Kolébka nebo košík? Nebo prostě rovnou jen postýlka?

kaarisek
26. únor 2015

Ahoj holky,
prosím o rady, zkušenosti. Začínáme se v těch nabídkách už trochu ztrácet a nedokážeme rozhodnout, co bude nejlepší.... Původně jsme chtěli pro mimíska kolébku do ložnice a postýlku do pokojíku. Pak jsme si říkali, že to je vlastně na relativně krátkou dobu a taky jestli se náhodou miminko nezvykne na houpání a pak nebude moci usnout normálně v postýlce, tak že od kolébky upustíme a vybereme nějakou lepší, útulnější postýlku s nebesy.. A teď čtu a moc se mi líbí i koše, ať už přenosné, ale i ty přejížděcí, to se mi zdá praktické, leč zase jen na těch prvních pár měsíců.... Poraďte prosím, jak to máte nebo jste měli vy?? Předem moc díky ;)

michalusenka
26. únor 2015

Svagrova ma kosik v obyvaku....

stavba
26. únor 2015

také jsem jednu dobu uvažovala o košíku, ale kamarádky mi říkaly, že v tom mimčo moc dlouho nevydrží, protože z košíku není výhled, což mimčům velice brzy začne vadit. No a další věc, která mi vadila, že ty košíky nejsou moc velké, takže je to opravdu jen na prvních pár měsíců. Vyřešili jsme to postýlkou s kolečky. 🙂

valik
26. únor 2015

@kaarisek Postýlka a košík se vyplatí, pokud máte domek. My třeba měli postýlku v ložnici v patře a koš dole. Jezdila jsem s ním všude možně po spodní části domu. Bylo to fajn. U malého jsme využili déle, ale dcera začala v pátém měsíci "vystupovat".

michalusenka
26. únor 2015

tak my ten kosik mame jeste po nejstarsim brachovi takze se to pujcuje, jen se spravil spodek aby nebyl rozhrkany a svagrova koupila novou matraci a nebesa a vypada to jak nove....

sedmiteckas
26. únor 2015

My máme v ložnici normální postýlku a do 3.měsíce přes den spinkala malá v koši (s kolečkama). Potom už tam nechtěla být.

kaarisek
autor
26. únor 2015

@stavba @valik No právě,to jsem taky vyčetla, že jim vadí často,že nemají výhled....
Máme jen byt 3+1, z toho ložnice a obývák sousedí. Takže z jedné strany tam na prcka případně uvidím, ale z druhé strany tam asi nebude pořád a v něčem ho přes den u sebe mít musím... ;) A taky mě kamarádky navádí, že můžu využívat balkon a strkat mimi taky někdy tam, to se mi zatím zdá nepravděpodobné, ale třeba budu opravdu ráda někdy,že ho tam můžu strčit na vzduch,nevím ;) Tak tam bych třeba s postýlkou asi nejela ;)

antoinet
26. únor 2015

Novorozeně je tak malinký, že v postýlce přemýšlíš, jak mu ten velký prostor ohraničit, jde to třeba kojicím polštářem. Kolíbka se mi líbí, příště si ji chci půjčit tak na ty první 3-5 měsíce, pak už normálně postýlka.

valik
26. únor 2015

@kaarisek My jsme tam dětem navěšeli různá chrastítka, aby je to tam bavilo. Já jsem s košem jezdila i do koupelny se osprchovat. Když bylo nejhůře a dítko plakalo, tak jsem natáhla ruku a podala dudlík. Taky se mnou tak děti vařily. Koš je fajn, může putovat po rodině a nebo se dá prodat.... Ale třeba moje sestřenka měla obě holčičky ve větším koši na prádlo. Splnilo to stejný účel, děti měla po ruce, akorát to nebylo takové roztomiloučké, když přišla návštěva novorozenečka okouknout... 😉

kaarisek
autor
26. únor 2015

@valik jj,na vaření si taky říkám,že to bude fajn. Právě jsem si pořád říkala,proč koše vedou nad těmi kolébkami,tedy aspoň to tak v praxi vypadá. Do koupelny tedy bych asi neprojela, ale super nápad ;) No a v koši na prádlo jsem si prý pěkně bydlela prvních pár měsíců já, jsem se teď dozvěděla od své mamči. Takže dobrá alternativa může být tedy i ten košík proutěný,co se přenáší, jen je s tím větší dřina,že ;)

letadlo13
26. únor 2015

Košík - to už je rodinná relikvie, houpali v něm i moji mámu, je odpružený a i minimální pohyb ručkama ho lehoulince rozhoupe.

