Dětská kosmetika. Se kterou jste spokojené?

serafinovicova
12. dub 2021

Ahoj maminky,
již od narození dcery, která již má 19m používám kosmetiku HIPP v kombinaci např. s Weledou (pěna do koupele, ochranný balzám) či na doporučení z porodnice klasický Avaril na zadek. Bohužel se však poslední dobou dceři začali na zádech tvořit suché flíčky, které ji naštěstí nesvědí. Hodně mi připomínají mé flíčky, které se mi tvoří při reakci na nevhodnou pleťovou kosmetiku či prací prostředek. Prostředek jsem již vyměnila a peru opět v Persilu senzitiv, jen teď přemýšlím jakou zvolit kosmetiku. Můžete mi prosím nějakou doporučit se kterou jste byly spokojené. Předem děkuji. Iva

jako_mala_holka
12. dub 2021

Já používám weledu od narození a žádný problém

serafinovicova
autor
12. dub 2021

no, my si teď i prošli před měsícem covidem, tak přemýšlím, jestli to nemůže být i reakce na to...mě se na ruce vytvořil ekzém, ale za pár dní po calciové masti zmizel...tak přemýšlím, jestli to taky nemůže mít souvislost, ale i tak, asi bych změnu udělala.

emamaira
12. dub 2021

Synovi se teď začaly dělat stejne flíčky. Zase jsme začali mazat Biodermou a vyměnili koupání za sprchu. Jsou mu už 3, tak jsem pravidelně nemazala. Po pár dnech se začalo zlepšovat.

aneta_v
12. dub 2021

@serafinovicova Aviril bych vyhodila - ropa + parabeny. Hipp taky není úplně extra přírodní, Weleda nejlepší. Je nutný vůbec nečím mazat tak staré dítě? Já první dceru nemažu pravidelně od narození, jen když jí malinko začervenala prdelka, tak měsíčkovou Weledou, ložiska atopáku pak Lipikarem, krásně promašťuje. V něm je teda taky trocha ropy, ale aspoň to není první složka ve složení a dlouhodobě bych ho taky nepoužívala.

evika_1105
12. dub 2021

@serafinovicova tohle se dceri delalo taky. Je to tim, ze neni dostatecne promastena. Nejlrpsi na to je Seba med krem s pantenolem

mamikry
12. dub 2021

@serafinovicova Na deti pouzivam Attitude, krasne voni a nikdy je nedrazdila. Jako miminka mely Topfër kosmetiku z Nemecka, ta byla vyborna, ale myslim, ze uz se sezene jen z nemeckych eshopu. Spokojena jsem byla i s Hristinou, ale od te jsem presla, protoze nemaji potrebne atesty na prirodni kosmetiku, tedy clovek nevi, jake ma presne slozeni, coz mi trochu vadilo.

lenerka1
12. dub 2021

Po covidu může být narušena imunita, tělo má holt větší zátěž a stres, u mě obě děti reagují ekzémovými , suché nesvědící flíčky můžou být i přemnoženou kvasinkou, tak je fajn i omezit sladké, k tomu kvalitní probiotika typu Smidge (dříve Gutpro), ložiska mazat na dosušení třeba weledou na opruzeniny (má dost zinku), na promaštění třeba bambuckým máslem, kokosákem, sádlem (musí se aplikovat na vlhkou pokožku). Co se kosmetiky týče, čím méně tím lépe, na koupání čistá voda, když není zbytí tak olivové mýdlo, ale v úplně čisté formě. Persil (byť ten senzitiv), aviril, to jsou všechno superdráždivé produkty. Na praní zvolit čisté mýdlové vočky, případně přidávat perkarbonát pro bělící účinek, volit co nejdelší prací cykly s co nejvíce vodou a bezpodmínečně dvojnásobné máchání, ať v oblečení zbyde co nejméně pracích látek. Oblečení volit z přírodních vláken, bavlna, len, žádné uměliny, dráždit můžou i barvy v použitých látkách. To jsou věci, které pomohly nám, tak třeba se budou hodit.

katule1990
12. dub 2021

@serafinovicova No, já bych hlavně změnila ten Persil sensitive, to je strašně chemický. To samé ten Aviril. Na praní bych koupila třeba Sonett, ten je netoxický, Aviril vyměnila za Weledu a uvidíte 🙂.

zuzroko
12. dub 2021

U nás například hrozně vysušovala ta měsíčková weleda. Na suchou kůži nejvíc pomohla nakonec obyč modrá indulona ☺️A koupu v linole

mamikry
12. dub 2021

@zuzroko Synkovi na miminkovsky ekzem taky paradoxne nejvic zabrala modra Indulona, pritom je to chemda nejvetsi.

serafinovicova
autor
13. dub 2021

Tak dcera sladké nedostává, teda krom ovoce na které je běžně zvyklá, takže není nutné omezení. Ty mýdlové vločky jsem zkoušela, ale absolutně nesedly mě na pokožku, dětské oblečení jsem v té době ještě neměla, takže znovu bych už do nich kvůli sobě nešla. Koupání má malá výjimečně, jsem zastánce sprchy, kterou má 1x za 2 dny, pokud není léto a není celá od písku, prachu apod. a to právě používám jen minimální množství sprchového gelu od Hippu a nebo mám tu Weledu, ale ta je do vaničky. Ale každopádně zkusím koupit tu Weledu i jako sprcháč a mléko a uvidím...

serafinovicova
autor
13. dub 2021

jo, modrou Indulonu fasuje v práci manžel, ale ta mi smrdí na sto honu 😀, i když jsem slyšela, že se dá taky použít na všechno od mazání kůže přes mazání potrubí 😀, ale to bych raději vyzkoušela domácí konopné mazání s lékarenskou vazelínou, taky krásně promastí. Jenže tady si myslím, že není ani tak problém v mazání, resp. vysychání kůže jako takové, jako spíš reakce na vnější okolí...

serafinovicova
autor
13. dub 2021

Jinak Avirilem mažu jen zadek po hovínku a ten je v naprosté pohodě 😀. (ani po Sudokrému, Bepantenu apod tak krásný nikdy nebyl). Problém jsou zádička a ramínka.☹