Přikrývka do postýlky, výplň 100% polyester

zuzacek26
21. říj 2014

Holky včera jsem koupila krásný set do postýlky (polštářek, přikrývku, povlečení, mantinel a nebesa), ale teď to doma zkoumám a je tam výplň 100% polyester, není to špatně? A taky je tam praní pouze na 40 stupňů, tak si říkám, jestli jsem neudělala nějakou blbost, kupovala jsem v kamenném obchodě specializovaném pro miminka. Je to značka Tomi.

werunkaw123
21. říj 2014

Tak Tomy je poměrně známá značka co já vím... a co by mělo být špatně? jako myslíš ten polyester? tak to je na vkusu toto... někomu to přijde jako pohodlný materiál někdo si potrpí na bavlnu.

misar91
21. říj 2014

já bych tohle asi neřešila,jestli je materiál příjemný.jestli se bojíš že když to vypereš na 40 nezničíš tím bakterie,toho bych se nebála když to pak ještě přežehlíš 😉

butterfly
21. říj 2014

Tak u výplně je polyester naprosto v pohodě, znamená to, že se to dá prát. Peří by se prát nedalo 😉 Pak je otázka, na kolik se dá prát povlečení. Bavlnu bych klidně prala i na 60 °C, čtyřicítku tam dávají výrobci mnohdy jen proto, aby nevybledly barvy.

zuzacek26
autor
23. říj 2014

@misar91 povlečení v poho, mně šlo spíš o praní toho vnitřku, ale ten se zase asi tak často nepere, že?

zuzacek26
autor
23. říj 2014

povlečení je 100% bavlna, mně šlo spíš o výplň 100% polyester, jako jestli není lepší nějaké duté vlákno, něco hypoalergenního...a taky mě trošku vyděsilo, že je opět výrobce Polsko...

misar91
23. říj 2014

já ho vyprala uplně na začítku a přiznám se že ještě jsem na to ani nepomyslela,že bych ho mohla vyprat znovu...ale myslím že to není potřeba když je na tom povlečení...

mafeska
24. říj 2014

já žiju v domnění že polyester je duté vlákno 😀 teplotou praní na cedulkách se řídím poměrně běžně a zabití bakteriíí neřešim. Jinak já pěřinku a polštářek prala celkem často (dcerka měla období sundavání plíny a čůrání do postele nebo stačilo vylít pití).