Kdy začít nakupovat oblečky pro miminko?

d_dee
9. led 2015

Ahoj, kdy jste začaly nakupovat výbavičku pro miminko? .. Já jsem tak trošku pověrčivá a nechci nic kupovat do porodu. Jen pár věcí do porodnice jinak vše až potom. Jak jste na tom vy? Trošku začínám plašit, že je to špatně, ale na druhou stranu se pak bojím.

kkouzlo
9. led 2015

já si nedovedu představit, že bych nakupovala po porodu. Na první měsíce jsem měla všechno koupené

zazana81
9. led 2015

@d_dee Já mám téměř stejný termín jako ty, spoustu věcí mám po dcerce, takže pokud se povede holka, bude to OK. Ale i tak obcházím lednové výprodeje a sem tam pro radost něco koupím - univerzálního, kdyby to byl kluk. Kdybych neměla vůbec nic, nakupuju jak divá. Po porodu budeš mít jiné starosti. Jestli jsi pověrčivá, pověř nákupy třeba babičky, jestli to pomůže, nebo u nich koupené věcičky aspoň schovej.

jamia
9. led 2015

Ja jsem zase nakoupila jen par veci, cca ctyri bodycka a dupacky a zbytek postupne dokoupila v klidu, az kdyz jsem mela po porodu lepsi predstavu, kolik toho budu potrebovat. A vubec nic se nestalo, nezijeme uprostred pustiny, kde by se nedal koupit dudlik. Nektere budouci mamy tesi to shromazdovat a chystat pro miminko dopredu, ale nekdo na to holt neni.

d_dee
autor
9. led 2015

Taky bych moc ráda nakoupila. Ale už tak mi ty výsledky testů a všechno moc na radosti nepřidaly. Takže budu šťastná, když miminko bude zdravé a hezké a vše v pořádku. Kočárek a postýlku bych se neodvážila koupit v těhotenství. Mám z toho trošku stresy no, že pak miminko nic nebude mít a tak. Ale fakt se bojím a přítel i jeho rodina mi to moc neusnadňují protože u nich je to tak 100x víc tahleta "pověrčivost" :(

teenyel
9. led 2015

Já pověrčivá nejsem, takže u nás to vezmeme tak, že oba s manželem víme, že nejsme typ lidí, kteří umí šetřit. Tudíž budeme nakupovat postupně vše potřebné. Každý měsíc něco, ať to není pak taková finanční "darda" 🙂 Ale my se stavíme proti všem pověrám 😀 i svatbu jsme měli v květnu, což se dle pověr nesmí 😀

bobulka_216
9. led 2015

Ahojky tak my chceme začít kupovat až po 20 tydnu 🙂 ne že bychom byli pověrčivý, ale to bychom mohli vědět co to bude... 🙂 jinak máme v planu první dělat pokojiček a pak postupně kupovat věci ( oblečky, kosmetika, hračky, kočárek...) jinak máme koupeny do teď jen dvě bodyčka ( jedno za to že nam dobře dopadl 1.screening a druhe na Vánoce, aby bobek vědět že se na něho těšíme), jinak sestra neodolala a mame ještě dvoje ponožečky a plyšaka 🙂 toď vše .... ja bych popravdě taky už nakupovala, protože jsou ted slevy a jsem doma na nemocenské tak znudy asi :D :D ale není kam spěchat 🙂

kaalla
9. led 2015

My jsme zatím nekoupili nic, pár oblečků jsem dostala k Vánocům, postýlku mám zamluvenou u kamarádky, po její dceři. Čekáme až po 20. týdnu, jak dopadne ultrazvuk a jestli se konečně dozvíme co to bude. Ale vím, že moje mamka i tchýně už něco málo do výbavičky pro mimčo koupily. Obě se šíleně těší na vnoučátko, pro obě to bude první.

d_dee
autor
9. led 2015

@bobulka_216 Tak to máte super vymyšlené. Já teď mám trošku více starostí no. Sháníme s přítelem byt, abych nemusela stále bydlet u jeho rodičů i s prckem... To není žádná sláva to mi dají asi všichni za pravdu :( Takže finance to je pro mě bída...

