Jakou matraci do dětské postýlky?

stanik21
25. led 2016

Ahoj maminky, zrovna jsem se vrhla do výběru matrace do dětské postýlky a jsem v koncích. Těch možností je tolik a víceméně žádná recenze, test... 😒 Proto bych Vás mooooc chtěla poprosit o radu / informace, jakou matraci jste pro miminko vybraly, proč a jak jste spokojené. Vím, že by pro novoška měla být spíš tvrdší a hodně vidím pět chválu na kokosové matrace, nicméně na ty jsem zas slyšela, že je lepší, pokud je kokos uprostřed mezi pěnami, než když je v horní vrstvě. Zamlouvá se mi celkem tato http://www.zdravazada.cz/detske-matrace/detska-..., ale jistá si prostě pořád nejsem. Nerada bych prckovi zadělala na problém se zády hned zkraje. Za rady a tipy vás zkušenějších budu hrozně vděčná. 🙂

sixtynka
25. led 2016

My měli klasickou molitanovou... Pokud chces s kokosem,tak pozor!! Pokud budes mit monitor dechu,tak se spolu moc nesnesou. Kazdou chvili to jeci a budes zbytecne vystrasena...

stanik21
autor
25. led 2016

A můžu vědět od jaké firmy / jaký tip? Nebyla moc měkká? Možná to zbytečně moc hrotím a pídím se, ale vážně nerada bych zadělala mimču na problémy. Navíc teď když jsem ještě koukala, tak spousta mamin si stěžuje, že jim kokosky začali plesnivět, tak už vážně nevím, co by bylo nejlepší. 😒 Jinak monitor dechu určitě používat budeme. 🙂

oplatecka
25. led 2016

@sixtynka My máme matraci kokos-molitan-kokos a nikdy nám monitor dechu zbytečně neječel. To slyším poprvé...

sixtynka
25. led 2016

mam 2 kamarádky, kterym to ječelo a nezavisle na nich mi to rikala i maminka, se kterou jsme byly v nemocnici 😖 tak nevim.....

stanik21
autor
25. led 2016

@sixtynka A můžeš mi prosím napsat, od koho máš pro prcka tu matraci? Myslím značku, ideálně typ? Víceméně totiž narážím jen na ty kokosky.

pavla2424
25. led 2016

My jsme podědili kokosovou (k-m-k) a z pohledu údržby je na prd. Kdyby nedejbože selhala folie proti počůrání, tak nijak tu matraci nevyperu! Nedá se srolovat a strčit do pračky jako molitanovou, protože vám v tom brání ty kokosové vrstvy (jsou pevné "desky"). Příště bych si koupila normálně molitanovou, ale buď tlustší nebo jsem našla ještě lepší variantu, je to značka New baby a má vrstvu paměťové pěny a pod ní je molitanová pěna, do ní bych příště šla. A jestli můžu poradit pak k prostěradlům, kupte si raději ty nepromokavé. Mám nepromokavé (taky od New baby) a je to nebe a dudy. Když dám obyč froté a pod ní folii, tak se ta folie pod prostěradlem různě kroutí a šustí tím jak malý cestuje v postýlce a já mám pak nervy na dranc... 🙄

majkoz
25. led 2016

Tak já bych pod dítě ten igelit prostě nedala...za a nevím, proč by se mi dítě mělo pročůrat tak, že bych musela matraci prát-stačí dát vyvětrat, i z toho kokosu se to "vypaří"...za b kupuji matraci takovou, aby byla prodyšná-čímž prodyšnost igelitem zabiju...mmm...

gepe
25. led 2016

My mame tuhle 70x140 a naprosta spokojenost. Monitor dechu bez problemu funkcni. http://www.matrace-vegas.cz/product/detska-matr...

pavla2424
26. led 2016

@majkoz kdybych pod prosteradlem neměla vůbec nic krom matrace, tak je matracka procurana jako hrom. A nikdy neprat? Pak ji prodejte na bazarku a řekněte, že byla "jen" x krát pocurana. Dáváme na noc zelené pampers a první měsíce jsem hodně nocí měnila prosteradlo. Já bych nějaký chránič dávala vždy, ale každého věc. I kdyby jste tu pocuranou matraci otočila, pořád spí dítě na vlhkým...

