Strava dítěte. Může něco odmítat v budoucnu, když teď dceři všechno chutná?

klokanka31
9. dub 2021

Naše malá co je na příkrmech, tak sní všechno co jí dám. Od králíka přes cuketu a batáty až po jáhly. Manžel říká že je to skvělé, že si nebude aspoň celý život vymrzovat v jídle jako on, ale já si myslím že se může stát až bude větší, že něco bude odmítat jíst. Jaké máte zkušenosti vy?

jako_mala_holka
9. dub 2021

Já zatím zkušenost nemám, malé je 10 měsíců a taky ji prakticky všechno... Každopádně si myslím, že se to může změnit a že se to opravdu změní časem... Teď toho využívám a cpu ji brokolici, než mi ji za pár let hodi na hlavu 😄

jako_mala_holka
Autor odpověď smazal
Zobraz
makovice88
9. dub 2021

@klokanka31 Nase mala bastila prikrmy od 6. mesice. Vsichni mi rikali, jake mam stesti, ze ji vsechno. Na kazdy obed snedla celou sklenicku nebo celou porci domaciho. Kamaradce dite snedlo 2 lzicky a konec. 😁 Ted ji budou 2 roky a uz si zacina vybirat. Lososa nechce, tohle nechce...nedavam moc na vyber. Pokud si nevybere ze dvou mnou nabizenych variant, tak smula. 😁 Takze ano, muze se to menit casem.

lachipie
9. dub 2021

Syn jako mrně snědl skoro všechno. Dneska by nejradši jedl jen tři jídla a ty bych mohla točit pořád dokola a jemu by to nevadilo. Řízek nebo karbanátky s br kaší, těstoviny se sýrovou omáčkou a palačinky se šunkou. Pokud dělám k jídlu i salát, třeba okurkový, musím mu ten salát předložit až po jídle, protože jinak sní jen okurku a jídla se nedotkne. A ještě mě nesmí vidět, že připravuji i salát, protože jak ví, že je i okurka, tak se jídla prostě nedotkne a čeká na salát. Jako cca dvouletý zbožňoval polévky. Dnes polévku nejí žádnou. Ani vývary, ani krémové.

jaja01k
9. dub 2021

@klokanka31 Starší syn jedl pěkně od prvních příkrmů a vydrželo mu to doteď, je mu 7. Samozřejmě jsou jídla, která nejí, ale nijak vybíravý není.
S mladším, 6 let, je to od prvního příkrmu doteď šílený boj. Dám mu oběd, on ani neochutná a už hlásí, že to nemá rád, nechutná mu to, už nechce.

keksik002
9. dub 2021

@klokanka31 samozřejmě že casem so najde jídla ktere bude mít ráda a jídla ktere jí chutnat nebudou.. Ale teď dokud je malá a sni vše, bude mít dobrý základ.

klokanka31
autor
9. dub 2021

@jako_mala_holka Taky jí dávám brokolici, a hrášek, špenát, jáhly, fazolky...já sama bych to nejedla, tak pochybuju že to bude chtít jíst až bude starší ☺

amazonkajanik
9. dub 2021

@klokanka31 malý si vybíral už od začátku. Hlavně u kupovaného. Pak jsem začala vařit. Když měl věk na maso, snědl bez problémů v polévce vepřové a kuřecí. Najednou zlom (hlavně kuřecí,jak dělá nitky,tak to plive,jako kdyby měl chlup na jazyku) začal plivat i brambory,nechce těstoviny. Pokud to není mix. Ale chleba,nebo rohlík s lucinou mu nevadí. Včera mi vzal na milost i kuřecí nugetky, už jsem fakt nevěděla, jak do něj dostat maso. O víkendu budou karbanátky, tak doufám, že sní i ty. Ale když ho to chytne, je jak prokopnuty hrnec, tunak, zeleninové rizoto, kuřecí vývar, mazanec, pohankove palačinky, toast obalovany ve vajíčku, banánové vafle s ovesnymi vlockami ...

jjasmina
9. dub 2021

Naše roční jí taky všechno , ale je jen otázka času, kdy jí nebude hodně věcí chutnat, to je jasný

klokanka31
autor
9. dub 2021

@amazonkajanik Já zatím dávám kupovaný, až zblajzne zásoby skleniček, tak jí pak začnu dávat už naše jídlo, jsem zvědavá jak jí bude chutnat domácí...

amazonkajanik
9. dub 2021

@klokanka31 právě že domácí jelo víc,než kupované. Co fakt chutnalo a snažím se napodobit je od Hami vepr kýta s rajčaty,je to v misce vhodné na cesty a dá se ohřát v mikrovlnné troubě. Pak jsem hodně dělala domácí ovocné příkrmy. Super je třeba banán s medovym melounem

felixfelicis
9. dub 2021

Tak ono z tech skleniček to chutná všechno podobně, to je skoro jedno, co je napsané ve složení😀
Já mám zkušenost, ze jak které dítě jedlo od začátku prikrmu, tak ji celou dobu až doteď(ve smyslu vybíravé x nevybirave, jedlik x nejedlik).

sigyn
9. dub 2021

My nemáme dítě, ale černou díru, která pohltí veškeré jídlo v dosahu. Čím více jídla v ní skončí, tím je větší a tím je větší i hlad. 😂

terezia10
12. dub 2021

Moje dcera do 2 let jedla vše ted ji budou 4 a je totální nejedlik je to na palici nic nepomáhá