Cena detskej výbavičky

ah1234
28. srp 2018

Ahojte, smiem sa opytat, kolko ste cca dali na vybavicku pre minimko, ak ste potrebovali vsetko (tj. prve dieta, nemate po kom co podedit)? My mame uz skoro vsetko az na drobnosti nakupene, ale vyjde nas to okolo 50 tisic so vsetkymi malickostami a to mi pride celkom dost. Pre predstavu predkladam, co sme cca kupili/dokupime:

Postielku+matrac+hniezdocko+blbosti do postielky (deku, obliecku..)
Kocik+fusak do kocika+blbosti do kocika (plastenka, taska ku kociku..)
Nosic
Tiny love lehatko
Prebalovacia podlozka tvrda+cestovna
Deka+rychlozavinovacka+lodger swaddlers+obycajne latkove stvorcove plienky
2x eko dudle+2x eko lahvicky
Oblecenie (velkosti 50, 56, 62 mame vsetko, vela aj z 68)
Knizky (som blazon do kniziek, takze mame cca 15ks anglickych kniziek pre babatka)
+vybava na latkovanie, ktora vysla cca 8.5 tisic aj s pytlami na pleny, kosom etc

Ako si mozete vsimnut nekupovali sme ziadne monitory dychu, chuvicky, sterilizatory flasiek, vanicku, hracky, lieky, ci kozmetiku. Planujem kupit len noznicky, vatove tycinky a gelik na utretie zadocku. Okolo 40% oblecenia mame z druhej ruky, rovnako tak 30-40% latkovych plienok. Inak sme prakticky vsetko vratane kocika kupili v akciach.

Chcela by som si este kupit Aniball a budem potrebovat odsavacku mliecka, predpokladam, ze nakoniec sa vybavicka aj s tymito vecami vysplha kludne aj na 55 tisic. Pride mi to priserne vela. Priznavam, ze oblecenie mame vacsinou "znackove" (Next, Lindex, H&M, C&A), nic z Pepca, Kiku a Lidla, ale vsetko je bud z druhej ruky alebo v zlavach kupovane a nemame prehnane vela kusov, len take zaklady, aby sme mohli brat raz za 2 dni. Co myslite? Vyslo vas to podobne, alebo sme strasne rozhadzovacni? Skutocne sme sa snazili nakupovat s rozumom, ale vysledna suma ma sokla.

Dakujem za nazory.

misakri
28. srp 2018

@ah1234 je to jako se vším.. dá se koupit kočárek za 10tis,ale taky za 30tis.. to si každý pořídí podle toho,na co má a co je ochoten utratit.. mě tahle částka přijde šílená a naprosto zbytečná,stejně jako to,že když už jste utratili tolík,nemáte monitor dechu a vaničku..?nebo přece nevíš,jestli budeš potřebovat odsávačku mléka,tak proč ji kupovat hned?..
My čekáme třetí dítě,ale po 10 letech od posledního,takže vše odznovu.. a jediné co dopředu poridime je postýlka,kočárek, autosedačka, vanička,trochu oblečeni,pleny a dudlík,toť vše 😉

luj89
28. srp 2018

@ah1234 rekla bych ze to neni az tak extremni castka. Ono se to nezda, ale treba takovy fusak stoji pres 1000 Kc, a takovych veci je hodne, kdyz se to nascita... Maminky prvorodicky toho vetsinou nakoupi hodne a pak zjisti, ze pulku veci nepotrebuji... Casto je to postýlka se vsemi blbinami okolo, coz muze byt i 10 000 Kč (postylka 3000, matrace 1000, 2x povleceni 2000, mantinel, hnizdecko, monitor, kolotoc.......). Blby je, ze dopredu casto nevis, co pro tebe bude zbytecne a co ne...
pro kazdeho je prave zbytecnost neco jineho, ja zase u druheho nebudu porizovat dudliky, vanicku a postylku.
@misakri

ah1234
autor
28. srp 2018

@misakri kupovat odsavacku budem az po porode, ked uvidim ci budem moct kojit. Kocik mame za 15500, co mi teda nepride uplne sialene vela.. 🙂

misakri
28. srp 2018

@luj89 ano,já jsem to tak nechtěla napsat.. prvorodičky většinou nakupují zbytečně moc a často nepoužívané věci.. myslím,že většina z nás jsme byly takové 😉
Ale všechno je to o finančních možnostech nebo prostě někdo nehodlá za to všechno utratit tolik 😉

