Tabulka jídel. Nemáte takovou, co děti smí od jednoho roku?

alex97
5. říj 2022

Dobrý den, maminky nemáte náhodou někdo tabulku co děti smí od jednoho roku ? Máme za sebou ovoce,zeleninu,maso (Kuřecí, hovězí, jehněčí, králičí,tresku takže tedy vše krom vepřového) chleba nebo rohlíky,žloutek,bili jogurt a už jsme měli i pár lžic tvaroháčku..Máme dneska rok 🍀

lv
5. říj 2022

Prakticky co dospělí, mimo hub, vnitřností, dráždivých potravin a s omezením koření a soli.

alex97
autor
5. říj 2022

A chtěla jsem se zeptat jak jsou na to buchty nebo cukroví na vánoce?

petramana
5. říj 2022

@alex97 vseho s mirou 🙂

me_druhe_ja
5. říj 2022

Do tří let by neměli houby, celé ořechy a vnitřnosti výjimečně. Jinak už v pohodě vše. Ideálně šetřit soli, cukrem a polotovary.

lv
6. říj 2022

Cukroví je pro něj výživově k ničemu, cukr, tuk, ořechy často a zvykání na sladké. Ale když bude mít kousek, nic se nestane. Buchty klidně, ne často.

jjasmina
6. říj 2022

@alex97 naše jedla v 1r úplně všechno, v 10 mes dokonce i vánoční cukroví, razime heslo všeho s mírou

ajja87
6. říj 2022

@alex97 naše jedli všechno (s mírou) a co zvladli ukousat

krisstina93
6. říj 2022

Od roku dávám vše co jíme my s výjimkou hub, smažených jídel a ostrého koření, ale ani jedno z toho doma neděláme ani pro sebe. Takže roční dítě už ji normálně s námi.

alex97
autor
7. říj 2022

Díky všem..Malá mi nejedla od 8m do roka kvůli zubum ..A teď je to oříšek něčím začít.. 😞 ale děkuji

grelen
7. říj 2022

@lv
@me_druhe_ja
@krisstina93
Muzu se zeptat z jakeho duvodu nemohou deti do tri let houby?

lv
7. říj 2022

@grelen jsou těžko stravitelné, vláknina chitin i rostlinné bílkoviny. Takže hrozí zažívací potíže, bolesti břicha. Později v polévce můžou, spíš pěstované jako žampióny a hlíva.

petulkadodo
8. říj 2022

@alex97 Od roku už děti mohou všechno, kromě hodně kořeněných a solených jídel. Cukroví a buchty samozřejmě taky. Cukr není jed. Všeho s mírou.

krisstina93
8. říj 2022

@grelen houby nejsou stravitelné a mám pocit, že do sebe i natahují nějaké škodliviny, že i dospělý člověk by to s nima neměl přehánět.

grelen
8. říj 2022

@lv
@krisstina93 Diky 🙂