Jaký sprcháč, olej do koupele, pěnu atd. pro roční dítě?

zanri
7. srp 2015

Chtěla bych Vás maminky požádat o informaci, jakou konkrétní kosmetiku používáte pro své dítě po prvním roce. Když se malý narodil začínala jsem s kosmetikou Nobilis Tilia a Linolou, pak jsem používala řadu Cutis Help mimi a v poslední době Hipp. Jinou značku jsem zatím nezkoušela, nebyl důvod. Ale teď bych chtěla vyzkoušet něco nového - kvalitního, ale už ne tak drahého, jestli chápete 😉 . A ještě doplňující otázka - používáte tělové mléko či olej pro své dítě po každé koupeli? Děkuji předem za odpovědi.

lv
7. srp 2015

Roční už ne po každé koupeli.

majkoz
7. srp 2015

Tak mýdlo od Nobilisky jsem používala i po roce, ale né vždy mi přišlo nutné...kolikrát stačí děcko ošplouchnout jen vodou. po koupeli promažu domácím měsíčkovým olejem, ale ne po každé...spíš tak jednou týdně, i déle...-Hrst měsíčku lékařského zahřívat v půl litru oliv.oleje asi půl hoďky, nebo naložit měsíček do oliv. oleje třeba na měsíc a pak mazat..nejlevnější kosmetika 😉 a uvidíš, jak to bude dělat dobře i Tvojí pleti 😉 mnooo na pokud koupeš ve vaně, tak kápneš do vody a máš promazáno 😉

krystalka
8. srp 2015

Odmalička jsme koupali jen v čisté vodě a když se mi zdálo, že má sušší pokožku, tak ten kojenecký měsíčkový olejíček od Weledy, ale ne po každém koupání, po roce už určitě ne....sem tam jsme použili i olejíček do koupele, ale taky jen občas....mýdla, pěny, sprchové gely apod. nepoužíváme skoro vůbec ani teď v 7 letech, jenom když je fakt extrémně zmazaný třeba od hlíny ze zahrady a tak jednou za 14 dní umyjeme šamponem vlasy, mezitím taky jen vodou.....pokožku má krásnou, nikdy netrpěl na ekzémy apod., vlásky má taky lesklé, pěkné, nemastí se mu...

zanri
autor
8. srp 2015

@majkoz Děkuji za odpověď. Ten měsíček, stačí sušený z lékárny? Příští rok si ho zasadím🙂 A dotaz, mám jedno "zapomenuté" přírodní olivové mýdlo z Nobilisu, kde je uvedeno spotřebujte do 5/2015 - to už asi spíš použiji pro sebe, že? Nebo nepoužívat?

zanri
autor
8. srp 2015

@krystalka Děkuji za odpověď. Máme strašně tvrdou vodu a když jen osprchuji, tak zůstává na pokožce takový bílý - suchý poprašek, tak proto "mažu". Na Weledu jsem slyšela samou chválu, asi ji vyzkouším.

zanri
autor
8. srp 2015

@krystalka Tak jsem objednala u Maxe Weledu Měsíčková koupel s bylinami 200ml za 249,-Kč (Hipp je teda o víc jak polovinu levnější) a k tomu zadara v akci dávají WELEDA měsíčkový olej pro děti, tak snad to bude malému vyhovovat 😉

krystalka
8. srp 2015

@zanri - jinak z té Weledy jsme byli ještě moc spokojení s takovým tím balzámem do mrazu a větru....myslím, že byl taky oranžový, na zimu byl super....

zanri
autor
8. srp 2015

@krystalka - na to používám z altermedu baby winter cream a jsem moc spokojená, takže měnit nebudu, ale díky za typ

krystalka
8. srp 2015

@zanri - no, když tak pozoruji posledních pár let, jaká je zima, tak ty balzámy už ani nebudou potřeba 😉 , třeba zimní boty jsme poslední zimu vytáhli jednou....

ladyhacek
8. srp 2015

já používám Niveu a od známé jsem dostali olej do koupele Balneum, tělové mléko mám také od nivei, ale spíše používám olejíček aviril

majkoz
8. srp 2015

@zanri Stačí sušený 😉 Ale na zahrádce svítí jak sluníčko, vždycky si posbírám semínka na další rok...letos mi ho vyzobali fóglové 😠 Mýdlo bych se asi nabála používat-pokud Ti voní, tak bude v pohodě 😉 Ahoj

janawei
3. zář 2015

My jsme používali Měsíčkovou kojeneckou koupel od Weledy doteď, tedy do prckových 11 měsíců a byli jsme s ní moc spokojení. Po koupeli jsem ho ničím nemazala, obsahuje oleje, tak to nebylo třeba. Teď, když už nechce ve vaně ležet, ale stojí a sedí, používáme Měsíčkový dětský šampón, taktéž od Weledy. Nechá se použít nejen na vlásky, ale i na tělo a taktéž jsme s ním moc spokojení. Je pravda, že je Weleda trochu dražší, ale co mám zkušenosti ( a mám jich docela dost, používám ji i pro sebe 🙂), tak stačí od všeho malé množství, takže to balení vydrží hodně dlouho a kompenzuje to tu cenu.

andy80
3. zář 2015

Každému svědčí něco jiného, každé dítě má jinak citlivou kůži

zanri
autor
3. zář 2015

@andy80 Jasně, to já vím, já se ptala, kdo co používá na roční dítě 😉

alulan
6. lis 2015

Ahoj, my myjeme stále jen v mýdle od Biodermy, modré megabalení, super je, že má pumpičku. Modrý i čirý obal. Neobsahuje totiž mýdlo, stojí kolem 500 ale vdrží strašně dlouho a je super. Malej byl tak trochu citlivý, takže jsme po narození odhodili všechny Sebamedy i Weledy, byl lehce atopický, což se s přibývajícími měsíci srovnalo, ale u Biodermy jsme už zůstali. A to i v krému, také ten velký s pumpičkou.

lenycka27
6. lis 2015

Já střídám tu Linolu, jak píšete se sprchovými gely Nivea nebo Hipp. Dcera má 2,5 roku a mažu ji každý den Hippem, pokud ji koupu v Linole, tak nemažu, protože tam už olej je obsažený 🙂 Co se týká sprch. gelu, tak ten mám v plánu po vypotřebování už nekupovat a používat přírodní mýdlo. U mazání po koupeli ale zůstaneme i do budoucna, chtěla bych, aby byla zvyklá "o sebe pečovat" 🙂 Jinak pěnu do koupele nepoužíváme, to mně přijde zbytečné..

magdalena2
24. kvě 2016

My používáme většinou jen velmi šetrné přírodní mydélko a pak dítě dle potřeby namažu olejíčkem. Mýdla si už vyrábím sama, ale dříve jsem kupovala zde: http://www.mydloteka.cz/mydloteka/eshop/1-1-PRI... Mají tam mýdla všech možných českých mýdláren, i zahraničních. A mají přímo i dětská mýdla. Nejvíce asi doporučuji čistě olivové, to je nejšetrnější pro citlivou dětskou pokožku.