vita_
28. srp 2018

@ah1234 Záleží co kdo vyžaduje, a co sežene, my máme třeba:
trojkombinace kočáru za 4000,-
matrace (Traumeland Mondschein) za 1500,-
postýlka se stah. bočnicí, poloh. roštem a kolečky za 1400,-
oblečení 200,-, zbytek půjčen od známé zdarma
850,- prací prášek, peřinky, povlečení, mantinely, prostěradla, pleny s potiskem, pláštěnky vajíčko a kočár
40,- líh na pupík (ten ani nepoužijem, dle d. doktora k ničemu), zbytek kosmetiky vzorky z kurzů a porodnice, stejně tak dudlíky jsme dostali jako vzorek
vaničku mám po chlapovi (zatím koupem v umyvadle), látkové pleny po sobě, papírové máme jako dárek od švagrové + vzorky porodnice, gynda, hypernova ...
koupíme ještě monitor dechu (zatím máme půjčený).
Nic víc kupovat nebudeme, takže nás výbava nevyšla zas tak moc, ale my šli po kvalitních, docela drahých věcech (třeba matrace normálně stojí trojku), ale z druhé ruky a kupovali jsme pouze věci, které jsme věděli, že určitě použijeme, takže dopředu žádné zavinovačky, hnízdečka, nebesa, lehátka do vaničky, odsavačky, sterilizátory lahví, hračky (2 máme - obě jsme dostali), kojen. váhu apod. Nic z toho nebudeme potřebovat - možná ruční odsavačku.

astyna
28. srp 2018

Ono to tak vyjde, my jen za plenky dali kolem desítky. 50 tisíc je asi reálné.

pucmelinka
28. srp 2018

50000 je realny a rekla bych, ze jeste to neni tolik
My napr.
Kocarek trojkombinace 25000
Postylka s vybavenim (matrace,periny,hnizdo,monitor dechu atd.) 10000
Prebalovaci komoda 5000
A je to 40000, to jsou jen zakladni veci...
Ale zase je fakt, ze hodne nam sponzorovali rodice,prarodice, kamaradi...

leniczka23
28. srp 2018

Podle me 50 je akorat, ja se pod 50 nevejdu. Jako.kdybych vse jo osulila, bazar, k9carek co se mi belibi tak se vejdu do 35. ale to je min.

kristyn.g
Autor odpověď smazal
Zobraz
ah1234
autor
28. srp 2018

@kristyn.g nam da moj tatko peniaze na vybavicku, povedal, ze je to dar pre maleho a ze je jedno, ci to bude stat 20 tisic ale 100, ale neviem, mne to pride vela, takze mu "vyuctujeme" len cast.
Inak ma teda samu prekvapuje, ze som vybavicku na latkovanie zaobstarala cca za 8-8.5 tisic (aj s pytlami, kosami a inymi blbostickami), pocitala som skor tak 11 tisic lebo nebudem pouzivat stvorce. Ale to asi pretoze som vychytala same zlavy a pani mi z bazariku predala vela nepouziteho za rozumnu cenu...
Inak matrav kupujete novu ci pouzitu ? My sme chceli kokosovu ci aku co mala vyjst okolo tisicky a nakoniec nas moj ujo ortoped presvedcil na Traumeland za 3000 korun :O

kristyn.g
Autor odpověď smazal
Zobraz
kristyn.g
28. srp 2018

nové - postýlka+přebalovák+podložka+mističky na přebalovák +prostěradlo 3600kč (v xxxlutz)
matrace vyjde asi na 700kč (chystám se využít slevu)
výbavu do postýlky mi šije máma
nový - kočárek dvojkombinace + autosedačka cca 12-15tisíc (budem kupovat na veletrhu)
fusak 1000
monitor dechu z druhé ruky (od kamarádky) 500kč
oblečení - nevím jak počítat druhá ruka, kamarádky + šiju, ale co koupím já si tak asi 1500kč (slevy)
lékárna a drogerie (manikura,odsavačka hlenů,teploměr, kosmetika,....) asi 3000
látkové pleny (na přebalování jen do látkových plen) cca 10tis

takže asi 32tisíc - ale dostaneme na kočárek, o drobnosti si napíšeme příbuzenstvu co budou chtít podarovat miminko, odsavačku mléka, hojdavak atd pujčim od kamarádek, tak reálně do toho dáme asi do 20tisíc ze svého

jinak kdo se toho děsí myslím si že není potřeba kupovat všechno nejdražší za každou cenu, určitě je lepší mít peníze na nějaký výlety atd, než supr přebalovací komody a multifunkční supr drahé kočárky 🙂 důležitá je praktičnost a použitelnost. Je to stejné jako všude, někdo si koupí auto za milion a někdo za třetinu.

