Kdy pořídit první výbavičku na miminko?

martinakab
2. kvě 2016

V kolikátém týdnu nebo měsíci pořídit první výbavičku na miminko? Slyšela jsem spousty pověr o pořizování oblečení a kočárku pro miminko, že se bojím cokoliv koupit.

odula
2. kvě 2016

@martinakab na pověry se vykasli 🙂 jsou k ničemu. proc se stresovat, navíc něčím úplně zbytečným, a propast kvuli tomu příkladně Brio v akci za desitku...😀:- ( 😉 ).

martinakab
autor
2. kvě 2016

@odula Děkuji za kladnou reakci. 😉

weronicaaaa
2. kvě 2016

já nakupuju už teď a to jsem teprve v 9tt :D kočár a postýlku atd samozřejmě přizpůsobím až budem vědět pohlaví..jinak neutrální oblečení..mám 2 bodyčka a papučky 🙂

odula
2. kvě 2016

@martinakab jako fakt? 🙂 no ne, vážně. Ja bych koupila co se mi líbí kdykoliv. Nevidím důvod proc čekat. Ted zrovna řeším jestli koupit kočárek uz ted ve slevě, nebo ještě počkat. Ne kvůli povere,ale kvůli tomu ze by třeba mohla bejt někdy ještě větší sleva 😀. A nebo taky ne.... Aaaaa (a propos - uz koukáš po kočárkach? Vybrat dobrej je snad horší nez vybrat auto... 😉 )

kacaba1994
2. kvě 2016

Ahoj, kamarádka je v 6. měsíci a ted kočárek koupili, ale výbavičku jako hračky nebo oblečky kupovali snad už ve 3. 🙂 já ji občas taky neco prinesu, kdyz vidim neco roztomilého 🙂 koukala jsem na web promaminky.cz kde mají i bazárek a to je fakt boží, už se těším na vlastní 🙂

kaciobst
2. kvě 2016

Já kupovala už někdy v 8tt 😀 dnes jsem 28tt a už máme doma i postylku 😀

odula
2. kvě 2016

Dámy... Co ty kočárky?? Jak tak na to hledím asi založím nové vlákno 😉

hanulinecka111
2. kvě 2016

Ahojky, já jsem ve 25. tydnu a už mám doma přebalovací pult, koš na miminko, spoustu letního i zimního oblečení od narození do půl roku (další oblečení dostanu až malá od švagrové zase poporoste 😀), vaničku, lehátko do vaničky, přebalovací podložku, dokonce i nějakou kosmetiku atd., atd. a kočárek máme už asi 2měsíce koupený. Prostě a jednoduše mi chybí už jen matrace do postýlky, prostěradla a plenky 😉

solinka1974
2. kvě 2016

Obleceni z druhe ruky 2x cca 40 ks v 6 mesici, kocarek a kolibku v 8 mesici. Postylku a prebalovak delal manzel sam. Pleny a dalsi veci prubezne cca od 5 mesice.

marki00
2. kvě 2016

Já chtěla kočár okouknout kolem 20. týdne, po 2. screeningu, ale bohužel to nedopadlo. Každopádně oblečení jsem kupovala tak od 3. měsíce, jen pokud se mi něco moc líbilo. Nenechávala bych nákupy zas na vysoký stupeň těhotenství, třeba pak můžeš ležet a bylo by blbé nic nemít. A na pověry nevěřím, klidně bych měla kočár doma, mít na něho místo.🙂

weronicaaaa
2. kvě 2016

Nejlepší je nakupovat postupně..pak to není taková darda naráz :D

lukza
2. kvě 2016

@martinakab na pověry se vyprdni ber az budeš čekat další tak budeš mit třeba doma vse po prvním a přece to nebudeš dávat jinam
A jinak Já u prvního koupila první věc a to hračku po 20 týdnu az jsme měly po druhém screningu a pak už začala postupně kupovat a kočárek jsem kupovala v 34 týden

monie2
2. kvě 2016

My s většími nákupy čekali na 2. screening. Ale už někdy od 13tt jsem si udělala radost nějakým oblečkem 😉

luj89
2. kvě 2016

větší věci jako kočárek a postýlku bych si vyhlídla teď, ale koupila až na konci těhotenství. Jen ne kvůli pověrám, ale kvůli záruce ;)

andreaandrejka
2. kvě 2016

Nevěř na pověry 🙂 Já začala 4. měsíc a doma už toho máme celkem dost. Pěkně postupně a v klidu. Příští měsíc objednáme i kočárek, jelikož je u něj delší dodací lhůta.

schonnie
3. kvě 2016

@odula Kde že mají tak levné kočárky ????? 😉

odula
3. kvě 2016

@schonnie jsem si tak delala legraci o akci na Brio za "desitku" a ono fakt jo... 😀 ziju ve švédsku, kočár měli za 3500 sek.