bobulka_216
9. led 2015

@d_dee vymyšlené to je sice hezky :D ale taky nemáme penízky na rozhazování 🙂 proto chceme postupně každý měsíc něco koupit, aby to nebyla taková zátěž 🙂 ja na nemocenské ... jinak my s manželem mame koupeny byt, který ted splacíme ;) ale tady v bazarku jsme se divala jsou moc pěkne věci ( nemusime mit vše nové )

d_dee
autor
9. led 2015

@bobulka_216 Mě zase děsí ten seznam, který je všude možně na internetu. Je toho strašně moc !

bobulka_216
9. led 2015

@d_dee jj taky ho mam staženy :D a jak jsem to ukázala manželovi tak se zhrozil :D ale tak to půjde ... zvládli to jiní, zvládneme to i my 🙂

d_dee
autor
9. led 2015

@bobulka_216 No snad ano. Nechci aby mimču něco chybělo

jaenik
9. led 2015

@bobulka_216 Také nakupujeme postupně, každý měsíc něco, abychom se z toho ve finále finančně nezašvihli. A tady z bazárku mám nějaké oblečení a naprostá spokojenost, většina toho, co jsem objednala (objednala jsem 2x mix oblečení) je jako fungl nové, něco je opravdu fungl nové. Ze začátku jsme kupovali univerzální, teď už kupujeme nejen oblečení v chlapeckých barvách 🙂

jaenik
9. led 2015

Stanovili jsme si, že to, co miminko užije jen chvilku, než z toho vyroste, nové kupovat nebudeme. Když to shrnu, // jsem objevila v září a v říjnu jsem už koupila 1. věc (maličkost) za úspěšnou kontrolu u doktora 🙂 Jinak ve větším asi od toho listopadu, tedy po skončení 1. trimestru.

bobulka_216
9. led 2015

@jaenik s tím oblečením to chci taky takto udělat 🙂 jsou tady opravdu krasné kousky 🙂

petrusew
9. led 2015

Jsem v šestém měsíci a kupuji až teď 🙂 Ale vím 100% co to bude 🙂Pro malého chci jen nový set do porodnice. Jinak kupuju v sekáčku či bazákru, mimibazaru, aukru. Přijde mi zbytečné vyhazovat hromadu peněz za nové oblečení i když set nových body kde je jich 7ks vyjde na 399,- tak to se třeba hodí 🙂

jaenik
9. led 2015

@bobulka_216 Mohu jen doporučit. Objednávala jsem 1 balík, kde bylo 32 ks oblečení a 1 balík, kde bylo 20 ks oblečení a jeden jediný kousek, jedno bodyčko, jsem dávala pryč. Oblečky všeho druhu mě vyšly na nějakých 10,-Kč/ks a 3/4 oblečení vypadá jako fungl a 1/4 je opravdu fungl 😉

jaenik
9. led 2015

@petrusew Na Mimibazaru také nakupuji, tam tedy prozatím jen nové věci. Ale celkově to oblečení je opravdu zbytečné kupovat jenom nové, vždyť, jak dlouho to to miminko užije? Kolikrát čtu, že některé věci se ani nestihnout unosit. Což je přeci škoda.

petrusew
9. led 2015

@jaenik přesně, já se tam chystám na body s krátkým rukávem. S dlouhým už máme dost. Dá se sehnat i v různých akcích, třeba v tescu 🙂

elib
9. led 2015

Mam termin v cervnu a co se obleceni tyce,nakupovala jsem uz par let zpatky,kdy kamosky prodavaly super krasne a temer nepouzite obleceni po svych prccich za par kacek.Takze mam doma docela slusnou zasobu obleceni (jak kluk tak holka) od narozeni do + - 3 let. Pohlavi znat nechci,takze kdyz me neco upouta a chci si udelat radost,tak kupuji v neutral.barvice,jinak teda jeste chci nove koupit soupravicku do porodnice a nejake latkove pleny. Plus samozrejme nezbytnosti k prebalovani,koupani atd.Na jare si s manzelem udelame vylet do vestiho mesta a pokoupime.Za dva mesice planujeme koupi kocaru a postylky.
Jo a jinak poverciva nejsem,nepodrizuji svuj zivot strachu z pover,takze i ten kocar budem mit nachystany doma ;)

mafeska
10. led 2015

nějak si nedovedu představit nakupovat výbavičku po porodu prvního mimi..
S nákupama jsem začla po 20. týdnu po velkém ultrazvuku kde jsem se i dozvěděla pohlaví mimi takže jsem se vrhla i na konkrétní barvy, nakoupila jsem téměř vše. Kočár jsme nechali ve skladu prodejny jinak jsme vše měli doma.
Oblečení jsem nakupovala v takovém množství aby vše dcerka unosila. Když bylo nečeho málo dokoupila jsem.

