Monitor dechu. ANO/NE?

kate4597
24. únor 2021

Ahoj maminky,
co si myslíte o monitoru dechu. Je to důležité nebo jste ho ani nepotřebovaly?
Moje mamka mi říká, ze ho neměli a taky si vystacily, ať nejsem jedna z těch uzkostlivych matem

jjasmina
24. únor 2021

No jako asi záleží jaký typ maminky jste,mě se narodilo mimi v termínu, zdravotní problémy žádné, monitor jsem neměla, naopak jsou maminky, které jsou s monitorem v noci klidnější, takže si to udělejte k vaší spokojenosti 🙂

mamikry
24. únor 2021

@kate4597 Asi takhle, kdyz je moznost pro bezpeci miminka udelat neco navic, proc to neudelat. Mne se rozhodne spalo lepe, kdyz jsem vedela, ze ho ma. Ale stavalo se, ze jsme spali u sebe a monitor lezel ladem, ne, ze ne. 😉

westie
24. únor 2021

Já měla obě děti v termínu, bez jakýchkoliv potíží a za monitor jsem byla vděčná pro můj klid. Jasně, že je velká pravděpodobnost, že dítě bez monitoru přežije, ale ty případy jsou a jsou zcela zbytečné, když se tomu umíme v dnešní době bránit. Přišlo mi, že do výbavy investuju nemalé peníze, tak jsem neviděla důvod nezainvestovat do zdraví mých dětí. Kdybych ho neměla a něco se stalo, nikdy bych si to neodpustila, považovala bych to za úplně zbytečně zmařený život. A to nejsem úzkostná matka, myslím, že dokážu věci posoudit racionálně. A tady jsem měla jasno. Beru to například jako autosedačku - děti v minulých generacích bez ní taky dokázaly přežít - jasně, přirovnání není dokonalé, protože autosedačka je povinná.

journals
24. únor 2021

Rozhodne nejsem uzkostna matka, ale monitor dechu ano. V rodine nam jedno miminko zachranil.

madbetka
24. únor 2021

Na první dceru jsme ho měli, na další dvě už jsme ho ani nevytáhli. Děti spaly se mnou, takže by byl stejně zbytečný.

veronicka89
24. únor 2021

Ja na 1.mela ale uz je to prrs 5 let co lezel vesklepe, tak jsem si rikala jestli ho vubec pouzit jestli mu verit.

Koukala ksem na netu jelikoz ziju v cizibe co pisou tady.
A hlavni co treba oproti cesku kde ma podle me monitor tak 80%pisou o tom ze aby se rizoko sids snizilo nema mit dite v postylce perinu, mantinel, zadne hracky, a ma spat na zadech ve spacim pytli... A v pokoji ma byt mezi 18 a 20 stupni...

Monitor doporucuji pokud je z nejakeho duvodu riziko...

Ja tim ze planuju postylku vedle postele rovnou prirazenou, a taky spani primo s mimcem jsem porad premyslela co vymyslet... Ptz pokud je postýlka u rodice snima to obcas i jeho a to je pak k nicemu..

No prosze rozhodla jsem se o monitor primo na mimco.
Jesze mi neprislo, tak vubec nemuzu rict osobni nazor... U sense se to jmenuje...

sumitra
25. únor 2021

Ano. Me se lepe spalo.

calvac
25. únor 2021

@kate4597 my jsme ho měli u obou dětí a byla jsem klidnější. Lépe se mi spalo.

barulina
25. únor 2021

Ty jo, ty reci miluju... Za nas to nebylo. Nebylo, ale uz nerekne kolik bylo zvytecnych umrti. Kdysi se nejezdilo ani autem... Boze. Dej na sebe, jak to vnimas a citis. Za me je lepsi mit, nez si pak neco vycitat. A nemusis kupovat. Pujc si v porodnici

mariegroth
25. únor 2021

@veronicka89 Presne tak. Monitor by mel byt jako dalsi pojistka k dalsim opatrenim ve spacim prostoru miminka a ne jako jedina pojistka.

