Jaké máte zkušenosti a názory na monitory dechu?

radkadrona
29. pro 2015

Ahojte, chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti a názory na monitory dechu???

vetyver
29. pro 2015

Máme nanny od Jablotronu a spokojenost. Používali jsme asi do roka dcery, teď už půl roku hlídá syna..

hansed
29. pro 2015

Máme Nanny, ohlídala nám obě dcery a teď hlídá synovečka, brzy bude hlídat miminko další.... někdo řekne, že to je zbytečnost, jiný bez toho neusnul. My jsme ta druhá skupina. V noci jsme se probudili, viděli jsme bikat světýlko a zase jsme usnuli... Adélku hlídala nannynka víc jak rok, Klárku ani ne půl roku, byla hodně pohyblivá 🙂 Ono je jedno, jakou značku vyberete, vždy je to na vás, zda monitor dechu pořídíte, nebo ne 😉

leni1506
29. pro 2015

Ahojky my monitor dechu taky mame, mame znacku tommy a jsme klidnější

ratatooy
29. pro 2015

měli jsme nany i babysense oboje super

heduska82
29. pro 2015

Pujcila jsem si ho u prvniho, protoze i ze spani zvracel, ale tak strasne od zacatku cestoval, ze to nemelo smysl.

linee
29. pro 2015

Ja bych pockala do porodu. Bud muzes koupit, nebo nekde i pujcuji kalibrovane za dobrou cenu. Ja jsem byla rozhodnuta, ze pokud bude porod ok, dite ok, bude mit dobrou vahu a prospivat, tak neporidim. Mam ale ted ke konci nejake problemy a mimi bude malinke, takze radeji budu porizovat, ale pronajmu si na pul rok a pak uvidim. Novou bych nekupovala.
Ale zavisi...pokud vis, ze budes klidnejsi, tak si porid.

krallka
29. pro 2015

My jsme měli babysense. Nejdříve jsem monitor nechtěla, ale nakonec jsem byla ráda že ho má, protože jsem byla klidnější 🙂 Používali jsme ho cca do 6-7 měsíců, potom už dcera šíleně cestovala po postýlce a neměl už smysl. Kupovali jsme použitý, po jednom mimi, od známé. Kdybych neměla tuto možnost, tak bych si ho nejspíš vypůjčila v porodnici, nový bych nekupovala 🙂

lennus
29. pro 2015

Nebyla jsem si jistá, zda do toho jít, protože dost známým dělal planý poplach. Tím, že se malý narodil dřív, půjčili jsme ho v porodnici na půl roku. Přijde mi lepší si ho půjčit v nemocnici (porodnici), kde je seřizují a vyjde to i levněji, já bych třeba do použitého nešla.
Měli jsme Babysence a byl fajn v tom, že měl dvě desky, takže jedna byla v postýlce a druhá v ložnici v košíku a jen jsme přenášeli tu krabičku s tlačítkem.

barulina
29. pro 2015

Lepsi ze ohlasi plane nez vubec. Za me jedna z kladnych polozek dnesni doby byt s hodne modernama nesouhlasim

lv
29. pro 2015

u mě to byla jedna z prvních položek, co jsem pořizovala a to proto, že na Sids zemřel můj bratr.

hanicka653
29. pro 2015

Je to na každém, jak se rozhodne. Ale za sebe můžu říct, že jsem ráda, že ho máme.
Tady je pár argumentů: http://detskebezpeci.cz/proc-si-poridit-monitor...
Jinak není problém ho po roce prodat a celkem ani moc neprodělat, sama jsem kupovala použitý a bez problému.

adelaslaba
29. pro 2015

My máme Nanny a hlídá už 4 dítě a stále perfektně. Měli jsme poplachy u druhého dítka, ale ty dle doktorky nebyly plané. Takže za nás určitě ano.

petzy
29. pro 2015

Také jsme kupovali použitý, teď už bude hlídat naše druhé, mezi tím hlídal další dvě děti. Máme nanny a jsme spokojení. Jsem víc v klidu, bojim se, že jinak bych běhala každou chvilku kontrolovat. Pár falešných poplachů asi bylo, ale těžko říct, ono se ty děti totiž kolikrát chytí zpátky samy, jak se leknou toho alarmu

mogwaika
29. pro 2015

Určitě pořídit, mšla jsem Nanny a dceři zachránila život ♥ Začala řvát a mrňavá byla fialová, zavolali jsme RZ a strávili dva dny v nemocnici - měla chudinka tichý reflux a rýmu, neudýchala to... Falešné poplachy byly, ale snadno jsme je rozeznali od opravdového problému 🙂

hajanik
29. pro 2015

Malýmu budou 2 roky a používám dodnes (Nanny Jablotorn). Docela dost padá a když se ťukne do hlavičky, jsem ráda, že ho chůvička hlídá a já můžu v klidu spát 😉

soleilll
29. pro 2015

Je to klasický obchod se strachem rodičů, hlavně matek. Určitě to není nezbytná věc, ale zcela jistě ti to pomůže klidněji spát. 🙂 Sama jsem využívala necelý rok. Dá se koupit i v bazaru, což je cenově vhodná volba, ale musí být ještě v záruce.

