Slepičí vývar pro 12měsíční dítě?

molu18
2. črc 2024

Ahojte, prosím vás mohu dát 12 měsíčnímu dítěti klasický vývar z mražené slepice z Kauflandu, když nechám vše vyvařit včetně kůže a kostí? Může se to u tak malého dítěte? Samozřejmě přidám i zeleninu a bez soli a koření..

mourovatakocka
2. črc 2024

@molu18 Jasně, nevím, proč by ne 😊 Já jsem vývar pro oba dávala hodně brzo. U druhého jsem si už ani tolika nelámala hlavu kvůli soli.

prejeta_zaba
2. črc 2024

Vždyť vařené maso a zeleninu přece jí v prikrmech od začátku, ne? A co je vývar? 😄

mabs
2. črc 2024

@molu18 jasně

luciesofiealex
2. črc 2024

Jistě,proč ne?

janule0123
2. črc 2024

@molu18 roční muže téměř vše .. takže tam ok…jinak holky co se divite dotazu … zpětné jsem zjistila na nějaké skupince k vaření dětem, ze klasicky vývar by snad neměli mimča, kvůli kostem (myšleno vývaru z nich)… nevěděla jsem🤣nenapadlo me ptát se.. takže v dobře víře jsem malé dělala vyvary i z kosti z krutý, hovězího i kurete … kuře domácí, ostatní někde z farmy … no takže tak 😎jako samozřejmě to nebylo čisté z kosti… převážně maso… u kruty proste krutí křídlo atp…

jana_zofie
2. črc 2024

@janule0123 z jakeho duvodu vadily ty kosti?

janule0123
3. črc 2024

@jana_zofie horší stravitelnost…

molu18
autor
3. črc 2024

Děkuji za příspěvky. Právě jsem se obávala, zda tak malé dítě může vývar z kostí a kslepičí kůže..tak myslíte, že v 12 měsících už může?

luciesofiealex
3. črc 2024

@molu18 Já bych řekla že už úplně v klidu, věřím že už pár měsíců zavedené příkrmy má takže zažívání už má zvyklé a může zkusit další nové věci.

lenkalubina
3. črc 2024

Moje mamka pokaždé,když slyší jak maminky kupují skleničky s jídlem pro děti, tak říká,že my jedli vyvary,gulas a klasické jidlo už od půl roku🤣🤣a všichni jsme přežili bez alergii a jiných problémů

elesse
3. črc 2024

@lenkalubina kez by to byla pravda, ze nase generace nema alergie a jine problemy🙂 treba obezitu….

jana_zofie
3. črc 2024

@janule0123 porad nechapu. Nejak si neumim prebrat v cem je vyvar z kosti spatne stravitelny. 🤷‍♀️

janule0123
3. črc 2024

@jana_zofie Dceři to problém nedělalo, ale vím, ze to na skupině Vsrime malym dětem řešili … ale u ročního ditete bych neřešila vůbec … jen píšu, ze jsem potkala, ze to řešili jako nevhodné, me to nenapadlo a vařila jsem to jako vývar včetně kosti se zavedeným masem… v době kdy jsem do toho vrazila, měla dcera už po roce.. takže jsem dal nepatrala… čas nevrátim problém nebyl … takže by to byl pro me ztraceny čas ..

lis6
3. črc 2024

U prvních přikrmů se vývar nedoporučuje kvůli vysokému obsahu bílkovin. u kůže bych se bála mastnoty. Ale ne u ročního dítěte

goovana
3. črc 2024

@molu18 proč by ne ?? Jasně že jo..fo je to nejlepší domácí polevka