crutela
25. únor 2021

Já jsem ho pro klid duše koupila. Lépe se mi spí 🙂

marketa2016
25. únor 2021

@kate4597 já určitě doporučuji, dvojčata se narodila taky skoro v termínu, nepotřebovala žádnou péči navíc v porodnici a přesto můžu děkovat doma monitoru, který jsme používali naštěstí i přes den, za záchranu jednoho z nich. Při spánku přes den začal houkat a když jsem přiběhla (popravdě s tím, že jsem asi položila syna moc na kraj), tak fakt nedýchal, až jsem jej vybalila ze zavinovačky, trochu s ním začala hýbat, se najednou z hluboka nadechl. Takže i kdyby stál majlant, tak bych nelitovala a když vím, že stojí pár korun v porovnání s tím, kolik jsou některé maminky schopné utratit za jiné hovadiny, které jsou jen luxusním doplňkem, bych vůbec nepřemýšlela.

snahnah
25. únor 2021

U prvního jsem neměla a kolikrát jsem se v noci budila,jestli dýchá 😱 bylo to před 13 lety, to ještě nebyly tak rozšířené. Na druhé jsme si monitor půjčili v nemocnici. Byla jsem klidnější. I když dítě často v noci spalo s námi v posteli, třeba na spánek přes den byl fajn 😉 Známému zemřelo malé dítě, možná to byl SIDS. Dalším známým se naopak po spuštění alarmu podařilo dítě zachránit.
Nejsem nějak úzkostlivá, naopak, spíš mám na salámu, ale zrovna v tomto ohledu ne a pokud mám možnost, udělám maximum. Na třetí si monitor zase půjčíme.
Starší generace ať si pindá, co chce, teď jsme zodpovědní rodiče my 😉

jitkaem
25. únor 2021

@kate4597 mamka vam toho rekne jeste hodne: my jsme jeste pleny musely vyvarovat, zadny jednorazovy... my nemely odsavacky, ale musely jsme odstrikavat, koukej uz davat na nocnik, ty jsi byla v sedmi mesicich bez plenky...a tak vsechno. Tohle prirovnvani nemam rada. Tenkrat nebyly ani mobilni telefony a dnes ho ma urcite i vase maminka.
Ja patrim mezi ty, ktere pouzily u obou deti - byla jsem klidnejsi 🙂

malinkaelinka
25. únor 2021

Na dceru jsem si půjčila v porodnici, ale vyuzili jsme minimalne, zapominala jsem ho zapnout a miminko stejne v noci velmi brzy začalo spát se mnou. Nicméně to porad povazuju za opravdu super věc, prodává se plno jinych nesmyslů a tohle je fakt uzitecna pomůcka. Na druhé dítě už půjčovat nebudu.

anet_98
25. únor 2021

Já ho nechtěla, rodiče mi ho koupili, přivezli a použila jsem ho tak 3x, protože v noci když ho zapomeneš vypnout a máš postýlku u hlavy, tak máš na infarkt zaděláno a přes den jsem na to, že ho mám, zapomněla a nezapínala ho 😅

veroniqess
25. únor 2021

Určitě ano, je to to nejmenší z hlediska bezpečí.

rejalin
25. únor 2021

Já jsem ho pořídila a první 3m jsem za něj byla moc ráda. Prcek měl pořádnou rýmu a jak ještě neuměl dýchat pusou, hrozně po nocích chrčel. I tak jsem někdy byla nervní, ale bez monitoru bych nejspíš půlku noci nespala a stala nad postylkou. Na druhou stranu od 4m spí dítě s náma v posteli, takže už monitor nevyužíváme..
Rozhodněte se podle sebe, za mě lepší mít a nevyužit, nežli naopak. Ale určitě nebudete úzkostná jen proto, že ho budete mít, dneska je to poměrně standard. Můžete si ho půjčit v porodnici nebo půjčovně, vyjde to levněji, je zkontrolovaný a neválí se pak doma 🙂

linda_22
25. únor 2021

Teoreticky ho nebylo třeba, malá byla velká a zdravá, první tři týdny jsem ho neměla, ale budila jsem se s hrůzou, jestli dýchá, vždycky jsem vylítla a špehovala jsem jí, dýchala totiž hodně potichu 🙂 pak jsem si řekla, že mi to za to nestojí, koupila jsem ho a mám klid.. takže za sebe doporučuji..

