Lehátko do vaničky. Používaly jste?

nika110818
10. únor 2021

Ahoj. Prosim, pouzivali jste do detske vanicky i lehatko ke koupani nebo jste miminko drzeli na ruce? Dekuji

vladienka
10. únor 2021

@nika110818 pouzivala som aj lehatko, mala tam bola moc spokojna 👍🏻

mazanamatka
10. únor 2021

@nika110818 Používala jsem léhatko po mně - takové jak se navlékne látková podložka na kovovou pogumovanou konstrukci. Potah je pratelný. Taky spokojenost. Na ruce bych to ze začátku rozhodně nezvádala. To bych potřebovala tak pět rukou 🙂

mamikry
10. únor 2021

@nika110818 Lehatko jsem pouzila jen jednou, meli jsme vanicku Ikea a musela bych dat hrozne vody, aby byl prcek ponoreny. Navic se mi i lepe koupal, kdyz jsem ho mela na ruce, tak jsem u toho zustala. 🙂

areh
10. únor 2021

Ani u jednoho dítěte jsem lehátko neměla a úplně v pohodě.

vladienka
10. únor 2021

@areh ja si to neviem predstavit, kym nesedela tak na nom lezala a hrala sa aj 15 minut, ved by som prisla o ruku 😄

87pavlina
10. únor 2021

Já nemám lehátko, ale takovýho molitanovýho medvěda. Ten je nižší než to lehátko, takže je malá i trochu ve vodě, což jí ale vůbec nevadí, spíš naopak 😀

jako_mala_holka
10. únor 2021

Měli jsme lehátko plastové i to látkové a nakonec nám nejlíp sedí takový medvídek pěnový jako podložka... Malá je docela těžká a zatím nesedi, tak si nedokážu představit, že bych ji držela na ruce

elesse
10. únor 2021

Mela jsem latkove, chvili pouzivala, ale nakonec mi bylo lip bez nej. Porad nekam ujizdelo a ja musela krome ditete hledat i lehatko

malenka3
10. únor 2021

Ano, látkové. Dítě si tu koupel užívá a neumím si představit ho jednou rukou držet a druhou honem rychle umýt. Zbytečná škoda, lehátko bylo pro mě fakt šikovný pomocník.

areh
10. únor 2021

@vladienka Ruku mám položenou na dně vaničky a malej mi leží na ní. Koupu v malé vaničce. Nikdy jsem problém neměla 🙂
Myslím, že hlavně záleží, na co si na začátku zvykneme 🙂

jana_zofie
10. únor 2021

Nepoužívala. Ruka mě teda nikdy nebolela. Ze začátku jsem měla spíš strach, že ji chytím nějak blbě a ona vyklouzne, nebo že si ji blbě přechytnu, když ji chci umýt pod tou rukou, ale nakonec s tím vůbec problém nebyl. Asi opravdu záleží na zvyku. A to podotýkám, že vaničku v nějaké rozumné výšce jsem měla jen ze začátku a asi jen 3x. Pak jsem ji normálně pokládala do vany. Asi mám dobrá záda (komentovala moje máma :D ).

verionka
10. únor 2021

O lehatku jsem ani nevěděla, v porodnici mě naučili, jak držet při koupání na ruce a bylo to úplně v pohodě.

kafr
10. únor 2021

Ne. Rukou jsem přidržovala hlavičku a dcera byla šťastná, že zbytek tělíčka plave - toto milovala od narození. Navíc se mi takto i lépe myla, než když ležela na lehátku (měli jsme chvíli půjčenou vaničku s integrovaným lehátkem). Vaničku jsem měla postavenou na židlích, abych se nemusela moc ohýbat.

biciklissie
10. únor 2021

Používala jsem lehátko. Vůbec si nedovedu představit, držet malou a ještě ji mýt, musela bych být jako chobotnice. Manžel se s ní koupal a prostě ležela ve vaně na lehátku a to ještě manžel jistil. Dokud neseděla, tak takto...

