Pleny, které neprotečou

petrasipkova1
13. říj 2015

Maminky, mám 3 měsíční mimčo, které hodně jí, už má 8 kg, proto musí mít už pleny č4, používala jsem Pampers premium care, ty byly super, mají membránu na řídkou stolici, kterou má Stelka strašně tekutou, dle mudr, tím jak hodně jí, a ted u tech čtyřek už ta membrána není a pokaždé proteče. nevíte o nějakých lepších savějších plenách co by neprotekly ?

lv
13. říj 2015

4 už to myslím nemají žádný, jsou plánované pro větší děti, které mají již formovanou stolici..

petrasipkova1
autor
13. říj 2015

@lv No právě, to jsem si myslela, vždyt _8 kg mají některé děti až v roce. 😀 tak holt budeme trpět ještě pár měsíců.
Jen mě napadlo jestli nějaké jiné pleny v té vel 4 nejsou třeba savější než Pampersky? 🙂

eva_mb
13. říj 2015

Taky mam trimesicni miminko a ja pouzivala zelene pampers...katastrofa. Kdyby jen obcas, ale mala mi protekla durch pokazde. Zkusila jsem na doporuceni plinky z Tesca se sovickou a za nas super. Muzes koupit na zkousku male baleni za 150 kacek nebo zrovna koukam na letaky a v tescu maji ted na jejich pliny akci. Taky jsem slysela chvalu na plinky z Alberta se smouli, ale ty jsme zatim nezkusily. Ty smouli se umistily i hodne dobre v DTestu.

sara84
13. říj 2015

Super jsou Babydreamy z Rossmanu a nebo jestli mate moznost, tak Dada z polska, ty jsou levne a neprekonatelne!

petrasipkova1
autor
13. říj 2015

@sara84 a jsou na tekutou stolici ?

sara84
13. říj 2015

@petrasipkova1 syn ma 5.mes a 7kg, mame ted vel.3, na babydreamech fun&fit jsme od porodnice a ok,nic neproteklo...Maly ma taky jeste " michane vajicka" a pomerne casto,je kojeny..a Dady jsou jeste lepsi!

filipatereza
13. říj 2015

Já používám látkové plenky a přiznám se, že neprotékají vůbec. Někdy stolice ušpiní ty svrchní kalhotky, ale historky o dětech pokakaných až na záda jen slýchám... Používám i kalhotkové plenky, které jsou velmi snadné na nasazení i údržbu...

petrasipkova1
autor
13. říj 2015

@filipatereza take jsem o tom uvazovala, ale vubec se v tom nevyznam, a asi bych ani nenasla cas kdy to prat,zehlit,mozna casem...ted kaka i 6 denne, to bych se z toho picla 😉

petrasipkova1
autor
13. říj 2015

@sara84 no stelka uz musi mitc.4, nejak nam moc roste, kdyby michana vajicka, nekdy je to jak voda. Zkusim ted koupit z tesca a uvidim

filipatereza
13. říj 2015

@petrasipkova1 Odkud jsi? Celkem po republice je dost možností navštívit nějaký seminář a trošku se v tom zorientovat?... Ony ty moderní bambusové plenky se ani žehlit nesmí... Počůránou dáš do kýble, pokakanou osprchuješ /příp. spláchneš separačku/ a dáš do kýble a 1x za 2 dny dáš do pračky... Finančně se to vyplatí určitě. Já naopak byla ráda, že jsem je měla když takhle hodně kakala, protože ta spotřeba byla velká a mě bylo fuk jestli v té pračce je jich 20 nebo 30... Ale chápu, že na to každý není... Ono je to ale bohužel dost i tou vžitou představou jen o čtvercových plenkách, které se vyvařujou a žehlí...:(

svetlus_pepca
13. říj 2015

Já jsem Pampers přestala používat během prvního měsíce. Neustále pročůrané! V noci, ve dne, pořád. Téměř každé přebalování doprovázelo převlíkání. Pak jsme přešli na Tesco plenky a od té doby se to stalo jen párkrát - když se hodně napije před spaním nebo v době spánku. Ale to bych za ten víc jak rok napočítala na prstech jedné ruky 😉

eva_mb
14. říj 2015

@svetlus_pepca souhlas, na Tesco nedám dopustit 😉

petrasipkova1
autor
14. říj 2015

@svetlus_pepca tak to my nemáme takový problém,používám premium care, běžně jsem přebalovala na začátku 12 x 🙂, ted tak 8 x, ale protéká nám u nožiček nebo na zádíčka tekutá stolice od té doby co musíme používat č 4, které už nemají úpravu na ty tekutá hovínka 🙂 ted mám objednané nějaké z německa a zkusím i ty tesco .

pavlapola
15. říj 2015
Uživatel pavlapola je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od pavlapola.

Holky jaké máte prosím zkušenosti s plenkama Panda? 🙂 našla jsem je za celkem rozumnou cenu 🙂

eva_mb
15. říj 2015

@pavlapola tak s Pandou mam cerstvou zkusenost. Mamca mi je koupila a davam je jen na noc, to Amel nekaka. Na curani dobry, ale do vetsich akci se s nima nepoustim, protekly. Dnes mela Amelka po tridenni pauze bozi nadeleni v plince a sovickovy tesco plinky opet skorovali a vsechno zachytily 😉 takze tod vse z meho postrehu 🙂

pavlapola
18. říj 2015
Uživatel pavlapola je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od pavlapola.

