Jaký dudlík koupit pro novorozence?

peetta
28. črc 2014

mamky,má cenu dopředu kupovat dudlík pro novorozence???nebo počkat až dle situace?aby nenastal stav,když bude moc řvát,tak aby ho měla čím zkusit zklidnit?tak dejte kdyžtak tipy jaký koupit.

eldrag
28. črc 2014

dva kousky si koupit můžeš pro případ pohromy (která dříve či později nastane) my dali první dudlík asi až 14 den od porodu. koupili jsme lovi (libily se mi zvířátka) a pak babylove.

terezapetrova
28. črc 2014

@peetta dle myho to nemá cenu, spoustu deti se na dudlik nenauci nikdy.. btw spravna otázka 🙂

terezapetrova
28. črc 2014

@peetta a když Ti nejakou noc prove tak ten dudl vždy muzes zkusit dojit koupit další den. probdeny noci asi budou at uz s nim ci bez nej 🙂

ija1
28. črc 2014

ja mela pripravene ......suavinex, avent, kyticku. - kyticka neprosla.......

kotcheva
28. črc 2014

Ahoj, dostala jsem dudlik od Aventu. Byla jsem odhodlana ho nedat, pokud to nebude akutni😉. Nakonec ho dcera dostala po 3 tydnech - a "chutnal" ji😉

engele
28. črc 2014

My měli koupený Avent velikost 0-6m, 2 dny jsme to bez dudlu vyrželi, ale 3 den v porodnici už byl dudl náš velký kamarád.
Přečkali jsme nejhorší a doma jej dávám úplně vyjímečně jen na uspávání když se mele a neví jak zabrat, podudlá si a jakmile usne, tak jej vyplivne 🙂
Na Aventu se mi líbí to, že má kryt, tak jej vozím v kočárku nebo v tašce a nemusím pořád omývat.

gosa22
28. črc 2014

nám sedí Lovi...mají takový kulatý tvar, podobný Aventu...např. Nuk vůbec neseděl, je zkosený...takže je možná dobré mít jeden kulatý a jeden zkosený...a uvidí se, co sedne...třeba taky nic a holt se musí najít jiné utišovadlo 😉

alcar
28. črc 2014

My dali dudlik asi 3 dny po prichodu z porodnice. Koupili jsme placaty od Babylove 0-3 mesice. Brzy ji zacal vypadavat, tak jsme vymenili za 0-6 mesicu, ale ten placaty tvar ji presto nesedel, porad ji vypadaval. Tak jsem koupila Nuk a ten ji konecne sedi. Hlavne ji zpod nej nevyliza spodni ret a neslinta s nim tak jako s Babylove. 🙂

diniki
28. črc 2014

Já prvorodička měla čas na pročítání příruček pro nastávající maminky a tak jsem zarputile dudlík do porodnice nebrala. Přeci si nepokazím sací reflex... Jenže pak měla Nikča slabou žloutenku, já rozhozené hormóny a dudlík nikde. Navíc mé nehty na rukou nebyly zrovna nejkratší, abych mohla dát malé cucat prst, což mi radily sestřičky. Takže mi půjčovaly manikůru a když ani prst nepomohl, tak mi půjčily dudlík. Takže já jsem rozhodně po tomto zážitku pro dudlík už v porodnici. Nemůžu si vynachválit latexový NUK.

kvetinka84
28. črc 2014

Já měla do porodnice připravený dudlík NUK. Sestřičky, když to viděly, tak mi ho rezolutně zakázaly, že si těmi zkosenými dudlíky zkazím kojení. Pokud dát dudlík, tak jedině s kulatou savičkou (slova sestřiček z porodnice). Doporučily mi MAM, Difrax, Avent. Avent neprošel, Difrax je miláček do dneška. Já bych si jeden dudlík koupila, zase to není taková částka, abych si trhala vlasy, když ho mimčo nebude potřebovat

luciinka001
28. črc 2014

a my jsme dokonce dostali asi 2 nebo tri dudliky v porodnici 🙂 ale mela sem i svoje sebou

anitia
28. črc 2014

My máme kulatý...a je to náš miláček, když ho uvidí, jde dobrovolně do postýlky (dávám už jen na spaní). Máme zn. Farlin (polská značka), takže nic moc...dneska bych šla do značkovějšího, třeba MAM 🙂 malá měla dudlík už v porodnici - dali ji ho sestřičky, když ležela pod světlem v inkubátoru...takže asi tak 😉

olusenka
28. črc 2014

já měla u syna NUK a MAM Perfect (ten tenoučký proti křivení zubů) a Avent od 0 do 6měs. , zařekla jsem se, že ať se děje co se děje, min. celé šestinedělí mu ho nedám. vydržela jsem. Ale v porodnici jsem ho měla s sebou, ale nedala. A pak ho chtěl jen chvilku od 4. do 5. měsíce.
Dceři jsem koupila i ty neortodontické, kulaté, ale ty nechtěla. Vzala NUK ortodontický a později i MAM. Teď je jí jedno, jaká je to značka, bere vše. Dudlík jsem ji prvně dala ještě během šestinedělí a to přitom byla zlaté mimčo.
Ale nejlepší "dudlík" je prso. U prsa se dítě krásně uklidní, není to jen nutně na kojení a konec. Nejlepší uklidňovací prostředek na světě.