luciamala1979
29. pro 2015

mali sme nanny od jablotronu a pohoda. Bola som kludnejsia, obe deti nedonosene, trochu ale predsa. Inak preda ho clovek za - o tretinu nizsiu cenu zhruba? Takze pohoda investicia ;)

monnn
29. pro 2015

my jsme si půjčili v porodnici 😉

verunka_korunka
29. pro 2015

Tak my měli nařízeno z nemocnice monitor pořídit. Kvůli nedonosenosti dítěte, ale i kdyby byla v terminu, tak si to pořídím. Ani tak nejde o strach, ale spíš o výčitky které bych měla kdyby se něco posralo a já za to mohla proto, že jsem neměla jeden přístroj... To bych asi nerozdychala nikdy.
A co se falešných poplachu týká, tak zatím nebyl ani jeden a to malá vážila pod 3kg když jsme si ji vezli domů. Monitor máme pod matraci a malá v postýlce docela cestuje. I přesto snímá na jedničku bez poplachu. Máme nanny a neměnila bych. Dokonce máme 2 destičky a jsem za to ráda, takže přesouváme pouze přístroj a v obýváku máme druhý pelíšek 🙂

qz
29. pro 2015

Mam Nanny, sice z druhe ruky, ale slouzi, falesne poplachy byly, kdyz bylo potreba vymenit baterky, to bylo videt. Jinak spokojenost, mame pod 10cm matraci, a to 140*70 cm,snima to cele luzko. Ja si radsi priplatim za klid, i kdyz ted u rodicu mala casto spi i bez toho,pokud je s nekym v posteli.

partyzanka91
29. pro 2015

ahoj, monitor dechu jsme měli - zapůjčený - a fungoval skvěle. Bylo sice pár falešných poplachů, ale u jednoho se nejsem jistá jestli byl falešný - po příchodu k postýlce se Míša hlasitě nadechla. Ať už to malé zachránilo život a nebo ne, rozhodně jsem byla ráda že ho máme a můžu v noci klidně spát aniž bych se budila strachy jestli malá dejchá a furt jí střežila u postýlky (tak tomu bylo v porodnici kde jsem monitor ve vozíku neměla, donošeným a zdravým ho nedávali). U druhého si ho zrovna tak pořídíme, asi bazarový ale určitě Nanny se kterou mám zkušenost. Když lze předejít riziku SIDS tak proč to neudělat

mialagia
29. pro 2015

Za mě určitě pořídit - máme babysence - 1desku v postýlce a 1 v kolíbce.. Super věc člověk je fakt klidnější a nemusí furt kontrolovat což já bych dělala jak se znám a byla zbytečně ve stresu..poplachy u nás jsou jen když zapomenem vypnout monitor při vyndání malé z postýlky..jinak žádné plané ani pravé naštěstí ťuky ťuk🙂

samaber
30. pro 2015

Pro každé dítě jsem si půjčila z půjčovny monitoru. První to měl mít "povinně ". U obou děti nebyl žádný poplach krom toho, že jsem zapomněla monitor vypnout. První monitor jsem koupila z bazaru a nefungoval, znovu bych použity nekoupila. Budeme pracovat i pro třetí dítě

datela
30. pro 2015

Nanny a spokojenost.I kdybych měla mít celou noc falešné poplachy,tak bych to pořídila. Hodně dobrá věc a dle mého názoru nejdůležitější

sarivojvodova
31. pro 2015

Braskovi zachránil život. 😊 Mamina ho otočila a rozdychala. Kdyby jsme ho neměli.... Bože..

paraple98
31. pro 2015

U nás byla Nanny a spokojenost veliká. Malá sotva po příchodu z nemocnice přestala dýchat, což jsme zjistili díky monitoru a poprvé jsme ji rozdýchali, podruhé už volali RZ. Týden v nemocnici, měla chuděra reflux, tak proto... jinak normální donošené zdravé mimčo. I u druhého mám v plánu používat. 😉

lindaaax
31. pro 2015

Kamošce nanny zachránila malého. V noci alarm, tak kamoška vyskočila po malém, ten byl tuhý a chladný, vůbec se nehýbal, začala s ním třepat a rozdýchal se, rozplakal. Jak byla v šoku v noci, tak nikam nejela, jen seděla u postýlky a do rána ho hlídala, potom jela k jejich mudře a popsala situaci. Mudra ho vyšetřila, byl v pořádku a nikam je ani naposlala... Naštěstí se to už neopakovalo. Já bych do monitoru určo šla 😉

mia_mia88
31. pro 2015

Nemam. Ani by to neslo. Spime vsichni spolu, kojim na pozadani i v noci, neucpavam na noc kasi nebo UM "na spani" (nejlepsi prevence SIDS). Do porodu jsem nad tim uvazovala, pak uz ne. Snazim se nezit v preventivnim strachu, i kdyz je to nekdy tezke. V porodnici byl v postylkach a zjistila jsem, ze me to vic stresuje nez uklidnuje.

hohe
31. pro 2015

Zkušenost mám s Nanny a Angelcare - obojí super.

Za mě je to věc velmi dobrá a raději jsem ušetřila na něčem jiném, monitor je také dobrý na psychiku, kdy je maminka vynervovaná a tak nemusí trávit celé noci nad postýlkou.

Názory typu, že to stejně funguje blbě, že to blikalo a nehoukalo, když tam dali krabici s džusem považuji za žvanění kravin hlavně proto, že monitor funguje na fázi pohybu - dítě, když dýchá, tak se hýbe - sice jen trošičku, ale hýbe... když na to položíme krabici džusu - obsah v ní se hýbe ještě nějakou dobu, proto minitor nehouká...

za mě, ano...

jaja01k
31. pro 2015

Monitor dechu jsem nepořizovala, akorát by mě znervózňoval. Stejně spí děti se mnou v posteli 🙂