Oblečky pro chlapečka - diskriminace

veritanas
7. čer 2016

Ahoj mamky chlapečků, nezdá se vám, že současný textilní průmysl neumí pro vaše kluky vyrobit jiné než modré věci? ☹ ☹ Bydlíme na malém městě, to je pravda. Ale dnes jsem prošla několik obchodů s kojeneckým oblečením a nikde nemají nic na kluky, aby to nebylo modré, velmi ojediněle zelené. Proč by nemohl nosit třeba červenou nebo žlutou? Když už je to jinak barevné, tak to má kanýrek nebo aspoň nápis, malá princezna..!!! 😖 😖 😖 Když doma otevřu skříňku tak na mě koukají samotné smutné barvy..:( Svého chlapečka miluju a ani na chvilinku mě nemrzí, že není holka..ale když vidím ty tuny hadérek na holčičky, je mi ho líto. Když mu nechci dát džíny a tričko, tak ho prostě neobleču..CHtěla bych si ho vyparádit..:(JAk to děláte VY? 😉

veritanas
autor
7. čer 2016

Samozřejmě to s tou diskrimiací nemyslím doslova..:D

lucka024
7. čer 2016

No modra mi nevadi ale taky se mi zda že je mnohem vic oblečeni pro holčičky :-/

kami1984
7. čer 2016

Tak obecně je více věcí na holky, to samé platí dámské x pánské. Barevné věci jsou, kluky mám i v červené, i v hezké růžové:D Něco mám z Pepco, něco Lindex (převážně), TU, Topolino

luj89
7. čer 2016

Mě se zase nelíbí oblečení pro holčičky - jak píšeš, samý kanýrek, samá růžová a ,,přeslazený" nápisy. Zkus nějaký eshop, tam snad budou neutrální barvy a styly ;)

suzief
7. čer 2016

Souhlasím, je to děs, resim tak, že hodně nakupují bílé věci, nebo na bazarku zelené, žluté, červené. Modrá též je všude, mě teda hodně fluobarvy v obchodech, každopádně o když je na holčiček větší výběr taky nejsem úplně až pro tu růžovou, nechapu jak někdo může obléci od hlavy k patě do modré či růžové, lidí nemají fantazii

frndafrrr
7. čer 2016

Já si dovolím nesouhlasit, chce to pátrát, hledat, já vždycky aspoň ty svrchní kousky, nebo kalhoty kupuju pastelově barevné. Next, Topolina, Zara, Lindex, Gap,kidně bazárkové... Přihazuji a pár fotek, prostě chce to hledat...

jaja01k
7. čer 2016

Kdyz vidim holcici oddeleni a samou ruzovou a princezny, jsem rada, ze mam kluky. Ale je pravda, ze na holky toho maji vzdycky vic. Ted zrovna marne shanim slamene kloboucky, vsude maji jen s krajkou, kytickou nebo ruzovou masli. Jinak mi neprijde, ze by byl nejak velky problem sehnat jinou barvu nez modrou.

whiteswan
7. čer 2016

Souhlas. Dalsi vec co mi vadi. Mam rada jednobarevne veci bez potisku, vysivek, apod. To je u detskeho obleceni take vzacnost. Me by se libila na kluka napr. mentolova. Tu jsem nasla jen u holciciho obleceni. Momentalne shanim jednoduchy barevny letny kloboucek s sirokym lemem. Na kluka asi nesehnatelna vec. ☹

veritanas
autor
7. čer 2016

Mě opravdu přijde, že všechno je jenom modré....mně to modrá nevadí, mám ji celkem ráda, ale ..čeho je moc...uznávám, že holčičky žijí v záplavě Elzy a princezen, ale na druhou sranu..není divné, že holčičce dáme námořnické tričko...ale já nemůžu dát (manžel by to asi taky nepřežil) tričko a kanýrkem a nápisem Tatínkova holčička...

frndafrrr
7. čer 2016

@veritanas 😀 No tak po tom snad ani netoužíš ne? Tak dej nějaké tatinkův chlapeček, maminčin chlapeček, můj táta je superhrdina je jich taky dost. 🙂

kkouzlo
7. čer 2016

tak já mám dva kluky, schválně jsem šla do skříně a modrá trika tam jsou dvě ;) nakupuju hodně Topolino, máme oranžovou, bílou, béžovou, červenou, žlutou, opravdu hodně barev. A zimní bundu vždy nějakou veselou. Já mít holčičku, tak nevím, co kupuju, protože růžovou nesnáším a parádit bych je chtěla. Občas, když kupuju kamarádkám dárky-oblečení na holčičky, je hodně těžké sehnat nerůžovou a přitom hezkou

veronickalongipes
7. čer 2016

Kdyz uz nikde nic, v lidlu je to vzdycky barevne 🙂

mr_falko
7. čer 2016

a v Tchibu taky

klarifik
7. čer 2016

Já mám holku a přijdou mi hezčí věci na kluky🙂 věřim, že mít kluka, tak to bude obráceně. Kde kupujete Topolino?