@eva_mb Děkuju moc za radu 🙂 známá mi právě řekla, že jsou celkem dobré, ale to celkem mě zarazilo :D našla jsem je totiž na Ageo za dobrou cenu, tak jsem nad nima uvažovala. Tak to asi zase koupím klasiku 🙂 jinak Amel je moc krásné jméno

eva_mb
18. říj 2015

@pavlapola jeee, to jsem rada, ze se Ti jmeno libi. Nase bobule se jmenuje Amélie, ale rikame ji Amel, Ami, Amelka, Melinka. Mame naprosto jasne ceske prijmeni, takze u nas exotika nehrozila 🙂 uvidis, ze se sovickovyma plinkama budes spokojena. My ted mame obdobi, ze mala kaka jednou za tri dny a plina to bez problemu zvladla a masakr jakoze to teda byl 😉

aklin
28. říj 2015

Malou přebaluji do látky a vůbec se mi nestalo, že by mi protekla. Stane se, že zašpiní i svrchňáčky, ale jde to vyprat. Párkrát jsem použila jednoráz a pokaždé mi protekly, no prostě hrůza.

aklin
28. říj 2015

@filipatereza vyvařování a žehlení to je minulost. Stačí vyprat na 60, když se pěkně pověsí, po uschnutí se nemusí žehlit. Látkování vůbec není pracné. Důležité je, aby maminku to bavilo.

saaralota
28. říj 2015

@petrasipkova1 S jednorázovkama jsem měla s protékáním taky problém, vyřešili to látkovky. Ale ne každému to vyhovuje. Pokud tě to zajímá, tak nejlíp asi najít nějaký seminář. Jde to vyčíst i z internetu, ale seminář bude rychlejší úvod do problematiky 🙂. Jinak s praním není moc práce (pere pračka), nežehlí se. Jediný větší opruz je věšení (většinou dělal manžel 🙂), kdo má sušičku, vyhrál 🙂.

filipatereza
28. říj 2015

@aklin Je to tak... Jenže informací je málo, maminky si to neumí moc představit a proto o tom ani kolikrát nepřemýšlí..:(

filipatereza
28. říj 2015

Jinak kdyby to některé z vás zajímalo, tak semináře děláme s kamarádkou v těchto městech MNÍŠEK pod Brdy 2.11. - 9 míst, LIBEREC 5.11. - 4 místa, PRAHA 5 5.11. - 4 místa, PRAHA 6 12.11. - 4 místa, ÚSTÍ NAD LABEM 16.11. - 1 místo, UNHOŠŤ 18.11. - 5 míst, KRALUPY nad Vltavou 19.11. - 9 míst, DĚČÍN 30.11. - 12 míst, PRAHA 6 10.12. - 10 míst, MLADÁ BOLESLAV 11.12. - 2 místa

Mám ale celkem přehled kde i jinde jsou semináře nebo ochotné maminky poradit a ukázat a ráda dám kdyžtak kontakt...

petrasipkova1
autor
28. říj 2015

@filipatereza Děkuji za reakci, také jsem nad tím přemýšlela, mohla byste mi prosím poslat třeba nějaký odkaz kde bych se dozvěděla víc co je potřeba, před porodem jsem to hledala,ale moc nepochopila, třeba do sz, asi bych pár kousků zkusila.

filipatereza
28. říj 2015

@petrasipkova1 Určitě pošlu, mám takový soubor pro prvotní zorientování co jsem sepisovala, poslala byste mi váš email do sz? Dokumenty tu přes sz posílat nejdou..:(... Odkud jste? Třeba bych vám mohla doporučit někoho kdo by vám vše naživo ukázal...

aklin
28. říj 2015

@filipatereza je to smutné.

lenjii
28. říj 2015

Německé Vibelle jsou super a používáme číslo 5. Objednávám přes net 🙂

petrasipkova1
autor
28. říj 2015

@lenjii jojo,ty mam ted doma c,4,pres den stridam s tesco sovickama,oboje ale protekaji, na noc zelene pampers, v tamtech se male pod nimy v noci poti brisko. Zkusim i par latkovek a uvidim.

lenjii
28. říj 2015

@petrasipkova1 No nám ještě neprotekli. Prostě nevím... protečou jen pokud jsou fest pročůrané a to je logický, že protečou. Na noc používám bella happy a s těmi jsem taky moc spokojená. Jediné co nám fakt nesedli a protekli hned byly šmoulí.

evulina77
28. říj 2015

@petrasipkova1 nevím jak často přebaluješ, ale napadlo mě, jestli rovnáš gumičky kolem nožiček, jinak si neumím představit, že stále a vše protéka. Jinak já používám jednorázovky jen na noc a občas na ven, jinak jedu v látkovkách a můžu jen doporučit. V látce je malá v pohodě...

evulina77
28. říj 2015

ještě mě napadlo, jestli nemá ty plenky prostě velké, pokud protéka kolem nožiček, podle mě by to mohlo být velikostí plenky, třeba. Do trojek se už vážně nevleze?