kristyn.g
28. srp 2018

@ah1234 matraci chceme kupovat určitě novou, taky jsme koukali na nějakou tu s kokosovu vrstvou.... jak budou teď slevy na dny marianne tak jsem chtěla využít, ještě nám v tom nikdoneradil, jen jsem slyšela že by měla být tvrdší, takže jen molitan nebo použitou asi ne. Budeme mít i Hacku od mojí kamarádky, tak tam asi budu dávat přes den miminko, uvidím ještě.
To máte hodné příbuzné 🙂 my máme slíbeno na kočárek, moje mamka šije výbavu do postýlky, a uvidíme drobnosti rozešlu sourozencům a kamarádům co budou chtít nějak podarovat miminko.
Látková výbava, kupovala jsem něco z bazárku, pak sadu yháčka na snapku a ještě budu dokupovat ty "příslušenství" jako perlan, medvídka na utírání zadečku, nějaké svrchní pleny, tak počítám že se to na těch 10 asi vyšplhá, ale mam toho opravdu hodně kalhotkové pleny, novorozenecké třeba z druhé ruky, a nějaké jednovelikotní co jsem koupila jako jen vyzkoušené.

martaskaaa
28. srp 2018

Ja mam komplet kocarek a postylku s matraci půjčené od sestry, ale jinak jsem utratila za zbytek komplet asi 15tisic (nejake obleceni, autosedacka, vibracni.lehatko, hraci deka je z bazarku) zbytek
je novy, ale nekupovala jsem zbytečnosti ani drahy blbosti..chtela jsem se vejit do 20tis

luj89
28. srp 2018

Jeste me tak napada, ze hodne maminek, co by se nad csstkou 50 000 krizovalo treba dostaly obleceni na ditko po nekom. A ono to ve finale taky udela docela velkou castku.

stazinka2018
28. srp 2018

Tak ja cekam prvni dite a protoze me bavi prohlizet instagram a sledovat youtube maminky, mam rada scandi styl, a tak jsem uz docela zbehla ve znackach, proto jsem chtela mit par veci taky. Takze pul roku uz sleduji akce, slevy a tak postupne kupuju. Kocarek mamas a papas Ocarro mam novy za 16 000, vajicko cybex aton q za 3600, lodger mini bunker za 1100, lodger swadler 400, cepicka, sala, capacky lodger z bazaru za 550, obleceni nove prevazne hm, lindex, next, neco z polskeho Auchanu,ff, ale vse ve slevach, ani nechci apocitat za kolik...., latkove pleny cca 1500, plenky Dada z Polska za 120/balik, vanicka a nejake drobnosti z ikea za 500, latky na hnizdo, mantinely, deku letni a zimni 2500, vse si usiju, zavinovacku Sleepee za 950, kosmetika weleda a bepanrhen 1000, dudlik, lahvicka suavinex za 350, hracky cca 1000, chci si objednat silikonove a drevene korale na kousatka a retez na kocarek cca 500, povleceni, prosteradla atd. 1500, postylka ikea + matrace 3000, odsavacka, vlozky, jednorazove podlozky a takove ty drobnosti cca 1000, pult na komodu + podlozka cca 1000, hraci deku a hrazdicku si usiju a vyrobim, tehu obleceni, kojici podprsenky, nocni kosile atd. Cca 4000 a spoustu dalsiho...nechci to ani scitat...proste neco koupim uplne obycejne, neco si usiju a vyrobim, chuvicky, odsavacku, sterilizator, monitor dechu nechci, neco koupim znackove ve sleve, neco z bazaru, takze takova zlata stredni cesta, aby se mi to libilo, bylo to stylove a hlavme si vse necham pro druhe dite, takze radeji ted nove. Mne treba zalezi na tom, aby to nejak vypadalo, takze obzcejne ruzove veci z pepco a kik me neuspokoji 😋uffmams

eviicka
28. srp 2018

Tak když si tak vzpomínám, tak my se vešli pro začátek určitě do 30 000. Ale většinu věcí jsme měli bazarové (či kupované od známých za bazarové ceny a jasně, že k tomu obě přihodily pár věcí navíc). Čtverce na latkovaní a vaničku poděděné. Zimni fusak jsme dostali. Nekupovala jsem téměř žádnou kosmetiku ani lékárnu. A ani moc zbytečností. Monitor dechu jsem půjčovala z porodnice.

