Večerní kaše, která netíží

marketam3
14. črc 2017

Ahoj holky.
Malé je necelých 6 měsíců, a už asi měsíc na večer dávám kaši. Dost se tím zhoršilo spaní, protože velkou část noci v posteli tlačí, funí a prdí, až ji to budí. Zkoušela jsem od Nestlé rýžovou a od Hami rýžovo kukuřičnou. Bez příchutí, ty dávat nechci. Nemáte někdo tip na kaši co takhle netíží? Nebo dá se něčím kaše na večer nahradit? Díky

kacka_h
14. črc 2017

Čím nahradit vám neporadím, syn mi je odmítal úplně, ale vím že spoustu maminek kaši na noc nedoporučuje právě kvůli tomu že ucpává trávení a děti bývají pak neklidné .. vím že některé pak spí jako zabité ale některým prostě nesedí .. buď dejte jen mléko nebo pak u starších se doporučuje polévka (klidně hustá zeleninová) .. to je lehčí a bříško nebude tolik bolet 🙂

marketam3
autor
14. črc 2017

Děkuji za radu 🙂 ráda bych ji to ale něčím nahradila už teď a na tu polívku je ještě brzy asi. Ona tu kaši totiž zbožňuje, vždycky se celá rozzari a začne vyskat jen co vidí jak se k ní bližim s tou miskou. Plácá se u krmení do nohou a já ji ani nestačím nabírat lžičky jak pořád otvírá pusu. Nechci ji o to večerní jídlo připravit úplně a dát ji jen mlíko 😒 ale jako jasně, pokud by se nenašla jiná varianta tak bohužel 😒 odkdy se můžou ty polévky?

kacka_h
14. črc 2017

Od zavedení konkrétní zeleniny .. jen ji uvařite a rozmixujete .. pak od roka můžete přidat i třeba trošku smetany .. nebo jí dávejte to co má na oběd ;) jinak já asi moc víc neporadím, můj syn byl a je do teď (2roky) dost velký nejedlik, takže my večer kojili ještě v roce pak měl pár měsíců kaši ale řídkou z flašky a pak hned večeře .. já kupovala německou bebivitu .. vyjde mnohem levněji a pokud koupíte z dovozu přímo německou bude mít i lepší složení ..

marketam3
autor
14. črc 2017

Tak já se po ni podívám a zkusím teda i tu polívku 🙂 děkuji

leki
14. črc 2017

Ja davala od Hipp myslim, nemlecka, neslazena, ovesna. Po ryzi ho asi do roka bolelo brisko, pripadne nekdy i zvracel (a to i kdyz byla v prikrmu jen trosicka). U vas bych zkusila jinou nez ryzouvou, treba mu tez nesedi (daji se i ve zdrave vyzive koupit instantni, nebo ja zalivala vodou drcené ovesne vlocky a nechala chvilku "nabobtnat), pripadne kasi vyrusila uplne a nahradila presnidavkou/zeleninou.

linee
14. črc 2017

@marketam3 zkus zeleninove polevky,rozmixovat a nebo tu kasi udelat ridsi.Mozna je na nej moc husta a boli ho brisko.Proste ubrat lzicku.

marketam3
autor
14. črc 2017

Jo řidší jsem zkoušela a nepomohlo. Ale líbí se mi jak navrhujete ty zeleninové polévky. To určitě zkusím 🙂 děkuju

monulec
14. črc 2017

My dáváme kaši už asi měsíc, různé druhy a problém nemáme. Každý den ji snídá a večeří ji obden (střídám se zeleninou, nebo tím co mu zbyde od oběda). Ale každé mimčo je jiné, jinak papá, takže bych zkusila zeleninku jako k obědu a nebo UM (mě ho třeba nechce vůbec).

Hodně štěstí. Písni pak jak to dopadlo....

hanka_333
14. črc 2017

Ja večer taky střídám kaši se zeleninou, po ryzove kaši totiž má syn zacpu. Když dáváte večer zbytky od oběda, tak i s masem?

misackovomaminka
14. črc 2017

Nas maly mel s briskem problemy od narozeni. Malo kakal, byl ucpany, porad jsme rourkovali ale kasi take zboznoval. A jedina, kterou snesl byla a dodnes je Sunarka vanilkova na noc. Jime ji i my s manzelem 😉 spal krasne, zadne bolave brisko ani prdiky. Ale jak zde psaly mamky vyse, kazde ditko je jine. Uvadim jen jako mozny tip na vyzkouseni 😉

monulec
14. črc 2017

@hanka_333 Ano i s masem, když je tam rozmixované tak už vybrat nejde!!!!!! Myslím, že to ničemu nevadí

soyevita
14. črc 2017

@marketam3 Kolem 6m je na kaše ještě brzy.I když výrobci některé doporučují od 4m.Určitě bych raději dala tu zel.polévku.
V cizině se doporučuje začít s příkrmy až s ukončeným 6m.Prostě buď jen MM,nebo UM a nic jiného.Ani voda ani čaj.Zažívání je prý připravené jen na to mléko.Ale jiný kraj,jiný mrav....

