Nakupování pro miminko - ladí vám oblečení k sobě?

dockysbazar
12. únor 2017

Nakupujete oblečení pro miminko aby k sobě ladilo? V jakých barvách nejčastěji nakupujete? Nemyslím přímo vše nové, značkové a módní, ale tak obecně. Zběsile jsem se pustila na nakupování a teď zjišťuji, že mi ty věci k sobě nejdou. Vím, že dítěti je to jedno, ale pořád mi to vrtá hlavou 🙂

riakuk
12. únor 2017

Já mám doma dvě dcerky. Hodně věcí jsem podědila po kamarádce, ale pár věcí jsem koupila. Kupovala jsem dost neutrální - šedé, zelené, bílé, hnědé, žluté, ale samozřejmě i růžové. Nyní nevím, co budeme mít, ale dle "šarlatánů" to bude chlapeček. Nakupuji zlehka zase neutrální věci, sem tam bílé s modrými obrázky - může mít i děvčátko. Mám zase známou s 6m chlapečkem, která mi kdyžtak věci prodá. Jinak ladí - neladí. Miminko je krásné ve všem 🙂 Hlavně pokud se líbí ty věcičky Vám 🙂

tsafarikova
12. únor 2017

Prostě nakupuju ono to k sobě nějak půjde😁😂

verunkanatalka
12. únor 2017

Taky nakupuju jak šílená☺,prostě to co se mi líbí..

lv
12. únor 2017

Pokud jsi toho mraky nakoupila, tak kombinace stvoříš, ne? A dokoupit bílá body a dáš je ke všemu.
(Já na to moc nejsem, max na návštěvu, k lékaři, jinak doma, později ven, teď do školky na to dlabu).

hapovab
12. únor 2017

Nakoupila jsem si spoooustu veci a postupne jsem zjistila ze mi k sobe poradne nic neladi a ani to neslo moc kombinovat, prvorodicka nooo 😀 .Nektere saty nosila az za rok.Ted ma rok a pul a snazim se u nakupu premyslet,ale i tak toho ma kvanta, jsem na to maniak.

mr_falko
12. únor 2017

to, co jsem kupovala sama jsem ladila do neutralnich barev - bila, seda apod. A az pak, kdyz jsem vedela, ze cekam holku, tak prisla opet ruzova manie. u podedenych veci vyrazuju rovnou to, co se mi barevne nelibi a nechavam jen kousky, co vim, ze unosime...

eva_sajdla
12. únor 2017

Já nakupovala věci, co se mi líbily a k tomu pak nějaké neutrální - bílá body, jednobarevné polodupačky, aby se to dalo kombinovat a nebyla proužkato-proužkatá-puntíkatá 🙂

dockysbazar
autor
12. únor 2017

Tak my bohužel nic nepodědíme a věci jsem začla kupovat až když jsme věděli co to bude. Teď mám skoro všechno modré a bude chudák vypadat jak švestka 😀 teď mám chuť to obměnit za nějaké jiné barvy.

kkubikula
12. únor 2017

Ja,ano.pokud vim,ze by mi to stejne lezelo ve skrini,nekoupim to.u obou deti premyslim u kazdeho nakupu.

lenka.han82
12. únor 2017

To nejak pujde. Co k sobe neladi, bude nosit na doma 😀 Ja jsem si popravde zas tak moc nakupovani neuzila, protoze jsem "bohuzel" dostala hodne veci v neutralnich barvach po svagrove. Kdyz jsem zjistila, ze cekame holcicku, tak jsem se vrhla na ruzovou a svete div se, lze to kombinovat s bilou, sedou, zelenou i modrou. Jen s oranzovou a cervenou ne, ale tolik veci zas nemam. Nicmene ted uz pro vetsi velikosti premyslim u nakupu nad tim, jak to budu kombinovat 😉

dockysbazar
autor
12. únor 2017

Nakoupila jsem i stejné věci pro velikost 56 a 62. Snad to prodám a něco odměním 😀

luj89
12. únor 2017

Ahoj, my nevíme pohlaví miminka, a tak nakupuju neutrální věci. No a vzhledem k tomu, že jich moc není to jsou převážně bílá bodýčka a k tomu barevné polodupačky 😀. Tzn. ladit to bude. A ano, řeším i tohle, aby to k sobě barevně šlo (i když jsem prvorodička, jak to tu někdo zmínil, že si to jako prvorodička neuvědomila 😀).

kkubikula
12. únor 2017

@dockysbazar k modre mame zlutou,bilou,sedou,cervenou,nude.Ja bych nikdy nekoupila jasne zelenou, oranzovou nebo cernou.nelibi se mi to.

soleilll
12. únor 2017

Tak to jsem fakt nikdy nedělala. Většinu věcí jsem měla půjčenou od kamarádek nebo jsem dostala, takže na nějaký ladění k sobě jsem opravdu nehleděla. Pořizovala jsem, co bylo potřeba a na co byly finance a jediný, co jsem vybírala, byly potisky - např. oblečení s traktory, bagry a dinosaury po synovi jsem dala dál a dceři neschovávala. Když kupuju něco nového, tak hlídám jen, aby to nemělo barvu, která dítěti vyloženě nesluší. Skoro všechny barvy jdou k sobě, takže... A navíc u mimina je to fakt jedno - novorozenec se co chvíli poblije nebo pokadí, takže stejně pořád převlíkáš. 😀 Snad jen, aby kolemjdoucím při pohledu do kočáru bylo jasný, jestli je to holka nebo kluk, ale to každá matka neřeší. Protože i s naušnicema se nemusíš ubránit hlášce typu "To je ale pěkný chlapeček!" 🙂

kkubikula
12. únor 2017

@luj89 taky jsem to tak delala u obou synu od narozeni.