alikam
7. čer 2016

@jaja01k Já jsem na ně teď akorát narazila tady: http://www2.hm.com/cs_cz/productpage.0360970001..., kupovala jsem synovci.. 🙂 Jinak já jsem nemocná na klučičí oblečení, přijde mi mnohem nápaditější.. Já to mám teda o to těžší že ač mám holku, tak nesnáším růžovou.. A modrá jí sluší mnohem víc, ale automaticky na ní všichni cizí mluví jako na chlapečka..🙂

kkouzlo
7. čer 2016

@klarifik já přes FB skupinu Evinka

jani2013
7. čer 2016

Taky mi to přijde. A pak se ty klučičí hadříky často ani nedostanou do slev, prostě už nejsou. Ale celkově se mi zdá, že lidí, kteří dělají módu a další věci pro děti nemají často absolutně vkus.
Vždycky s manželem vzpomínáme, když jsme sháněli jednobarevný přebalovací pultík - nebyl!
A v jednom z obchodů nám prodavačka na náš povzdech odvětila, že bez obrázků by to přece ale nebylo veselý! 😀 😀 😀 K čemu je veselej přebalovací pult? K čemu jsou výšivky zvířátek kam se člověk podívá? Navíc je to obvykle ošklivej kýč. Nemluvě o tom, že přeobrázkovaný dítě vypadá jak klaun.
Takže souhlasím, sehnat pěkný věci pro chlapečky je řehole, v nových neznačkových (čili levnějších) oděvech nemožné, ale ona je to celkově dost bída.

loafeer
7. čer 2016

moc pěkné věci mají v Nextu i Lindexu, HM atp, ale jsou to věci už poměrně drahé......Mně víc než modré věci vadí teda lebky a podobná tématika na dětských věcech

koordinatorka_odboje
7. čer 2016

já mám pocit, že holčičkám zase vnucují samé růžové věci. Já jsem teda dostala darem na synka nádherné soupravy z Topomini http://www.ernstings-family.at/kat/jungenmode-b...

babanci
7. čer 2016

Taky se mi zdá,že pro kluky toho tolik není jako pro holky. My máme vnučku,čerstvou. Nakupuju jí strašně ráda,nemám růžovou v oblibě a líbí se mi jednobarevné věci. Nakupuji v Praze,jsem plzeňačka a tak to nemám daleko,tam je velký výběr všeho. Benetton,Mothercare,Next,Zara. Nedávno jsem sháněla béžové kalhotky na gumu a nebyly,tak jsem je ušila.

verka4d
7. čer 2016

Ne ne,máme 2 kluky a 2 holky a nechodí jen v modré a růžové,to vůbec ne. Dokonce starší syn (14 let) nemá ve skříni ani jedno modré tričko. Jsou přece různé košile,mikiny,vesty s kapucí,kapsáče... společenské věci,svetry,polotrička... toho je. A když už nevyberete v obchodě,tak zkuste bazary,tam toho je až až...

astyna
7. čer 2016

no z těch holčičích oblečků např. v CA by měl diabetik záchvat 😀 jsem taky ráda, že mám syna...Ale chce to fakt hledat, když nechceš jen modrou nebo šedo/hnědou... 🙂

astyna
7. čer 2016

ráda nakupuju zde:
www.wegababy.cz

Mají tam hodně veselých barev 🙂

blecha94
7. čer 2016

Je pravda, že móda pro chlapečky je ve většine obchodů dost jednotvárná (ale když člověk hledá, fakt najde, třeba věci v Nextu, HMku, Lindexu atp.), ale na druhou stranu - matky holčiček, které netouží mít dceru pořád ve sladký růžový, v mašličkách, volánkách, kraječkách, nápisech "Lovely princess", motivy Frozen, Hello Kity a podobnejch nesmyslech, to taky nemaj zrovna jednoduchý. 😀

soleilll
7. čer 2016

@veritanas Ani není potřeba se dívat jen po těch "drahých" značkách typu Zara, Lindex, Gap atp. - i v Lidlu, Pepcu nebo v KIKu mají pěkně barevné klučičí oblečení - oranžové, zelené, žluté,... samozřejmě šedé a černé. Ale souhlasím, že pro holky je toho všude tak 5x víc, bohužel na jedno brdo...

babanci
7. čer 2016

@blecha94 To máš pravdu,je to samý volán. My máme holčičku,která se narodila s váhou 4120 g. V krajkách vypadá jako Droběna z Popelky.😀

bassetlady
7. čer 2016

Mě spíše vadí ta záplava hodně tmavých barev a černé, kolikrát mě už napadlo jestli vychovávají novou generaci EMO bláznů .

madulinka
7. čer 2016

Mě se právě zdá, že pro kluky je toho víc - hezčí - nápaditější.. Je pravda, že na holky je té růžové až příliš. A je pravda, že když jí peru věci, růžových mám na celou jednu várku, zbytek barev pomálu. Ale například sehnat třeba modrou pro holčičku je taky zázrak, když nechci vybírat v chlapecké sekci.. 🙂 Já říkám od narození malé, že to klučičí je hezký, a stojím si za tím 🙂

babanci
7. čer 2016

Mě se stejně vždycky líbí krémová....myslím u miminek.

samaber
7. čer 2016

Já jsem si před měsícem koupila šicí stroj a.naopak nejvíce látek je na kluky a krásných
..