Chtěla bych pomoci jestli bych mohla pracovat jako ošetřovatelka v nemocnici

mcmemik98
16. čer 2019

Jsem vyučená pecovatelka a chtěla bych pomoci jestli bych mohla pracovat jako ošetřovatelka v nemocnic, když už jsem tam pracovala a po mě potřebovali aby pichala inzulin atd.. A zadny kurz jsem nedělala.. Děkuji za odpověď

fly80
16. čer 2019

Můžu se zeptat, na co se vlastně ptáš? Vůbec tomu nerozumím

sudylichozrout
16. čer 2019

@fly80 takhle nejak si predstavuji moderni pojeti dadaismu.

hezz17
16. čer 2019

Osetrovatelku jako vyucena pecovatelka dělat nemůžeš. O píchají injekci nemluvě.

hanulkaha
16. čer 2019

Aplikace léků, jakýchkoliv, je pouze v kompetenci zdravotní sestry nebo zdravotniho asistenta, lege artis jeste pod odbornym dohledem, pokud nema registraci nebo jine potrebne náležitosti opravnujici praci bez odborneho dohledu!
V praxi to samozrejme funguje jinak, neni mozne, aby byly vyclenene sestry jen na cinnosti, ke kterym jsou kompetentni a nebo jine za nimi behajici a "odborne dohlizejici"... Ovsem pokud tebe jako pecovatelku nebo osetrovatelku necha nekdo pichat inzulin (ano, je to "jen" inzulin, ale je to porad aplikace leku s.c.), tak to je o pruser a zajimalo by me, kdyby se nedejboze neco stalo, jestli by si to ta dotyčná nadrizena vzala na sebe, kdyz ti to povolila a samozrejme by to bylo na jeji zodpovednost...
Takze asi tak, ne, jako nezdravotnicky personal nemuzes pichat inzulin😉

bayt
16. čer 2019
sister05
16. čer 2019

Tam jo, máme tu nějakou legislativu. Chápu, že se může stát, že Vás někdo nechal aplikovat léky, ale odpovědnost šla na jeho hlavu. Kdy y se něco po..byly byste obě v říti. A to není nic proti Vám. Do špitálu dát životopis můžete, určitě vám navrhnout nějaký kurz. O tom žádná. Ake dávejte si pozor na svoje kompetence. Jako pečovatelka můžete i do Domova důchodců nebo pecovatelaku či do agentury domácí péče. Pracovníků přímé péče není nikdy dost. Držím palce

natysnovec
17. čer 2019

Sem pecovatelka...a musim teda rict ze tohle jsem nikdy nedelala...jen jsem nosila leky a delala klientum karty...Ale nikdy po me nechtely nic s injekcema.Na pichnuti inzulini tedaa nic neni ale stejne.

marketa1218
17. čer 2019

? 😀