Zamražené přesnídávky. Jak dlouho vydrží?

krista71096
11. říj 2019

Ahoj holky,

dostali jsme od tchána spoustu jablek a tak jsem si do zásoby udělala jablečné přesnídávky.

Tím, že jsem neměla dostatek sklenic, tak část jsem zavařila a druhou jsem zamrazila v Avent kelimcich.

Chci se zeptat, jak dlouho mi to vydrží zamrazene? Malé jsou 2 měsíce a neuvědomila jsem si, že je to do ovocných přikrmu celkem daleko.. tak jestli jsem to nedělala zbytečně do toho mrazáku :D

kafr
11. říj 2019

Mi přišly ty z mrazáku kyselejší, moc mi nechutnaly... Určitě tam ještě nějaké zapomenuté budou 🤔
možná bych z nich mohla udělat domácí želé bonbóny, příští týden oslava, větší děti kyselé bonbóny ocení 😁

krista71096
autor
11. říj 2019

@kafr Aha, to je zajímavé 😁

zuzangel
11. říj 2019

Heh kamarádka tak dopředu dělala horu přesnídávek a dopadlo to tak, že vše vyhodila 🙈🤣
Já dávám přebytky často do mrazáku, ale snažím se je brzy spotřebovat. Přijde mi že je to pak nacuchle od masa a všeho. Párkrát jsem dala i jablka rozvařené a použila jsem pak do kaše,malá si pochutnala.
Taky máme plno jablek, ale přesnídávky nedělám, zbytečně tuna cukru a stejně náchylné k plísním. Za me do dobrého sklepa a dělat pak "čerstvé", ale je to ještě daleko,takže štrůdly to jisti 🙈😊🍏🍎

journals
11. říj 2019

@zuzangel proc tuna cukru? Vsak se daji udelat presnidavky bez cukru 😉 my delali presnidavky loni a letos jak kdyz je najdu! Jsem za ne vdecna

jituli84
12. říj 2019

JJ my taky budem dělat, když jsem viděla složení přesnídavek v obchodě, tak na to seru 🙂

journals
12. říj 2019

@jituli84 jablka vsude 😄 budes za ne rada, uvidis. Nekdo pise ze dela z cerstvych jablek, ale ja ocenuju ze jsou hned po ruce

jituli84
12. říj 2019

@journals jj čerstvý bejt nemusí 🙂 Máma , když sme byly malý měla zavařený přesnídavky všeho druhu a žijem, v dnešní době se hold některý věci až moc řeší a v obchodech dřív potraviny taky nebyly plný takových sraček. Pardon za ten výraz

journals
12. říj 2019

@jituli84 tak jsou i “dobre” presnidavky. Ale stoji 25,30 a vic...

jituli84
12. říj 2019

@journals to už je jiná, ale to už se zase moc nevyplatí právě 🙂

ladyhacek
12. říj 2019

U zmrazených jídel se uvádí cca 3-6mesicu. Záleží na druhu. Někde jsem viděla i tabulku.

ladyhacek
12. říj 2019

Strýček google

krista71096
autor
12. říj 2019

@ladyhacek Děkuji! 😍

anirij332
13. říj 2019

Mě napadlo to zavařit, to se může? :D vůbec totiž nevím co a jak :D