elvira
26. únor 2015

Měla jsem půjčenou kolíbku od sestry - malý byl ale dost velký, takže zhruba ve 3 měsících už mu byla kolébka úzká, jak mával ručičkama, tak se bouchal do těch bočnic.
Ale na houpání jsem ho ani nezvykala.
Později jsem měla jen postýlku - měla kolečka, takže jsem si ji mohla převézt, kde bylo třeba.

kaarisek
autor
26. únor 2015

@letadlo13 Super, tak to vypadá, že to je tedy košík na po domácku vyrobených kolečkách? To je taky super nápad 🙂

letadlo13
26. únor 2015

@kaarisek nevím, to je tak staré, že to už nikdo neví 🙂 hlavně ty houpací šprušle jsou geniální. Potahy a monitor dechu jsou nové 😅

bajana
26. únor 2015

Mne sa oboje zda ako vyhodene peniaze a zbytočný krám, hlavne v byte 3+1...mimi aj tak väčšinou spi...keď sa inak nedá, dá sa vystlať obyčajný kos na pradlo

lrg
26. únor 2015

Kdyby mi ho někdo dal darem, byla bych ráda, ale za ty peníze si ho pořizovat nebudu. Přesně jak se tu píše, dcera už zhruba od toho 1. měsíce chtěla mít výhled, takže jsem jí měla přes den na dece nebo v lehátku a když usnula přesunula jsem jí do postýlky (máme byt). Takže pokud by byla druhá v tomhle stejná jako první byly by to u nás fakt vyhozené peníze.

kaarisek
autor
26. únor 2015

@lrg Hmm, taky fakt. Na lehátko jsem zatím nepomyslela, ale je pravda, že kamarádka ho doma v malém bytě taky měla, si teď vybavuji.... Bývají ta lehátka těžká? jestli se dá eventuelně taky přenést z obýváku do kuchyně? díky

lrg
26. únor 2015

@kaarisek Je obrovské množství na trhu, v různých váhových i cenových kategoriích. Čím větší, tím déle vydrží. Využívali jsme skoro celé dva roky, později hlavně na jídlo. Mám to těžší, s nosností 20 kg a nikdy jsem neměla problém ho kamkoli s miminem přenést 🙂

kaarisek
autor
26. únor 2015

@lrg Tak super, díky za fajn radu ;)

wenduliks
26. únor 2015

@kaarisek. Necetla jsem poradne vsechny prispevky,ale je taky dost mozne,ze mimi nebude chtit byt ani v jednom. 🙂 to jen tak pro zamysleni,pripad z nasi praxe... 😉

kaarisek
autor
26. únor 2015

@wenduliks díky ;) takže radíš, že stačí postýlka? to je jistota ;)

wenduliks
26. únor 2015

@kaarisek u nas zabrala az Hacka. Jinde nespal ani spat nebude. 😀

jkaterinka
26. únor 2015

My jsme měli problém s mladším synkem, že strašně špatně usínal v noci. Pak jsem si půjčila kolíbku (klasickou dřevěnou, jako z pohádek) a úplně super. Nakonec v ní spával hlavně přes den a večer jsem ho jen uspala a přenesla. Na houpání si nijak nezvykl, že by ho i potom vyžadoval. Říkala jsem si, že je škoda, že se na tenhle "šikovný kus nábytku" zapomínává a má se za pomalu historický přežitek. Maličký v ní spal do půl roku, kdy spolu s intenzivním otáčením začal intenzivně "vystupovat" ven. Jen je trochu náročnější na prostor.