izz76
12. únor 2017

Mě to bavilo mít miminko hezky sladěně oblečené,bodýčko stejné barvy s ponožkama apod.😀 Naštěstí jsem měla neblikací miminko,nemusela jsem ji převlíkat x krát za den,tak se ladit dalo... Oblečení jsem spoustu dostala,plno si nakoupila,vždy se šlo vybrat hezky barevně dohromady a malá byla sladěná i na doma. Ovšem jen do té doby než začaly příkrmy,protože zkoumat a matlat jídlo jí bavilo víc než ho jíst,postupně se to pěkné hezky oblečené miminko změnilo ve věčně upatlané batole,které spotřebuje několik triček za den. Pak přišlo období učení na nočník a stoupla spotřeba tepláků,pak zase svlékací období😨 a je po ladění😀

puresin
12. únor 2017

@dockysbazar Ja byla pred 6 lety stejna, Next se pravidelne otrasal v zakladech. 🙂 Ale byly to takove vykriky do tmy - nepremyslela jsem nad prakticnosti a sladenim s tim, co mame uz doma. Ale takhle jsem nakupovala i pro sebe, takze ted mam v satne klasiku: spousta hadru a ja pritom nemam co na sebe. 🙂
Ted uz mimcu kupuju rovnou cely set, stoji to sice naraz vic penez, ale kdyz spocitam, kolik jsem uz vyhodila za zbytecnosti...

medulinek
12. únor 2017

Ja teda nakupovala tak,aby to ladilo,hrozne me to bavi,druhou cekame taky holcicku a stejne furt dokupuju,hlavne to,co jsem chtela na malou a nesehnala ve spravny velikosti.

laska.nezna.hranic
12. únor 2017

to, co se mi líbí. nakonec miminku sluší všechno 🙂 nesnáším neutrální oblečení. u dospělých je to něco jiného, tam to mám spíš naopak.

dockysbazar
autor
12. únor 2017

Myslíte, že je třeba nějaké body s krátkým rukávem ve vel. 56? Termín máme konec května. Nevím jestli tak malé mimi krátký rukáv unosí i když bude venku horko, aby neprochladlo.

riakuk
12. únor 2017

@dockysbazar Já jsem pro své děti používala hlavně overaly - nejsnadnější oblékání a svlékání, ale pod overal můžete dát klidně body s krátkým rukávem. Nemusíte mít strach. Miminku jsem dávala o jednu vrstvu více než sobě.

medulinek
12. únor 2017

@dockysbazar to mame termin stejne a body s kratkym rukavem mam,beru to podle poslednich let,kdy bylo pomalu tepleji nez v srpnu a vzdy se da dat svetrik nebo decka

ninive211
12. únor 2017

Cíleně jsem fakt neladila...jako že bych už za tím účelem něco kupovala ("tohle tričko koupím, protože bude hezky barevně ladit k tamtěm legínám..."), kupovala jsem prostě to, co mi padlo do oka a co bylo někde v akci, ve slevě. Věci do půl roku jsem měla víc jak z 50% půjčené od sestry, takže tam ladění, neladění, prostě to nějak vyšlo, co se mi na ní líbilo více, dávala jsem jí více, co mi přišlo jako pěst na oko (toho zas tak moc nebylo), dávala jsem méně. Barevné kombinace jsem se snažila dávat tak, aby to nebyla křiklavě červená ke žluté a k tomu fialové ponožky 😀 Víc si na tom dávám záležet teď, jak je starší a má fakt více kusů oblečení než jen troje legíny v jedné velikosti.

soleilll
12. únor 2017

@dockysbazar Záleží, jak velké budeš mít mimino. Malá je 25.5. a nosila body s kr. rukávy nebo bez rukávů celé léto a určitě neměla víc než 56. (Mám ale obě menší děti.) Samozřejmě měla i dlouhé, když bylo chladněji.
Jinak k těm vrstvám +1 oproti dospělým - když ty tričko bez rukávů, tak dítě krátkej rukáv; když ty krátkej rukáv, tak dítě dlouhej atd. I deka nebo korba kočáru (případně zavonovačka nebo fusak) jsou další vrstvy.

dockysbazar
autor
13. únor 2017

@soleilll

U mě je to těžký, já jsem zmrzla i ve 30 stupních 😀

fallingstars
13. únor 2017

Já jsem něco podědila (hodně věcí do růžova a červena) a zbytek kupuju, jak jsem dlouho nekoupila ani ň, tak teď v tom teda jedu ve velkym 😅 Snažim se nad tím trochu přemýšlet, ale ne nějak křečovitě. Na doma je to fuk a na ven vždycky něco pěkného sladím. Body s krátkým rukávem mám, i pár tílkových.
Já se spíš bojim, že ji nebudu umět obléct s ohledem na teplotu, z toho jsem divoká 🤦🏽‍♀️

dockysbazar
autor
13. únor 2017

A kolik tak kousků ke každé velikosti máte?
Já mám zhruba ke každé velikosti: 8 body s dlouhým rukávem, 6 overalů, 3 dupačky/tepláčky, nějakou mikču. Myslíte, že to je málo/hodně? Mám něco dokoupit?

lenka.han82
13. únor 2017

Ja jsem postupem casu zjistila, ze 2 bavlnene kabatky v jedne velikosti je nekdy, kdyz se blinka 🙂, malo. Moc mi na malou vyhovuji. Davam bodycko, polodupacky a kabatek. Na doma je to akorat 😉

lenusaak
13. únor 2017

@dockysbazar mysliš velikosti 56,a 62?

soleilll
13. únor 2017

@dockysbazar Overaly s krátkým rukávem. 🙂
@lenka.han82 To ale nemyslíš pro letní dítě, že ne?