martina_z
29. črc 2014

Dudlik bych koupila jen jeden, maximalne dva. Koupila jsem ted krasny Difrax -2 az 2 mesice (hrozilo, ze opet porodim predcasne) a nakkonec mam obe deti nejspis bezdudlikove. Jedine prso. Aspon jsem za dudliky moc neutratila 🙂

cejina
29. črc 2014

Ja mela do porodnice ortodonticky NUK a zaplat pan buh za nej, po probrecene noci a 1dnu jsem ji ho dala a od te doby mame to nejhodnejsi mimco. Jeste jsem koupila Lovi (ploche), mely krasny obrazky a ve tme sviti, takze ho najdu i po tme v postylce a vubec zadnej problem s tim, ze kazdej ma jinej tvar 😉

chris_n
29. črc 2014

u nás vedou dudlíky NUK, navíc v porodnici jsme v nějakém balíčku dostali svítící dudlík, tak ten je super na noc 🙂

chris_n
29. črc 2014

@olusenka na jednu stranu tě obdivuju, na druhou teda představa, že mám dítě nonstop u prsa, tak nevím, jak by vypadaly moje bradavky. A to nejsem krkavčí matka, a dávala jsem prso často. Ale asi i díky dudlíku se mi malá nenaučila na usínání u prsa a usne i sama v postýlce.

lv
29. črc 2014

Já mela 2, dostala jsem je..a nechtěla žádný, zkusila jsem proslulou levnlou kytku 😉 kterou děti milujou a taky nic..od narozeni si cuca palec.

alcar
29. črc 2014

@chris_n prosim te, jak dlouho vydrzi svitit ten dudlik v noci? Funguje to na principu, ze ho nasvitis pod lampickou a on pak nejakou dobu sviti a pak uz ne? Nebo jinak? Uvazuju, ze ho koupim, mala mi nejak zacala usinat s dudlikem a v noci, kdyz sebou haze, tak ji ho dam a ona se zklidni. Ale nekdy je umeni ho v te postylce vubec najit. 😅

chris_n
29. črc 2014

@alcar no řekla bych, že stejně, jako ty svítící samolepky, atd.... nasvítí se světlem a dle delky nasvícení pak vydrží svítit sám.

martula02
29. črc 2014

Do porodnice jsem zadny nebrala, kvuli kazeni saciho reflexu atd 😀 ani v porodce to nedoporucovali. Ale hned druhou noc dojel malej s jejich dudlem 😀 asi moc plakal i na sestry. Doma jsem mela jen jeden, ortodonticky NUK 0-6 mesicu a mame do dneska, ten vetsi 6-12 zatim nechce. Malymu je 6 mesicu a stale plne kojim. Uz teda pridavam pomale jidlo, ale kojeni nam to urcite nezkazilo. Pri usinani si podudla a jak usne, tak ho sam vyplivne

sariky
29. črc 2014

@lv malej taky nechtel dudlik a od malinka si cuca palec a ted se toho zlozvyku nemuzeme zbavit. priste uz bych byla prisnejsi a dudlik intenzivneji nabizela.

killi
29. črc 2014

já bych určitě počkala s dudlíkem. Já jako malá jsem byla úplně bez a v pohodě, moje druhá dcera dudlík odmítala stejně jako láhev, tak už jsem ji nenutila. Fungujeme bez a je to super. Nikdy jsem nebyla v situaci, že bych ji ho radši dala, aby se uklidnila. Když už bylo potřeba ji uklidnit, tak máme jiné techniky, které zabírají. Aspoň nebudu dudlík pořád všude hledat, v noci neustále dávat dudlík jako první dceři a pak odnaučovat 😉 Já si palce necucala ani dcera to nedělá, že by se tím uklidňovala, jako náhrada za dudel.

olusenka
30. črc 2014

@chris_n obdivuješ? A za co? Že jsem vydržela nedat dudlík u syna během šestinedělí nebo za to kojení, když si řekne nebo když mi připadá, že by to přišlo vhod? Děti naštěstí byly (a jsou-dceru kojím ještě) hodné, takže u prsa nonstop nebyly. Ale je fakt, že ne vždy, když u prsa byly, tak to bylo kvůli mlíku. Někdy je to kojení super věc na zklidnění (např. po očkování u dr., když pláčou kvůli čemukoliv atd.). Dcera často usíná večer u večerního kojení, syn to taky často dělal, ale i tak obě děti uměly naštěstí usínat samy.
No, a dneska bych u syna dala za dudlík nevímco, jelikož si cucá prsty a je to hrůza a nemůžeme ho to ani za nic odnaučit. Ale on ho jako miminko moc nechtěl, já mu ho nechtěla nutit, a asi jsem měla. Nebo nevím. Ale to už je mimo téma...

lennus
30. črc 2014

Jestli chceš kojit, tak bych radši dudlík první týdny, ideálně měsíce nedávala. Já dávala, ale pak byly právě s kojením potíže a pomohlo ho omezit, teď už má skoro 8 měsíců a zase už nějakou dobu dáváme a už je to v pohodě, kojení má zajeté, ale z kraje se to učí a má to vliv na techniku. Jasně, jak u koho, mám kamarádky, které dávaly a v pohodě, ale kdyby náhodou ne, nestojí to zato.

silvapokorna
30. lis 2016
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@peetta
@lennus Já dudlík měla připravený a s kojením nebyl žádný problém. Mladší si oblíbila svítící dudlík od NUK, později si s ním spíš hrála a usínala u světílka, pak ho vyměnila za plyšáka.

lennus
30. lis 2016

@silvapokorna Je to samozřejmě individuální a mám kámošky, které dávaly dudlík a vše v pohodě, kojily do roka, já problémy viděla a je dobré to vědět, že to může být příčina.