mafeska
10. led 2015

@d_dee nesmíš ty seznamy na netu brát tak doslova 😉

ronyx
10. led 2015

Já teda pověrčivá nejsem a věcičky pro mimi jsem si nakupovala průběžně po celé těhu.Každý měsíc něco.Po porodu už toho času na lítání po obchůdkách a vybírání oblečků pro mimi moc není a s mými zkušenostmi,oblečků není nikdy dost,já byla ráda,když jsem přijela s malým domů,že mám nakoupeno a nachystáno spousty dupaček a košilek. 🙂 Spotřeba byla veliká . Navíc mě hodně věciček nakoupila tchýňka.Když zjistila,že čekám malé popadla ji nákupní mánie a nepřešla ji ani po porodu. 😀

sarkar
10. led 2015

Já jsem při první nakupovala od toho cca 6.m., pomalinku. Teď jsem ve 26tt a včera jsem vytáhla hadříky (prát ještě nebudu), pomalu to začínám chystat, hadříků budu mít méně než u první, ale vzhledem k tomu, že teď ještě nevíme na 100% pohlaví a hlavně vím, že toho ještě hooodně dostanu a prcek by to pak neunosil, tak to dořeším opravdu až po porodu. Nicméně nějaké věci doma chci mít už před porodem, kosmetiku atd. Nevím, jak to bude po porodu probíhat, tak abych nemusela plašit a obíhat obchoďáky, můžu být celá bolavá po porodu, navíc když si představím, jak jsem si "užívala" šestinedělí s první tak už se hrozím toho, jak to bude vypadat tentokrát...Řekla bych, že nějaký základ bys doma mít měla, ale opravdu netlačit na pilu, hlavně co se týče hraček a většího oblečení. Jak se tu probíraly ty seznamy, tak opravdu ne všechno je nutné, ale to zjistíš až za chodu...řiď se rozumem a taky peněženkou možná 😀

annaluciapetrzel
6. únor 2015

no nejlepsi je porodit predcasne a nemit nic 🙂 (vtip)...hele nevim, zalezi jak to prozivas ;)....ja jsem zacala cca v 6.mesici... porodila jsem 31+3 no byl to mazec, nemela jsem kocar etc. ale daly jsme to

deathy
17. únor 2015

Jak tu bylo psáno, také si nedovedu nic nemít připravené a řešit to až po porodu.. kam se to mímo dá? Do čeho se obleče? Už vidím, jak třeba manžel během těch dní, co bych byla v porodnici lítá a dokupuje a staví postýlku a ták. To bych fakt nechtěla.
Ještě že nejsme pověrčivý... já mám spoustu věcí po dceři, a jelikož už víme, že čekáme kluka, tak akorát (až se k tomu dokopu) vytřídím nepoužitelné holčičí věci, zbytek nechám. A co nebude, to dokoupíme průběžně do porodu.
O víkendu jsme si přivezli přebalovák od kolegy, ten už stojí v ložnici, využiju ho zatím i na jiný věci. A taky hned z kraje, jak jsme řekli že čekáme, tak jsem od kamarádky dostala za výhodnou cenu chůvičky + monitor dechu. To jsme za ty prachy fakt nemohli odmítnout. Sice jsem měla divnej pocit, protože to bylo fakt brzo a do konce 1. trimestru ještě dlouho... ale nic se nestalo, takže dobrý.
Teď jsme zatím objednali postýlku... ta přijde kdo ví kdy, takže to neřeším. Jen se složí na zkoušku a pak se zase může uklidit. Kočár máme u kamarádky po nich. Mimo to mám ještě kočár po dceři (dva - klasický bude po zahradě a golfky), vlastně po ní mám celou výbavu doma... takže být pověrčivá, musela bych to všechno někam vyházet.
Myslím, že pověrčivost tak trochu akorát ztěžuje život budoucí mamince - nervy navíc a zbytečně se ochudí i o radost z nakupování. My na tohle naštěstí netrpíme - též jsme se brali v pátek 13. 😎 😉