Ublinkávání i při husté stravě. Řešil někdo?

dianawonder
9. čer 2023

Ahoj/Dobrý den.

Řeším teď poslední 2 dny problém na který jsem nikde nedostala odpověď, tak zkouším ještě zde.
Dcera má 7 měsíců a poslední 2 dny mi po všem ublinkává ( příkrm, zahuštěné mléko, kaše). Denní režim máme takový že 🟡V 6 h. kaše
🟡V 11 h. mléko a maso zel. příkrm
🟡 V 14 h. jogurt s ovocem, piškoty
🟡V 17 h. jogurt s ovocem nebo zelenina
🟡 V 20 h. kaše
Ať dám co dám, stále ublinkává cca polévkovou lžíci. Ikdyž jsem zkusila udělat větší interval, nechat v pololehu v židličce, tak ublinkne třeba i 10 min. před dalším jídlem. Už jsem z toho kapku zoufalá, nevím co dělám špatně. Od začátku je na AR mléku kvůli blinkání ale to bylo vždy jen bezprostředně po jídle.. Jinak bylo vše ok ale teď ty 2 dny pořád ublinkávání přes hustou stravu ... Řešil někdo něco podobného?

emillyhk
9. čer 2023

@dianawonder Syn ublinkával ještě v osmi měsících. Zhruba hodinu po jídle, někdy dřív, někdy později. Těšila jsem se na příkrmy, že to bude lepší a nic, jen se to hůř pralo. 🤦‍♀️ Ale mezi tím osmým, devátým měsícem to přešlo. Ne úplně ze dne na den, ale docela rychle. Jinak s pediatrem jsem to řešila, že syn stále ještě ublinkával, říkal, že to množství lžičky až polévkové lžíce nevadí. A že do roka by to neřešil, že z toho nejspíš vyroste, takže nás nebude posílat na žádné další vyšetření. A opravdu z toho vyrostl 😊

dianawonder
autor
9. čer 2023

@emillyhk Fuuu, díky za sdílení zkušenosti. Snad to taky nějak přejde 😬 chvála bohu že máme sušičku ale horší je to třeba v kočáru no... Budu doufat že se to zlepší 🍀

emillyhk
9. čer 2023

@dianawonder Já ho taky převlékala 6x denně, prala obden (sušička je nejlepší přítel 😄). Bryndáky a slintáky byly k ničemu, většinou si ublinknul na rameno. 🙈 V kočárku jsem dávala pod hlavu přeloženou plenku, když ublinknul, vyměnila jsem hned za čistou.

orangutan123
9. čer 2023

@dianawonder A to Vám všechno sní? Bez problémů?

me_druhe_ja
9. čer 2023

Obe moje děti hodně ublinkavaly, hlavně starší syn. Trvalo to určitě ještě po zavedení prikrmu. Už si nepamatuju přesně, kdy to přestalo, ale myslím, že to bylo v době, kdy přestali většinu dne trávit na bříšku a uměli už sedět a lézt po 4. Oba mají trávení úplně v pořádku🙂

mama_mila
9. čer 2023

Synovi bude tento týden půl roku a taky blinká, od narození je na mléku AR, zlepšilo se to, ale každý den několikrát ublinkne, někdy víc, někdy míň, někdy hned po jídle, někdy i dvě tři hodiny po jídle. Zatím má tedy zavedené jen zeleninu/maso na oběd, teď zkoušíme na svačinu ovoce. Pediatr se jen ptá, jestli je to lepší, každopádně se synem chodíme i na rehabilitace kvůli slabšímu bříšku a tam nám říkali, že to může být i tím. Dcera blinkávala taky, ale ne tolik a ani nemusela mít AR mléko, ale na druhou stranu měla bříško a vývoj ok. Tak třeba to souvisí. Taky jen čekám a doufám, že to přejde, držím palce

moonulka
9. čer 2023

Syn je teda kojený, má 8m, ale jednou dvakrát do týdne si pořád ještě ublinkne. 🤷‍♀️ Ublinkával hodně, musela jsem pořídit sušičku, to jinak nešlo. 😄 Zdaleka ale nejí tolik pevné stravy, je na BLW, 2x denně ochutnává, takže naštěstí ublinkne jen mlíko.

ivetkafek18
9. čer 2023

Jo to moje je taky na ARku taky furt ublinkuje a tuhou stravu taky a porad. 10x denne prevlikam. Ja uz to ani nereaim. Urcite nemej vycitky nedelas nic spatne. To je proste reflux. On z tohi vyroste. Streva si musi zvyknout. Nektere deti je maji hold citlivejsi 🙂 preju hodne stesti

xnikolan
9. čer 2023

Mladší syn byl také blinkací, mléko měl AR a stejně blinkal i dvě hodiny po jídle, ani s příkrmy se to nijak nezlepšilo, akorát to bylo barevné, takže ještě horší praní. Přestal blinkat v 8 měsících víceméně ze dne na den. Takže pevné nervy, chce to čas, já jsem měla strach, že to nikdy neskončí, ke konci už jsem teda tak nějak rezignovala. Teď bude mít 17 měsíců a od těch 8 měsíců už neblinkal.