Kupujete nový kočárek a postýlku pro třeťátko?

keckemet
22. únor 2015

Zdravim budouci mamky třeťátek...zajímalo by mne,zda kupujete novou postýlku a kočárek...My kočárek určite,nebot jsme prodali,ale třeba u postýlky nevim...Mame ji po dvou klučíkách...je nunkční,docela v pohodě,ale známky používání má. Tak trochu váhám nad novou eventuelne.....Kdo z Vas kupuje protřetě novou výbavu? dekuju

mandala
22. únor 2015

Záleží, jak jste na tom finančně, my třeba máme postýlku starou kovovou ještě po nás, tu máme v ložnici, kde není vidět a v kuchyni ještě po holkách. Myslím, že pokud máš trochu šikovného manžu, tak se dá lehce opravit. Kočár jsme kupovali, ale z druhé ruky a nikdo by nepoznal. 😉

lennus
22. únor 2015

@keckemet Moje kamarádka říkala, že teď po druhém dítěti vše prodá a pak by si pořídila na třetí, o kterém uvažují, komplet novou výbavu. Já to vidím stejně, protože tři mě taky lákají, ale nejsem si zatím samozřejmě jistá a stejně bych po druhém šla ráda do práce a pak se uvidí. 😉
No a my máme postýlku ještě po mně a bráchovi, natřeli jsme ji a je jako nová, takže s tou počítám i do budoucna. Myslím, že u postýlky není třeba, aby byla nová, pokud není vyloženě rozbitá, stejně tam prcek jen spí. 🙂

madre1
22. únor 2015

@keckemet ,.....................naše děti zvládly spát v postýlce po manželovi do svých 3.narozenin(pak se jim koupila nová,velká),která je dřevěná,takže jí stačilo trochu přebrousit a znovu nalakovat.Kupovali jsme do ní pouze novou matraci a povlaky na peřinky.Pokud sis po klucích neschovala žádné oblečení,budeš muset koupit nové i na doma. 😉
Pokud máš navíc 50 000kč a nevíš co s nimi,klidně si na 3.dítě pořiď komplet novou výbavičku-je to Tvoje věc 😀

milmic
22. únor 2015

@keckemet Tak já teda mám na všechny děti to stejné - oblečení, nábytek, kočárek, šátek, hračky... Jednak nejsme tak bohatí a jednak mi to přijde mrhání penězma i věcma, abych na každé dítě kupovala novou výbavu. 😉
A nějaké známky používání mě nebraly, nepotřebuju mít doma všechno dokonale nové, což s dětma ani nejde. 😉 Jednu postýlku máme dokonce bazárkovou a přitom je ale skvělá, koupili jsme jen novou matraci. Ani mi to nepřijde moc výchovné pro starší děti, aby se na každé dítko kupovalo komplet všechno nové. Děti by měl vidět, že věci se dají používat opakované, že se dají opravit, přebrousit, přelakovat apod. ted jsme například renovovali psací stůl z mého dětství a dětské židličky ze stařičké školky rovněž z mého dětství. 😉

heduska82
22. únor 2015

@keckemet Já mám teda jen dva kluky, i když je pravda, že i třetí bych si uměla představit...ale my jsme vysloveně výbavu nekupovali (to bylo dáno tím, jak jsme k dětem přišli). Prostě když to přišlo, přes víkend se nakoupilo to nejnutnější a třeba oblečení jen to, co opravdu potřebovali a nosili, žádné nesmyslné zásoby oblečení, co tady kolikrát v albech vidím. A postýlka - když přišel druhý, byli jsme nuceni jednu novou koupit, protože starší ještě v postýlce sám spal, jednu máme v ložnici a jednu v obýváku - nejstarší postýlka je ještě po mě (33let), druhá po synovcích (22let), třetí tedy nová a vůbec mě netrápí, jestli jsou na nich známky užívání...paradoxně nejvíc okousaná je ta nová, protože nemá tu tvrdou vrstvu laku, jako bývalo.... A kočárek bych koupila nový, to jo. 😉

pavlapl
22. únor 2015

já mám všechno po starších dětech. Nemůžu si dovolit kupovat nové věci.

