Co potřebuji při registraci na úřad práce?

petradova
1. dub 2017

Hezký den holky,
víte některá, co vše potřebuji při registraci na ÚP?Zatím mám v ruce pouze odhlášku a dohodu o ukončení PP.(zápočťák ani nic dalšího nemám , zaměstnavatel mi to dá příští týden).Pracovní smlouvu jsem měla do včerejška, tj. 31.3.2017. A dokdy se mám na ÚP hlásit? Kdysi to bylo do 8 dní od ukončení pracovního poměru, ale nevím, zda to platí i v současnosti.
Děkuju za případné info 🙂

j.a.n.i
1. dub 2017

@petradova Jelikoz hlasit se na up neni povinnost, tak ani neni stanovena zadna doba, do kdy to musis udelat.

caverina
1. dub 2017

@petradova no já nevím ale pokud si za sebe nechceš platit zdravotní pojištění tak by jsi na úřad jít měla...nevím do kolika dnů ale pro jistotu bych tam zašla hned z kraje příštího týdne...pokud by jsi ještě v ruce neměla zapoctak tak jdi bez něho a tam už se domluvis

caverina
1. dub 2017

@j.a.n.i hlasit se sice povinnost neni ale pokud chces byt vedena na up tak do urcite doby se nahlasit musis..

caverina
1. dub 2017

@petradova tak teď jsem se dívala a mělo by to být do třech pracovních dnů od ukončení pracovního poměru..takže nejpozději ve stredu

debie_p
1. dub 2017

Stačí do konce dubna - abys měla zaplacené zdravotní pojištění (neseš pak papír na pojišťovnu že jsi v evidenci ÚP). U nás teda takhle stačilo.
Po mě chtěli vyplněnou žádost, maturitní vysvědčení plus všechny vysokoškolský diplomy, nájemní smlouvu (ptž jsem registrovaná mimo trvalé bydliště), zápočťáky a evidenční listy z předešlých zaměstnání a výpovědi nebo zrušení ve zkušebce ze všech předešlých zaměstnání...

popelka1984
1. dub 2017

Na úřadu prace se sice registrovat nemusíš ale pak si budes platit pojištění sama. Pokud se chceš přihlásit tak do tří dnu od ukončení poměru a z dokladů potřebuješ občanku, zápočťák, potvrzeni o výdělku kvůli podpoře, pokud si třeba byla student tak potvrzeni o ukončení studia.

jolysek
1. dub 2017

@petradova na prvotní registraci stačí výpověď, nebo pokud byla smlouva na dobu určitou, tak ta smlouva. Zbytek není problém doložit při druhé návštěvě. Budou ještě chtít zápočtový list, potvrzení o průměrném čistém výdělku, evidenční listy důchodového pojištění za poslední dva roky. Pokud jsi ještě v evidenci nebyla, tak doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání. A registrovat se nejlépe do 3 pracovních dnů, tj. do středy. To je takový bonus, pokud to stihneš, budeš v evidenci hned od 1.4., tedy následující den po ukončení pracovního poměru. Pokud tam dojdeš koncem měsíce, vůbec nic se neděje. Ale pokud máš za poslední dva roky odpracovaný alespoň jeden rok, máš nárok na podporu a v tom případě je dobré přijít co nejdřív, abys začla hned čerpat podporu. Pokud ti jde jen o pojištění, nemáš třeba odpracovaný rok a o podporu žádat nebudeš, stačí se jít zaregistrovat koncem dubna, aby ti zaplatili pojištění za duben. Těch 8 dnů je pak na odhlášení z ÚP, když si najdeš zaměstnání sama.... 🙂

petradova
autor
1. dub 2017

Všem moc děkuji za reakce. Na ÚP jsem byla naposledy před dvaceti lety, takže se určitě hodně změnilo...Práce se mi rýsuje, ale potřebuji si pokrýt pojištění v době stavu nezaměstnanosti. Pokud mi zaměstnavatel nedá do pondělka záp. list a potvrzení o výdělku, zajdu tam v úterý s tím, co mám, a ostatní doložím později.
Děkuji i JOLYSEK za vyčerpávající odpověď.😉

j.a.n.i
1. dub 2017

@caverina Ne, nemusis do zadne doby, proste od toho dne, kdy se prihlasis, si vedena...

caverina
1. dub 2017

@j.a.n.i tak jo....