@monulec Kaši obden 2x denně určitě ne-e.Zeleninka super

soyevita
14. črc 2017

@hanka_333 S masem určitě ne,je těžké na trávení,vývar je ok

bajarys
14. črc 2017

Taky dávám na večer kaši a bez problémů. Dělám nemléčnou cereální medovou od Sunárku.

marketam3
autor
15. črc 2017

Těm s příchutí se chci vyhnout, už mám doma od Sunaru banánovou a je to tak sladké, že bych se,nedivila kdyby ji to pusu zalepilo 😀
Všem vám děkuju za rady, zkusím teď zeleninu a po čase kaši, tentokrát ne rýžovou, ale jinou

koitschka
15. črc 2017

Ja myslim,ze bez kase dite klidne prezije🙂 davam samotne UM na noc,dam ho trochu vic a je v pohode, s lepkem jsem ji seznamila formou piskotu,ktere obcas dam do ovoce, nebo testovin v masozeleninovyc prikrmech

luckylee
15. črc 2017

Vecere ma byt zavedena az jako posledni.Pul rocni miminko ma mit rozhodne jen mliko.Kase casem na snidani.Mozna by bylo fajn i trochu myslet na zazivani a prevenci budoucich potizi.😉 Ale kazdeho vec jak zachazi se zdravim sveho ditete.☺

kamiska
15. črc 2017

Kasi muzes casem davat na snidani. V 6m ale opravdu neni potreba.

odula
15. črc 2017

@luckylee nase druha dcera kasi zboznovala,dostavala ji na noc a zatim zije covece.... jo a ve svedsku rostou generace na necem,co se dava na noc, a co se jmenuje välling, a je to vlastne kase, a taky zijou. Ja bych strasne ocenila,kdyby matky, jejichz pristup se lisi od toho ktery je ZROVNA TED povazovan za ten nejlepsi a nejzdravejsi, nebyly explicite nebo implicite povazovany za hazarderky se zdravim svych deti.😠

odula
15. črc 2017

@marketam3 nase krasava miluje sinlac. Je bez mlecny bilkoviny esli se nepletu i bez lepku. Ale jako malicky ji delal taky problem. Zavedly jsme az ted. Do ty doby jsem davala husty zeleninovy pyre a v poho 😉

marketam3
autor
15. črc 2017

Na prevenci a zdraví svého dítěte dbám, to můžu s klidem říct. Kor když jsem ji párkrát zkusila dát kaši, nedělá jí dobře a teď hledám alternativu. Já dceru kojím, bohužel kolikrát už mi odpoledne a večer u kojení pláče, má hlad, tak jsem ji prostě chtěla dát najíst ať hlad nemá, to snad není tak hrozné ne? 😀 Nemůžu ji dokrmit umělým mlékem protože ho prostě nevezme, žádné, žádnou značku, z žádné lahve ani jiným způsobem, tak jsem chtěla kaši nebo tedy teď zkusím tu zeleninu, protože nechci ať má hlad (to jsem děsná matka teda 😀)
Z její reakce na kaši ale uznávám, že to ještě zpracovat správně neumí a proto ji vyřadím na chvíli a zkusím zeleninu. Diskuzi jsem začala proto, že jsem se chtěla zeptat, jestli někdo nemá podobnou zkušenost a nenašel nakonec lépe stravitelnou kaši nebo našel jinou náhradu. To jste mi poradily zeleninu a za to vám děkuji 🙂

kacka_h
15. črc 2017

@marketam3 můj kojenak taky nechtěl nic jinýho MM .. žádnou značku UM ani kaše do flašky .. miluje bílý jogurt ale na ten máte ještě hodně času ;) ať vám ta zelenina pomůže ;)

luckylee
15. črc 2017

@odula staci selsky rozum ale s nekym kdo argumentuje tim,ze "nekdo to jedl a kupodivu zije" se bavit nechci.Nema to cenu.
Ja bych si na veceri kachnu se zelim nedala a to je podobne narocne na traveni jak kase pro dite.A v pulroce ma mit hlavne mliko a sem tam ochutnavat jidlo.Tim tuplem kdyz je kojene.A jestli se budi tak je to uplne normalni.Chapu,ze jestli se budi kazdou hodinu nebo breci hned po nakojeni tak je to narocne a pak teda tu zeleninu zkusit no.Ale stejne myslim ze je to brzo.Nicmene jestli place u kojeni tak to nemusi byt hlady,ne?...Co treba na FB skupina Varime zdrave od prvnich prikrmu? Tam jsou i alba s polivkama,rozdelene podle veku atd.