katerinap1978
22. únor 2015

My jsme se pro třetí dítko rozhodli tak nějak nad původní plány, takže po dcerkách jsme vše prodali nebo darovali a neměli jsme pro miminko vůbec nic.
Vše jsme museli nakoupit - krom oblečení, to jsme dostali po kamarádkách a je jako nové, krásné, voňavé 🙂. Jsem za to oblečeníčko moc ráda, protože u ostatního lítaly peníze jak vlaštovnky 🙂.

frantiska85
22. únor 2015

Čekám teprve druhé, ale nového nepořizujeme skoro nic. Kupuju bazarové a syn je nejmíň třetí až čtvrté dítě, které ty věci používalo.

keckemet
autor
22. únor 2015

Jakoze nechci aby to vyznelo jako mrhanim penezma....Kocarek mame v.planu koupit po jednom.ditku,bazarovy....postylka je investice max.2500,plus matrace,ktera je od kluku proste procurdena....Oblecky mam samozrejme schovane,vsechny modre😀 Takze kdyz to bude devce,neco poridit budeme muset...hracky,chofitka,hrazdicka,hraci,deky,lehatko nebo kos,mam samo schovane.....jen se mi vic asi libi,aby melo mimco treba aspon tu postylku asi novou,no uvidime jeste

madre1
23. únor 2015

@keckemet ,....................pokud by Ti šlo jen o miminko,tak by si tu novou postýlku nekupovala.Je to spíš o tom,kdo se v čem vyžívá.U mě nová postýlka není tak důležitá,protože se s ní na návštěvách nechlubím-všechny nově příchozí zajímalo samotné dítě,než jeho výbava.Celkově,když to poslední dobou sleduji,z čeho se dnes vyrábí oblečení(fascinují mě štítky na oblečení,kde uvádádí 100% bavlna a v zápětí doporučí prát jen na 40 C-kdyby to byla opravdu bavlna,praní na 95C by jí opravdu nevadilo),hračky apd.,tak jsem ráda,že po sobě kluci skoro všechno podědili. 😉
To,jestli má dítě něco nového nebo poděděného,začne řešit nejdřív ve školním věku.To,co ušetřím na nekupování zbytečností,vrazím raději do benzínu nebo vstupného a udělám si s dětmi výlet,aby měly nějaký zážitek a mohly se s tím pochlubit v MŠ nebo ZŠ.To,že mají nové oblečení,spolužáky až tak moc nezajímá. 😉

misahorackova
23. únor 2015

My jsme ani na první neměli nové postýlky. Jedna byla po mně a druhá po sestřenčiných dětech. Nový jsme kupovali jen kočárek. Na druhého syna jsme kupovali cestovní postýlku a kočárek. A teď na třetí dítko budeme kupovat akorát oblečení, protože mám jen samé modré po klukách a čekáme holčičku 🙂

jetynka
23. únor 2015

@keckemet Tak my kupovali pro třetí dítko jak nový kočárek tak i novou postýlku, ta po dvou dětech byla už tak rozvrzaná, že jsem měla strach, že nevydrží, tak jsme koupili lepší a kvalitnější. Ani nejde poznat že byla postýlka nová, je okousaná od dcery až hrůza, ale kvůli tomu bych eventuálně u dalšího dítka nekupovala novou, asi bych jí opravila nebo nechala tak. Jediné co bych asi koupila je nová matrace, přece jen skoro po třech letech pokud nemáš matraci za 5tis je proleželá. Jinak mám spoustu zachovalých hraček, oblečení a doplňků po starších dětech. Jediné co se u nás téměř nedědí jsou boty, nesedí nám velikosti a navíc ty boty bývají po sezonním nošení tak zničené, že bych je nikomu dalšímu neobula. Ty první chodící botky a gumáky ty ano ale pak už nee.

smardik
23. únor 2015

my o třetím uvažujeme, postýlka je schovaná, kočárek taky nevidím důvod proč kupovat nové. oblečení budeme pořizovat, to jsem prakticky vše prodala, nechala jsem jen látkové pleny a 1 overalek-ten co na sobě měli jako první, pár hraček a zbytek je prodaný tak se bude kupovat.

