičák - jak vám byl rodičák pokrácen ??? Nebo jste ho dostali za celý měsíc ? Mě mateřská končí teď 21., takže od 22.mám zažádáno o rodičák, ale ta bába na dávkách mi řekla, že na něj v tomhle měsíci nebudu mít nárok, že ještě budu mít mateřskou - vím že na něj nárok mám, jenom nevím, jak se to krátí ??? Děkuji za odpovědi. Jo a vybrala jsem si tu dvouletou variantu....

mikca
15. lis 2008

vojtisek navim teda jak to je ted, ale kdyz jsem ja prechazela na rodicak z PPM tak jsem dostala celou castku rodicaku..vubec se nic nekratilo..ale je to uz dva roky..ale podle me jakmile ti vznikne narok na rodicak treba jen jeden den, tak by jsi ho mela dostat cely..ale rikam nevim jestli se neco nezmenilo ted od noveho roku spolecne s novelou

vojtisek2007
autor
15. lis 2008

no já právě když jsem přecházela minule, tak jsem taky dostala celý, ale to jsem přecházela někdy kolem 5.dni v měsíci - teď bych nerada přišla o peníze - zvlášt když to není málo...
já jsem to zkoušela i v zákonech pohledat, ale nikde jsem nic nenašla ....☹ - baba jedna, v pondělí na ní jedu, tak abych byla připravená....

mikca
15. lis 2008

no tak vidis tak to bude urcite stejne..jj jen na ni vlitni 😀 ...fakt je to des, kdyz se vic nezajimas, tak jsou schopni te obrat...

vojtisek2007
autor
15. lis 2008

já se tam jen nechtěla hádat, když jsem to nevěděla jistě, třeba se to fakt změnilo, tak jsem chtěla zjistit jak na tom byli maminy, který přecházely třeba ted někdy v září,říjnu a tak....a taky jsem se chtěla opřít o nějakej zákon, ale tam jsem nic nenašla...z toho co jsem tam vyčetla a pochopila, tak mi vyjde za těch 21dnů mateřská např. 10800,- a zbytek mi doplatí na tom rodičáku - do 11.400. kdybych měla vybranou 3letou variantu kde je pouze 7600 tak bych nedostala nic, ale třeba jsem to pochopila blbě, nevím, naše zákony jsou některý tak zmatlaný a zmatený......

mikca
15. lis 2008

hm ..tak skus pisnout na Aperio tam ti urco odpovi spravne 🙂

vojtisek2007
autor
15. lis 2008

mikca - tak jsem koukla do té poradny, jak jsi napsala a jedna maminka tam měla úplně stejný dotaz a odpověd zněla, že na rodičovský příspěvek máš nárok ten měsíc, kdy nemáš po celý měsíc nárok na mateřskou a to v plné výši - o žádném krácení ani řeč, byl tam i odkaz na zákon, tak to mám opsaný a v pondělí ať se baba těší...

kacka.va
15. lis 2008

vojtisek: tak mě končila mateřská 14. takže za těch prvních 14 dní jsem dostala podíl mateřské za daný měsíc a za zbytek měsíce jsem dostala dorovnání RP do těch 11400 na které mám měsíčně nárok. pochopila jsi to naprosto správně. V té poradně to asi nebylo úplně přesné.