Home office/zkrácený úvazek. Poradíte?

zektorka
18. bře 2023

Potřebovala bych práci jen na home office nebo na dopoledne a víc než min. plat.
Mám kurz vychovatele a střední zaměřenou na účetnictví. Praxi jen z fakturování a bez znalosti cizích jazyků, pasivně angličtinu.
Nevíte kde by se dalo uplatnit nebo si případně dodělat nějaký kurz, abych mohla mít takovou práci?

Děkuji

lennus
Autor odpověď smazal
Zobraz
natilla
18. bře 2023

Já třeba dělám účetní a mám už 3roky HO, kolegyně i zkrácený úvazek,ten budu mít teď i já na mateřské..účetnictví se dá dělat i na IČO..

andelka
18. bře 2023

Já jsem na ekonomiku a IT apod marná, ale práci na zkrácený úvazek jsem po RD chtěla taky. Dělám AP a jsem spokojená. Všechno stíhám bez stresu. Plat holt ale tabulka, plus osobko a doučování, případně supl.

kytickaaa
9. kvě 2023

@natilla mohu se zeptat, zvažuji kurzy, jen nevím jestli mzdovou a nebo účetní. Mám lehce obavy, že to pro mě bude náročné. Je těžké se to naučit? Moc děkuji 🙏

natilla
9. kvě 2023

@kytickaaa To je těžké říci,záleží zda máš nějaké zkušenosti nebo vůbec a taky jak si představuješ budoucí práci. klasické účetnictví se podle mě dá naučit celkem rychle,nejlepší asi kurz a pak někde pracovat,kde si to vyzkousis..pak je to těžší s daněmi a všechny ty termíny..mzdove účetnictví je trochu jiné,hlídají se jiné termíny,jiné náležitosti apod. Ale je tu ta výhoda,že lze dělat na IČO,být zaměstnaná,dá se dělat na HO a když budeš hlídat změny,tak ten základ bude porad stejný.

kytickaaa
10. kvě 2023

@natilla mockrát ti děkuji za vysvětlení. Tak uvidíme, je moc Škoda, že nemám nějakou kamaradku, která by mi to třeba ukázala a pak si člověk řekne, jestli to pro něj je. Než vyhodit tisíce za kurz 🙂

linee
7. pro 2023

Ahoj, obnovuji diskuzi s nasledujicim dotazem. Ze zakona lze pracovat z home office v pripade deti do 9.let. Rada bych u sveho zamestnavatele tuto moznost vyuzila. Uz to nekdo udelal? Je k tomu nejaky formular? A jaka byla reakce personalni / zamestnavatele? Dekuji