klokanka31
25. únor 2021

@kate4597 To mi moje máma taky říkala že je to zbytečný. Ale my ho koupili, a nelituju. Malé je 9 měsíců, a používáme ho pořád. Člověk je jistější, že může v klidu spát a kdyby něco, alarm ho probere.

e7
25. únor 2021

Kazda to cítíme jinak, já osobně bych se bez monitoru dechu nevyspala. Ano dříve toho ale nebylo více, my za to nemůžeme že jde doba do předu 😊 když mi malej usne při kojení v naší posteli tak tam lítám každou chvíli a koukám jestli dýchá pro mě i přítele je to fakt velká pomůcka jsme oba v klidu 😊

emamaira
25. únor 2021

Ano, používala jsem ho poctivě aspoň do půl roku. Ale měla jsme rizikové miminko, kouknete na rizikové faktory- nedonosenost, vrozena vada, narození v zimě, kluk, kuracke prostředí... plánuju ho používat i u druhého, i kdyz by neměl být rizikový. Člověku to nic neudělá, když ho použije a diteti muze zachranit zivot. Vnimam to neco jako autosedacka, pravdepodobne se nic nestane, ale kdyz jo, tak je zasadni, zda bylo dite v sedacce. A to, že vás v noci probudí, kdyby dítě nedychalo, je blbost.

rnika
25. únor 2021

U všech dětí jsem ho skoro do roka používala, pro můj klid...

jako_mala_holka
25. únor 2021

Malé je 8 měsíců a máme ho furt, tedy půjčený z porodnice... Líp se mi spí... Kdybych měla poslouchat všechny rady okolo sebe, nevím, kde bych byla 😄

amazonkajanik
25. únor 2021

@kate4597 jelikož jsem jej dostala k zapůjčení,nemusela jsem řešit,zda to byla zbytečná investice. Měli jsme ho preventivně půl roku a pak,když syn dostal silný kašel a rýmu, tak putoval zpět. Za mě to zas taková zbytečnost není ...

sona_kratochvilova
25. únor 2021

Za mě rozhodně ano. Syn se narodil 37+2 ale protože byl špatně živený měl jen 2 kila,první dva týdny byl pro jistotu v inkubátoru . V den kdy jsme ho dovezli domů mi při spánku přestal dýchat ( už v nemocnici měl apnoické pauzy). Nevím jestli by se po chvíli nadechl sám ale díky upozornění monitortu jsem u něj byla hned,vzala ho do ruky a pomohla mu se zase rozdýchat

jipo11
25. únor 2021

@kate4597 rozhodně ano.. Utrácíme za větší blbosti a za něco potřebného ty peníze pak nechceme dát? Malá byla donošené zdravé miminko a taky se stalo, že se zapomněla nadechnout a nadechla se až když jsem s ní zahýbala... Nebýt monitoru nechci domyslet....

lennus
25. únor 2021

@kate4597 U prvního jsem měla půjčený na půl roku z porodnice, seřizují je tam, byl nedonošený, u druhé už ne, ale nejsem úzkostlivá, nepřipouštím si nic špatného, věřím ve svoji intuici a neměla jsem pocit, že bych se bez něj neobešla. Dělej, co cítíš, intuice tě nikdy nezklame.

honeya
25. únor 2021

Neměla jsem, syn stejně spal tak od prvního měsíce hlavně s náma v posteli. Kdyby mi ale dítě spalo v postýlce, asi bych ho pořídila pro jistotu.

mumisa
25. únor 2021

Volila bych dle toho, zda bude miminko spát s tebou v posteli. Pokud ano, je to zbytečné, pokud ne, kupte ho. Ano, naše rodiče ani prarodiče ho neměli ALE minimálně moje babička a děda by určitě dali cokoliv za to, aby ho tenkrát měli! Jejich druhá dcera zemřela jako malé miminko ve spánku..