jipe
15. črc 2017

@marketam3 já dávám hami nebo hipp na dobrou noc - ty neslazené, chutnají i mně 🙂

jipe
15. črc 2017

@luckylee ajá bych si tu kachnu i k večeři dala :D :D :D My jsme taky večer začínali s kaší (neslazenou, instantní, mléčnou, na dobrou noc), prcek byl spokojený a nekojila jsem pak v noci každou hodinu. Zkusila jsem i zeleninu, snědl ji a pak mi prořval večer av noci se budil. Ted už večeře střídáme,někdy kaše, někdy zbytek od oběda, někdy pečivo. Já fakt nemám ráda ten jediný správný názor na stravování dětí,snad každé dítě je jiné. Ze skupinky na FB jsem musela odejít, protože postoje některých moderátorek na mě teda byly už moc vyhrocené. Jako inspirace super, ale to kamenování, když někdo není 100 % bio,eko,superzdravěžíjící,...

normalnimatka
15. črc 2017

obávám se, že zelenina na strávení je ještě horší, než kaše...

já bych kašlala na tyhle značkový kaše "pro děti", který jsou s různejma přísadama atd..prostě zajdi do zdravý výživy a kup si 100% obilovinovou kaši, kterou dáš buď s vodou, nebo s trochou UM, aby to mělo chuť. maj jich mrtě.... čiroková, jáhlová, pohanková, krupicová (ta je teda nejlevnější k uvaření), rejžová, kaštanová, špaldová, třízrnná z dmka, .... třeba značka green apotheke a různý jiný...

luckylee
15. črc 2017

@jipe ja taky nejsem extra eko bio kdovico...Ale premyslim nad zdravym zakladem pro sve dite.Zacatky jsou nejdulezitejsi.Do tech 3 let urcite.S jidlem neni kam spechat.Ze se dite budi je normalni.Mi se budi 2x i v 15m ale kasi bych ho nezacpala.Detske brisko si musi prece zvykat pomalu na ruzne jidlo a ochutnavat,ne se nacpavat.V pulroce urcite.
Ja taky vyrostla na sladkem,na kasi atd,sedela jsem v choditku,na nohach tvrde backurky a ziju?Ziju!...Jenze okolo 25ti let se ty nasledky zacaly projevovat.Tlusta jsem teda byla vzdy ale zazivaci potize mam ted poslednich par let....rodicum to vycitat nemuzu protoze oni tenkrat tolik informaci a studii nemeli..My se na to vymlouvat nemuzem a pokud muzu udelat cokoli abych ovlivnila budouci zdravi sveho syna,byt jen o trosku, tak to udelam.A nebudu si nic vycitat za par let.A nebudu se omlouvat za to,ze mi proste prijde uplne ujete nacpat miminko nejakou kasi a to pak chudak celou noc travi misto aby mel kvalitni,prirozeny spanek.
Ze skupiny na FB se da dobre inspirovat.Nazory adminek jsou mi vcelku jedno ikdyz jsou to chytre zeny takze obcas ani jejich nazor neni k zahozeni.🙂

jipe
15. črc 2017

@luckylee Takto po tobě samozřejměnikdo nechce, abyses omlouvalaza svůj názor, jen to lze podat tak,že "podle mě... ne "je to tak a tak". Mému dítěti ta kaše vyhovovala, když se budil co hodinu, opravdu jsem měla pocit, že ho trápím hlady,navíc jsem byla nevyspalá, unavená, protivná. Jinak se budí i ted ve dvou letech (mimo jiné rostou pětky), po zelenině večer řval a v noci taky pobrekával. Jinak já začala s příkrmy ve 4m a týdnu, zelenia k obědu, ze startu 1 - 3 lžičky, kdy přesně jsme se propracovali ke kaši večer už nevím. Každopádně buzení se každou chvíli mi jako kvalitní a přirozený spánek nepřijde, takže jsem dělala to, co vyhovovalo mně i dítěti

odula
15. črc 2017

@luckylee no tak ja zas nebudu diskutovat s nekym, kdo neni schopen rozeznat kdy se jedna o nadsazku, pripadne ironii, a kdy ne.

misackovomaminka
15. črc 2017

Holky tak snad se tady nebudeme dohadovat ne? Kazda napsala autorce svuj nazor popr. Tip a o to slo. Kazda mame jinou zkusenost a o tom maji tyhle debaty byt 😉 vzdyt vsechny chceme pro ty nase drobecky jen to NEJ 🙂👍