koncita
26. led 2016

@stanik21 náš prcek má matraci molitan kokos - leží na té kokosové straně a už bych asi nekoupila, za 2 roky se děsně proležela, prostě ta kokosová vrstva logicky nijak nepéruje a je to slehnutý jako hrom. I když jsem ji často otáčela, prostě tam má krátery....teď už pomalu plánujeme přesun do velké postele, takže to tu chvilinku vydrží, ale pro druhé dítě ji v žádném případě použít nemůžu a vyhodím ji. Ta molitanová strana je zase hodně tvrdá, fakt jako prkno, na tom taky ležet nemůže.
Ochranu proti pročůrání řeším ochranou matrace, ale ne tu s tím nepropustným igelitem nebo pvc, z toho mám prostě pocit, že to nemůže dýchat a příčí se mi to tam dávat. Máme něco podobného
http://www.brotex.cz/p/2138/thermo-chranic-matr...

koncita
26. led 2016

jo a s monitorem úplně v pohodě 😉

majkoz
26. led 2016

@pavla2424 mám tři děti,všechny v hadrovkách a nestalo se mi,že by se mi v noci pročůraly tak ,že bych musela matraci prát, tak proto to nechápu;)bazárkovou bych nekoupila,proto tu naši ani prodávat nebudu;)

stanik21
autor
26. led 2016

Holky, moc Vám děkuju za tipy, kouknu na to. Včera jsem nad tím strávila ještě poměrně hodně času a od kokosek a pohankových matrací jsem upustila, hodně mamin si stěžovalo, že jim matrace začala plesnivět a toho se rozhodně nechci dočkat. Jinak ochranný potah koupit na matraci chci, ale stejně...bydlíme momentálně ve starším domku, který je prostě vlhčí než byty a novostavby a o to větší mám z plísně na matraci strach. Takže budu nakonec vybírat mezi některýma z těch pur nebo hr pěnovek. A taky si nedokážu představit, že to mimčo procvrkne a já to nechám "jen" venku proschnout. Věřím, že se to tak asi běžně dělá a je to v pořádku, ale osobně bych z toho asi neměla ten správný pocit, že mimčo leží v čistém. 😒

sixtynka
26. led 2016

@stanik21 my jsme objednavali postýlku na malvik.cz, kompletni set Tomi a byla u toho

sixtynka
26. led 2016

@stanik21 me se teda mala nikdy neprocurala - s tim nemam zadnou zkušenost. ale pod prostěradlem, v mistech, kde ma zadeček, mam jednorázovou podložku. Jsou bezne k dostani, v lekarne urcite. a pouzivam je, i když jdeme k doktorce - jako podlozku

stanik21
autor
26. led 2016

@sixtynka Vypadá to krásně, celý ten set, dobrá volba. 🙂 My ale teda potřebujeme jenom matraci, protože postýlku podědí prcek po neteřích. 🙂 A pamatuju si, že ségra měla taky zkušenost, že když se jí holky začaly v postýlce už mrvit, tak tu jednorázovku zmuchlaly a pak se občas stalo, že to trochu proteklo. Samozřejmě že ne nějak markantně, ale mně by prostě asi vadilo, kdybych to nemohla pořádně vyčistit, oprat... 😖

sixtynka
26. led 2016

@stanik21 zalezi na typu tech podložek. Prodavaji se i takove, které jsou prodlouzene a daji se zastrcit pod matraci - jsou k tomu zvlast urcene. Ty se ani nehnou - s tim mam zkusenost z prace

stanik21
autor
26. led 2016

@sixtynka Ahaaa, tak o těch nevím, znám takové ty klasické přebalovací podložky a ty i ségra dávala pod prostěradlo. Budu muset kouknout, díky za tip. 😉

terkavil
Odpověď byla odstraněná
Zobraz