nika110818
autor
11. únor 2021

@87pavlina to jsem taky videla, ale bojim se, ze to nebude dostatne ergonomicke. Neni na tom miminko nejak pokrcene nebo tak?

jjasmina
11. únor 2021

Malá na lehátku strašně řvala , takže..

adel2507
11. únor 2021

Já jsem u obou dětí používala tu molitanovou podložku a obě byly naprosto spokojené a moc rády se koupaly.🙂

amazonkajanik
11. únor 2021

@nika110818 měla jsem lehátko látkové,spíš než do vanicky se hodilo pak do vany. Syn mohl pak víc kopat vodu 😁a hlavně nerad ležel na tvrdém. Jen bych příště sáhla po tom molitanovem,na latkovem při blbnutí měl tendence přeskočit ten spodní rantlik a pak ho tlačil do kostrce. Mohla jsem ho popotahovat minutu,co minutu a stejně ...

konidana
11. únor 2021

@nika110818 ergonomické lehátko? jak dlouho na něm miminko bude? 5minut denně? Maximálně. Já třeba koupala 1x týdně, jinak jen rychlý oplach pod tekoucí vodou.
Měla jsem látkové lehátko a používala maximálně pár měsíců - v půl roce mi už děti lezly a ve vaně byly zásadně na 4😅

87pavlina
11. únor 2021

@nika110818 Není pokrčené, krásně na něm leží rovně. Pošlu ti fotku do zprávy. Záleží, kolik si napustíš vody do vany, podle toho je mimčo ve vodě ponořené víc nebo míň. To lehátko jsem si nekupovala, protože mi přišlo, že by mi z toho sjížděla dolů. Teď jí je 7,5 měsíce a krásně si na tom leží a kope a cáká kolem sebe.

lenerka1
11. únor 2021

Použili jsme jednou a dost, koupali jsme dlouho a obě děti si to užívaly a nikdy nás ruce nebolely, jen jsme lehce přidržovali hlavičku nad vodou. Ale co člověk to zkušenost, každému vyhovuje něco jiného.

lenatko91
11. únor 2021

Ne, ani v malé a ani pak ve velké vaně. Dcera koupání neměla ráda, tak to vždy musela být rychloakce

denisahlavicova
11. únor 2021

Pouzivala jsem latkove do doby, nez zacala sedet. Cca do pul roku

luckamiksova
11. únor 2021

Používám tohle 🙂

nika110818
autor
11. únor 2021

@luckamiksova a spokojenost? Dekuji. 😊

luckamiksova
11. únor 2021

@nika110818 je to super, jsou v tom polystyrenove kuličky, a prckovi je na tom příjemne, je to měkké ale přitom to drží tvar a hlavičku má pěkně podloženou 🙂

elencze
11. únor 2021

Používala jsem plastové, anatomicky tvarované. Náš malý začal pozdně sedět (těsně před 1. narozeninami), takže jinak bych to ani nedala.

nika110818
autor
11. únor 2021

@elencze super, ja se bala, jestli to plastove nemuze studit nebo tlacit. 😊 prosim, poslala by jste mi link, ktere mate? Dekuji.

pavlus01
13. únor 2021

Lehátko používám. Zpočátku jsem měla malou na ruce (podepřená hlavička a držela jsem ji pod paží), tu jsem si o lehátko opřela a malé podepřela zadeček lehátkem. Cca od necelých 2 měsíců už sama leží na lehátku a je moc spokojená. Cáká si a já mám obě ruce volné na umývání. S přibýváním faldíků je to lepší 😅 Navíc se tolik neohýbám a netuhnou mi tolik záda. A můžeme se cákat o něco déle 🥰

elencze
13. únor 2021

@nika110818 měli jsme tohle https://www.detske-kocarky.cz/kojenecke-hygieni... ale nedala jsem za něj tedy tuhle raketu, měli jsme i s vaničkou stejné značky z bazaru