Odsávačka na mléko. Jaká? Zkušenosti?

andyskarsgard
10. črc 2020

Ahojky holky, chci se jen zeptat jakou odsavacku na mléko jste pouzivaly? Manuální nebo elektrickou? A jakou značku? A jestli víte výhody a nevýhody.. Teď se potom koukám. A moc nevím. Já byla pro elektrickou ale jsou dost drahé tak nechci koupit blbou nebo tak.
Mám větší prsa. 😳 Díky za rady.

zuzita15
10. črc 2020

@andyskarsgard ja mela elektrickou Medelu, je sice drazsi, ale jela 8x denne 6 tydnu v kuse po 30-40 minutach a ted ji 2 mesice jede svagrova a zatim (tuk tuk) bez problemu. Narozdil od Aventu lze nastavit silu odsavani plynule pres +/-. Na rucni hodne maminek nadava, ze jim skoro upadla ruka. Myslim, ze spis nez na velikosti prsou, zalezi na velikosti bradavky, Medela ma nastavce ruznych velikosti, v zakladni sade je pomerne maly, ja z nej mela odrenou bradavku, musela jsem koupit vetsi, stoji asi 120 Kc, takze se to da.

zavodnice
10. črc 2020

Mám dvoufázovou Bayby a úplně v pohodě. Je z těch levnějších a plně mi vyhovovala.

andyskarsgard
autor
10. črc 2020

@zuzita15 já jsem o té Medela taky slyšela, ale zase jsem si říkala že je hodně dráha. A ten Avent mi přišel dostupnější. 😳 Cenové. I když 5000 taky není málo. 😳

marti89
10. črc 2020

Elektrická Medela a při nákupu z lékárny (přes net) jsem ji pak uplatnila na pojišťovně na příspěvek

andyskarsgard
autor
10. črc 2020

@marti89 já už jsem právě uplatnila první screening. Tak asi další věc by mi neproplatili.

marti89
10. črc 2020

@andyskarsgard Teď nevím která, ale proplácí těhulkám nově až 3 tisíce. A kdy máš termín?

mmichaella
10. črc 2020

V porodnici jsem mela medelu a domu pořídila elektrickou od Aventu a obě super. Účel splní. Navic avent se da koupit i v sadě s kelimkama a lahvickama a dost se to vyplati

zuzita15
10. črc 2020

@andyskarsgard Medela swing stoji necele 4000 vcetne starter setu - lahvicka a savicka pro kojene deti, Avent za 5000 ani neznam....

fyii
10. črc 2020

@andyskarsgard ja bych teda odsavacku dopredu vubec nekupovala ani nevis jestli ji budes potrebovat. Ja treba na prvni ji vubec nepotrebovala a na druhe jen z duvodu odsati mleka na smichani s leky a soli, jinak bych ji nevyuzila taky. Mela jsem bazarovou medela swing, koupila jsem si na ni jen nove trychtyrek na prsa cca 120 kc kvuli hygiene s fungovaka super, taky jsem ji potom taky dobre prodala, vubec neni nutna nova za x tisic. Spousta holek si ji koupi dopredu(znam treba tri) a pouzily ji parkrat a to doslova a nedostanou za ni víc jak 2 tis. Neni problem ji koupit kdykoliv po netu, kdyz ji budes potrebovat a v porodnici ti ji kdyztam pujci.

zuzita15
10. črc 2020

@andyskarsgard tak koukam, ze swing uz se neprodava, nahradila ji verze swing flex, ta stoji neco lehce pres 4tis

aneta15
10. črc 2020

@andyskarsgard já mám manuální od aventu. Odsávám 6x denně a úplně v pohodě za 5 -10 minut hotovo

michaelllas
10. črc 2020

@andyskarsgard Mám Medelu harmony manuální a odsávala jsem s ní 10x denně téměř 3 měsíce v kuse + příležitostně dalších 11 měsíců a je pořád jako nová. Odsávání rychlé a bezbolestné, takže doporučuji👍 Ale přikláním se k názoru, že je zbytečné kupovat dopředu odsávačku MM. Třeba tato Medela je dostupná běžně v lékárně.

eva267
10. črc 2020

Já jsem měla Bayby BBP 1020 a nedám na ni dopustit. První čtyři měsíce jela 8x denně 30 minut a dalších šest měsíců 4xdenně. V porodnici byla Medela a připadalo mi to nastejno.

mariegroth
10. črc 2020

Mela jsem Spectra 2 a Willow. Willow je proste uzasna. Da se do podprsenky a odsava za tebe.

jjasmina
10. črc 2020

Mám Medela, ovšem nepoužila jsem ani jednou zatím

lula86
13. črc 2020

@andyskarsgard V porodnici jsem měla pujcenou mendelu a domů poridila od aventu a obě elektrické jsou super. 👍 Mendela je dražší , ale vyplatí se investovat.

jancabr
13. črc 2020

@andyskarsgard, @marti89 VZP proplácí 1500 za screeningy a dalších 1500 za další věci.

jancabr
13. črc 2020

Jinak já si kupovala odsavačku po cestě z porodnice, manuální Medelu. Byla jsem po císaři, kojení se teprve rozbíhají. Použila jsem jí naštěstí jen málo, fungovala skvěle. Ale pro častější použití bych volila elektrickou. Ovšem dopředu bych osobně žádnou nekupovala. Jako jen tak pro jistotu, co kdyby náhodou. Nejlepší osdsavačka je dítě.

janina1111
13. črc 2020

@andyskarsgard Za me tady Medela,mela jsem elektrickou a pokud nechces zbytecne utracet doporucuji koupit pouzitou,ja tu svou taky prodavala a byla za mesic pryc.Zpetne bych si taky koupila bazarovou,na to chvilkove pouziti staci....Ale urcite elektrickou,rucni je otrocina...

laura331
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivis_b
24. črc 2023

Dopředu bych nekupovala, až když bude potřeba. Já měla vlastní manuální Aventku a půjčenou Medelu swing. Kdy jsem potřeboavala odsát přebytky, tak Aventka byla dobrá, na běžný provoz stačila. Ale když přišly krize a prsa byla splasklá a já potřebovala prsa stimulovat, aby se tvořilo více mléka (obě děti s kojením hodně protestovaly), tak byla o moc lepší elektrická Medela. Takže pokud bych měla něco kupovat, jdu do Medely.