Dovolená po ukončení MD, smlouva končí během MD

ivet6594
20. črc 2017

Chtela jsem se zeptat jestli si muzu vybrat dovolenou po ukonceni MD a pred nastupem na RD kdyz mam smlouvu na dobu urcitou ktera mi skonci behem MD.Dovolenou mi nechcou proplatit a ukoncovat kvuli tomu nemocenskou nechcu.

mikiva
20. črc 2017

Nemuzes cerpat dovolenou ve chvili, kdy uz Tvuj pracovni pomer skoncil. Nevycerpana dovolena se pri ukonceni pracovniho pomeru priplaci vzdy.

ivet6594
autor
20. črc 2017

Me bylo receno ze se neproplaci

mikiva
20. črc 2017

@ivet6594 Ze zakona musi. Ta dovolena nemuze "zmizet", pojud Ti na ni vznikl narok.

blaablaablaa
21. črc 2017

Spočítej si, na kolik dní ti v roce vznikl nárok - a jestli jsi tento nárok nevyčerpala před nástupem na MD, tak ti ho musí při ukončení smlouvy proplatit. A pokud bude končit smlouva v průběhu pobírání PPM, tak na RD vůbec nenastupuješ (nemá kdo ti tu dovolenou dát). Budeš osoba čerpající rodičovský příspěvek.

ivet6594
autor
21. črc 2017

Omlouvam se ale ten konec jsem moc neppchopila co je PPM?

mayyas
21. črc 2017

@ivet6594 PPM = peněžitá pomoc v mateřství, lidově řečeno "mateřská" - myšleno finanční příspěvek.
Jinak holky mají pravdu, pokud máš nárok ještě na nějaké dny dovolené, zaměstnavatel Ti je musí při skončení pracovního poměru proplatit. (Ukončení pracovního poměru je to dokonce dle zákona jediná situace, kdy se nevyčerpaná dovolená proplácí).

ivet6594
autor
21. črc 2017

Aha tak dekuji holky 😊