marketa11112
28. srp 2018

Nas stala vybavicka cca 40000...mela js vse potrebne, neco nove,neco starsi. Kocar jsem vymenila...pouzivam ted uz vse pro druhe dite,jen dosivam obleceni pro holku, prvni bYl kluk......mala nas nestala temer nic.

sahrazad1
28. srp 2018

Je to různé. Záleží, jak jste narocni. Muzete poridit bazarove, nové nebo mix. Ja na treti ditko mam temer vse bazarove, az na matraci do postýlky, a par oblecku. Kocarek nemecky ebay ( po jednom dítěti) , postylka bazar, fusak novy, monitor dechu bazar...miminku je to jedno, oblečení mám i tak pěkné. Akorát bych nekupovala tolik latkovych plen předem, nevite, zda vam i miminku budou vyhovovat. 50 tis je dost, ale jsme teprve na začátku. Dalsi naklady budou, když nebudete kojit, pak i dalsi veci, budete trebas chtit s miminkem plavat, náušnice, atd...nenáročné mamince ale suma určitě stačit bude.

simona_33
28. srp 2018

hm, tak vidim ze si vsichni vse usijou a nebo koupi z druhe ruky... ja teda kupovala nove no, chodila jsem do prace az do matersk3, domu se dostala mezi 7 a 8 vecer a sit neco me teda nenapadlo... nevim kdy bych to delala. hadriky jsem kupovala vetsinou nove ale kupovala jsem i lidl neco a neco zas drazsi... a teda uprimne rikam ze 50 tisic mi prijde ok, urcite jsem utratila vice.... uz si to nepamatuju. kpcarek se zakladni vybavou byl asi 23. pozdeji jsem dokoupa fusak za 3000. odsavacka elektricka 4000, monitpr taky tak, postylka a spol cca 10 000. prebalovak stal asi 2500, a je to blbost uz bych ho nekoupila 😉 zadnej... neni treba. a myslim ze ta castka z tech deobnejsich veci a obleceni bude taky v eadech desetitisicu... vsechny plinky, rucniky, podlozky, kosmetika, vanicka, deky... kdybych ty prachy nemela neutratila bych je.... jsem si ale naprosto jista ze ta vybava se da lehce porisit i za 100 tisic a vice... staci se jit kouknout do obchodu, kocarek klidne koupis za 35k a jeate jsem nekde videla ze muzes mit i automaticke houpatko 🤣🤣🤣🤣🤣 sppuatu veci pak prodas...

bekyc
29. srp 2018

My jsme měli dost věcí z druhé ruky od kámošů - postýlka, cestovní postýlka, i některé oblečení a zavinovačky, šátek, monitor půjčený... kočárek byl snad jediný nový. Kdybychom to kupovali vše nové, myslím že bychom se na tuto částku taky dostali. Zas to ber tak, že spoustu z těch věcí pak můžeš prodat.

bayt
29. srp 2018

@ah1234 Myslím si, že těch 50 tis. je takový průměr. Myslím, že jsme byli taky okolo, a to jsem všechno kupovala v akcích, nějaké oblečení jsme i dostali, něco jsem měla z druhé ruky. Kočárek jsme měli obyčejný, já stejně hlavně nosím, kdybych kupovala něco pořádnějšího, tak by to bylo ještě víc.

arielka222
29. srp 2018

Já myslím ze tech 50 tisíc není nic extrémního. Náš vyšla celá výbavička cca na 85 000kc. Ale jen kocar stal 30.tis. dále monitor dechu a videochuvicka s veškerou drogerii pro mimi vyšly na 10 000 tis. A to si myslím ze jsem opravdu ne utrácela nějak bez rozmyslu. Postýlka s matrací stojí kolem 5000. A fusak zimní do kocarku cca 3000. Takže pak se to všechno nastrádá a já teda využila úplně všechno co jsme pořídili. Zase výhoda je ze teď čekáme druhé a to krom nového hnízdečko do postýlky nic kupovat nebudeme. Takže sem to brala tak, že sice některé veci jsou drahý, ale kvalitní a vydrží i na druhé mimi.

mmmarinaaa
29. srp 2018

Ahoj máte někdo zkušenosti s kočárkem NEONATO? Moc se mi líbí..