Zavádíme příkrmy a syn nechce pít čaj ani vodu

iwww
7. led 2016

Synovi je necelých šest měsíců, od 4. měsíce jsme pomalu začali přikrmovat, s tím jde samozřejmě ruku v ruce i pití čajů z lahvičky, což je u nás velký problém, syn nevypije skoro nic, začala jsem mu dávat převařenou kojeneckou vodu, párkrát si cucne (alespoň něco) ale rozhodně se tím nemůže pořádně napít. Zatím ještě stále kojím, takže přísun tekutin má dostatečný, ale nedovedu si představit jak tomu bude dál... Má někdo podobné zkušenosti a třeba i radu? 🙂

sara84
7. led 2016

Syn ma 8m a taky nepije,temer vubec.Kojo mu staci.Zatim bych tonehrotila, davam mu caj nebo vodu po lzickach a neco malo vypije z uciciho hrnecku

gosa22
7. led 2016

mně malej pořádně nechce čaj ani ve 2,5 letech...kojení zatím stačí, zkus časem ovocné šťávy, asi mu to teď nechutná nebo nepotřebuje, neřeš, co bude časem, u dětí se vše mění klidně ze dne na den 🙂

iwww
autor
8. led 2016

Když to je právě ono - do 2,5 let ho rozhodně kojit nechci... Ale ok nechám tomu ještě čas, třeba se to změní a přijde tomu na chuť 🙂
Děkuji za odpovědi

verinikki
8. led 2016

No já sice kojím doteď, ale při pevných příkrmech jsem se tak trápila docela dlouho s převařenou vodou - nechtěla jsem aby si malá zvykla na sladké. Nakonec jsem zkusila radu mamky, ať dám něco dobrého, že nám dávali slazený čajíček, atd. Já jsem malé do vody přimíchala vymačkanou šťávu z ovoce (pokud už jste zkusili jíst jablko nebo pomeranč). Malá zkusila trošku (začínali jsme s pítkem a nic nevypila) a zachutnalo jí to a najednou nebyl s pitím problém. Pak jsem poměr šťávy postupně snižovala a teď už jsme na neslazeném🙂

gosa22
8. led 2016

@iwww nééé já ho dávno nekojím...myslela jsem, že tvému malému kojení zatím stačí... 😉

hapovab
8. led 2016

Aspon si cucne,ta nase do pusinky flasku ani nestrci.Jen ji vidi tak zacne sermovat rucickama ze ji nechce.Taky ma 6 nesicu

iwww
autor
8. led 2016

gosa22
Aha :D Kamarádka má také 2,5 letou holčičku a stále kojí, tak mi to asi proto nepřišlo divné...

verinikki
Ještě chvíli vyčkám a kdyžtak zkusím přidat nějakou tu šťávu z ovoce. Děkuji za tip ;)

hapovab
Zkus vyměnit dudák na lahvi, když jsem měla s kulatou špičkou, tak to také nechtěl ani vidět, za boha si to do pusinky nevzal, zkusila jsem pak tu placatější koncovku od MAMu a s ní není žádný problém, mlíčko vypije teď, ale jak je v lahvi něco jiného, tak je to boj...

hapovab
8. led 2016

@iwww no bojim se ze to nepomuze,dudlik za boha nechce a mam nekolik druhu,ale vyzkousim.

verinikki
9. led 2016

Nám se ještě osvědčil učící hrneček od aventu - používali jsme druh náustku, který je měkčí a sám neteče (pozor na ty samotečící - kámošky, které taky kojily, při použití samotečících nadávaly, že je mimčo začalo kousat, protože si zvyklo že stisklo náustku a tekutina tekla, takže nemusely tahat cucáním). No a teď v roce jsme našly lahve od jupika nebo Rajec - ty sportovní s membránou, jinak je malá celá zlitá🙂

lajla
9. led 2016

@iwww nech tomu čas...můj má 20 měsíců a už konečně vypije tak deci dvě? Pouze vodu z hrnicku... To ho baví. Kojim, cura pekne

dencaf1
18. kvě 2016

@verinikki Ahojky, nemohla bys mi prosím poslat odkaz? Koupila jsem obyčejný hrneček, ale jak to tak bývá, levné nebylo na nic. Přes netekoucí vložku nejde sát ani mně, a když ji vyndám, je syn v momentě celý zlitý. Jelikož má 7 měsíců, jsou na něho 3 dírky asi moc, a všechno teče koutky z pusy ven. Nezbývá mi než kojit, jelikož extra nic jiného pít nechce. Neslazené nápoje měl asi všechny, dost bez úspěchu,tak bych ještě zkusila vyměnit pítko. Našla jsem buď s měkou savičkou, nebo tvrdou...děkuju

verinikki
18. kvě 2016

@dencaf1 je to kouzelný hrneček Avent , ale teď jsem na netu koukala a jsou tu nějaké nové druhy-bude to asi jen desingem, určitě s měkkou savičkou, já jsem ji přikupovala. Pokud bys měla zájem, mám doma jednu nepoužitou, co budu dávat na bazárek a jeden žlutý kouzelný hrneček mám taky - použitý, ale super stav, již nevyužijem.
Jinak pokud chcete zkusit ještě další věc - budu prodávat i nepoužité pítko s brčkem, dostali jsme jiné, tak můžu nafotit a zítra hodím na bazárek.
Každopádně držím palce, ať se to zlepší🙂

dencaf1
1. črc 2016

@verinikki Děkuju, ale co jsem tu nebyla, vyřešilo se vše samo, pítka pořád nic, a místo všeho, světe div se vzalo mrně na milost obyčejný hrneček. Takže vyhrál smalťáček s krtkem🙂...za mně ok, nemusím na nic přecházet🙂...