katerinap1978
23. únor 2015

@keckemet Jsem ten svůj příspěvek pořádně nedopsala, letěla jsem trénovat - kdybych po dvou holkách vše neprodala/nerozdala, tak bych měla stejně dost smolíčka a nejspíš by mi použitelná zbyla jen postýlka, jelikož teď to bude klouček 🙂.
Takže kočárek, kolo, odrážedlo, určité druhy hraček a oblečení bychom stejně museli nakoupit, protože u nás jela růžová, bílá a Hello Kitty ve velkém 😀.
Takže za mě, jestli peníze na nové vybavení máš a naplňuje tě pořídit třeťátku hodně nového, proč ne. Jestli je to plýtvání penězi, tak tvými penězi a do toho je každému houby. Já jsem moc ráda za použité oblečky a chrastítka od kamarádky (několik beden), z toho děti strašně rychle vyrostou a to miminkovské se téměř neopoužívá. Jednou se to bude hodit jejímu mladšímu bratrovi, tak to vše dostanou zase zpět + pár nových věcí, co jsme dokoupili nebo dostali. Vše ostatní máme nové a já těch peněz nelituji ani v nejmenším, je to tak krááásnéé 🙂.

keckemet
autor
23. únor 2015

@katerinap1978 no jéééje, vidim, ze jsem tim dotazem dost lidi nadzvedla 🙂))))

lennus
23. únor 2015

@keckemet Jenže když to třetí člověk neplánuje, tak je to holt komplikované, že? To je asi dost zásadní a předpokládám, že už ses něčeho zbavila. Já Ti naprosto rozumím, protože pro třetí se rozhodneme asi až budu po druhém pracovat a teď to fakt nedokážu říct, takže nám zůstane asi jen ta postýlka po mně a bráchovi. 😀

nonnni
23. únor 2015

@keckemet mam nove uplne vsechno...zejmena proo, ze jsem si byla na 100% jista, ze jsem s rozmonozovanim skoncila narozenim druhe dcery a vseho se zbavila 😀 Ale porizovala bych to asi nove i tak, veci se mi hrozne rychle okoukaji....

evulina77
23. únor 2015

@keckemet pokud je postýlka fukční, novou bych nekupovala. Já jsem pro naše třetí mimčo nekupovala skoro vůbec nic. Nechávála jsem všechny věci pro neteře (jedna bude mít 31 a druhá 28), takže jsem to zase využila. Pokud už není kočárek, koupila bych klidně i z druhé ruky. Myslím, že už jako "zkušené" matky víme, že peníze se s dětmi a za děti dají utratit i jinak - třeba kroužky, zábavní centra apod. I oblečení pro mimčo, pokud je to staré už z domu, bych kupovala na bazárcích. Pro miminka bývají za pár korun a stále hezké. Já mám věci po holkách, některé jsem dostala od kamarádek po jejich dětech a je to stále jako nové a je to hezké...
Za mě, ale já už asi budu vážně škrt 😀, bych se snažila, abych utratila za nové mimčo co nejméne. Peníze se budou hodit později...

jajinka25
23. únor 2015

Na třetí toho uz moc nemám kočárek roky prodány postylka byla půjčena prádlo jsem já půjčila po dětech a moc mi toho na zpět nedali. Tudíž kočárek kdyz by byl hezky koupím klidně i bazarovy treba kolem 5 tisic ale asi koupíme novy maj kolem 10 co chci a kdyz ho ja pak prodam za 5 tak jsme na stejne castce jak za bazarovy a novy am větší vyber. Postilku mám z aukra používanou za 500 původní cena 2000 v ikea je to ta bila takže super kup a nádherná postilka a tu strčit na pudu pro vnoučatka 😀 No a vecicky pomalu kupujem daj se koupit krasne použité ano koupíme i nové ale to spis k doktoru a tak nechci to přehánět 😵 Ale kdo ví jak to dopadne 😀

katerina32
23. únor 2015

Já ted na čtvrté kupovala nové vše, všechno jsme prodali, takže se to nakoupit muselo, ale i kdybych měla schováno, tak si nové ráda koupím, protože mě to prostě baví 🙂 všechno nové samozřejmě nebylo, ale na ty mimča se na bazárcích nakupuje dobře, ty věcičky nejsou zničené 🙂

wendy_
23. únor 2015

Ja pro treti kupovala jen par veci, co chybely. Preci jen deti jsou vzdy 2 a ctvrt roku od sebe, takze jme se s oblecenim netrefili do sezony. Takze trete dostalo jen nejake nove obleceni a par hracek jako darek. Jinak vse po detech.