polaks
26. únor 2015

Mala som kolísku,vyrobenú na mieru,zavesenú zo stropu,rozmery má 60x90 deti v nej boli cca do1 roka,hneď ako sa naučili chodiť putovali na veľkú posteľ!
@kaarisek

kaarisek
autor
26. únor 2015

@jkaterinka
@polaks
díky holky, takže jsem zase na začátku ;) nee, super. já vůbec nevím, jak to nakonec vymyslíme ;) teď je toho v nabídkách tolik, že člověk neví coby a penízků ani prostoru na úplně všechnu tu skvělou výbavu není dost, jsou to strašné pálky všecko ☹

kamino
26. únor 2015

U nas zabodoval domaci kocarek. Stary,z inzeratu,ale hlavne houpaci a velkou korbou. Prcek v nem spal pres den az do 10 mesice,kdy mi z nej zacal slezat. V pripade potreby jsem ho v pohode dala na balkon,mel slidu proti neprizni pocasi,nebo jsem jednou rukou houpala,druhou michala jidlo... Hlavni prednost byla prostornost a snadna manipulace a i skladnost... Vysel me na 500 a byla to nejlepsi investice 😉

mysicka_lb
26. únor 2015

Nejdříve na první tři měsíce jsme měli košík půjčený od kamarádky v ložnici a postýlku v dětském pokoji. Tu měl, jak byl malinký, jako takovou hrací ohrádku. Potom jsme košík zrušili, postýlku přendali do ložnice a na den ho nechávali na velké 1,5 posteli v dětském pokoji. Asi tak na pěti měsících jsme zrušili i postýlku, malý začal spát s námi ve velké posteli a přes den jsme ho měli na zemi na dekách. Košík je podle mě dobrá věc, ale opravdu jen na první tři měsíce, takže nový bych si kvůli tomu nekupovala.

edeltraut
27. únor 2015

Starší děti měly jen postýlky - žádný další kus "nábytku" by se nám do bytu nevešel 🙂. Spali tam jen v noci - přes den v kočárku 🙂. Nejmladší měla košík, v noci spala v postýlce a přes den bývala doma v košiku (asi do 5-6 měsíců, pak se přesunula na zem na hrací deku) - hlavně proto, abych jí měla pořád na očích, jinak přes den také spávala v kočárku venku 🙂.

dana3262
27. únor 2015

@kaarisek my máme byt a košík jsme využili teda fest. Oba v něm spali snad do 8mes. Zase jsme vůbec nevyužili postylku. Ta je nepouzivana složená na půdě 🙂 měli jsme i kolébku, ale až u druhého a ta byla blbá v tom, ze se nedá snadno přesouvat a hlavně starší s ní pořád houpal a hodně, takže to nebylo vůbec bezpecne. To nešlo.. byl mu 1,5r.takže nevysvetlis. Kluci měli v koši kulickovy polštář, který jsem vytvarovala tak, aby byl zkoseny, aby měli trochu vyvysenou hlavičku a takový dolik, ze tam mimi hezky zapadlo. No a mladší spal dobře na břiše, takže i monitor.

adelka21
27. únor 2015

Hodně lidi mi říkalo, ze kolébku nebrat, ze je to na krátkou dobu, ale já ji moc chtěla, koupila a nelituju. Mela jsem na kolečkách, všude jsem si ji mohla posunout, prostě paráda. Za me perfektní věc, pak jsem ji prodala taky velmi dobře, protože byla skoro jako nová. 😀

krystalka
27. únor 2015

@kaarisek - my bydlíme v domku, tak jsme měli jednu dřevěnou postýlku nahoře v ložnici a druhou, takovou tu cestovní, dole v obýváku (dali jsme do ní normální matraci), později dobře posloužila místo ohrádky, když jsem potřebovala třeba odběhnout někomu otevřít, nebo pro něco ven....jinak přes den syn spal do 2 let prakticky jenom v kočárku a v noci nahoře v postýlce, u které jsme časem pak sundali postranici....ale hodně často stejně spával s námi v posteli 🙂 , pokojíček jsme zařizovali ve 2 letech a sám se tam na noc odstěhoval až ve 3 🙂