Roční dítě pouze kojeno. Jinou variantu stravy odmítá. Má tady někdo podobnou zkušenost?

valerieponcza
10. říj 2019

Dobrý den.
Dcera má k dnešnímu dni 11m 4dny. Je stále plně kojená a žádnou jinou variantu stravy nepříjmá. Zkoušela jsem zeleninu,ovoce,kaše,polévky,luštěniny,maso ve všech podobách mixované,drcené v kuse. Vše odmítá. Nemám obavu o její zdraví, ale už bych byla ráda kdyby něco jedla a kojení ubývalo postupně. Má tady někdo podobnou zkušenost? Nebo radu co s tím? Určitě nechci ze dne na den odstavit . Děkuji za odpověďi 🙂

mirin89
10. říj 2019

Ahojky, radu nemám, jen mám skoro 15 měsíců starou holčičku a je převážně kojená. jídlu nikdy moc nedala, vždy třeba týden snědla trochu oběda, pak třeba 14 dní jen pár lžiček, teď asi týden jí 100 g masozeleninového oběda + občas kousek pečiva, kousek ovoce nebo zeleniny, kukuřičná křupka. Kojení žádné ještě úplně zrušené nemáme, včera jsem tedy byla dopoledne pryč a byla kojená v 8 ráno a pak až ve 14 hod., mezitím snědla trochu přesnídávky a trochu oběda. Věřím, že kojená věčně nebude, ale už bych také nějaké kojení ráda zrušila, ale to bych asi musela odjet někam pryč, když nejsem v dosahu na mléko si nevzpomene, jak mě vidí, hned šátrá do výstřihu...

jane46
10. říj 2019

Hlasim se do klubu... Nasi Bare je ted 1,5 a porad je to boj. Nedavno jeste byla plne kojena, pokud nepocitam lzicku jogurtu ci krupku. Je to o nervy... Stale sni jen par soust. Mela obdobi polevek, to jsem slavila... Ale uz ji to zase preslo.
V puberte ji snad uz kojit nebudu 😀 A byli jsme i na odberu krve, resili s Dr. a nic se nezjistilo.

mirin89
10. říj 2019

@jane46 Naše malá teda měla nedostatek vitaminu B12, ale bylo to zjištěno už v půl roce kvůli nadměrné reakci na úlek (dlouhé mrkání), takže jsme doplňovali kapkami a půjdeme na kontrolní odběr, na jednom už jsme byli po dobrání kapek a dobrý, teď máme jít po půl roce na kontrolu toho, jak přijímá vitamin ze stravy bez těch kapek, tak jsem na to fakt zvědavá...

zuzita15
10. říj 2019

@valerieponcza a testovali ji zelezo? Nekdy je to zpusobene jeho nedostatkem. Jestli problem nema, tak nabizet, nenutit a vytrvat, jina rada neni...

viridie
10. říj 2019

Můj syn se v roce rovněž v podstatě pouze kojil,vážil 14kg.Zjistili mu pak ale dost nízké železo,asi 4 měsíce bral kapky. Zda to bylo úpravou stavu či přirozený vývoj,to nevím..ale asi 2 měsíce po začátku užíváni-se rozbaštil jak divej.Noční kojohody však neustaly.😀

izz76
10. říj 2019

Měla jsem to stejně, v roce dcera jen kojena, prospivala krásně.. V 2letech živá z kojení tak z 50%,stale zdravé, spokojeně dítě, spíš baculata než hubena. Kojení se vzdala úplně až po třetím roce. Nikdy jsem to nehrotila, jídlo nabízela, nenutila, pomalu rozjelda.. Vzpomínám, jak jsem ji odpoledne vyzvedla že školky, přišly jsme domů a první co bylo musela se nakojit 😆

pavla555
10. říj 2019

tak já chtěla přikrmovat od 4m a taky nic nechtěla. Jak jsem chtěla pěkně začít zeleninou, tak jsem pak vyměkla a šla i do ovoce a nic. První co mi snědla byla dýně+ banán + jablko a začala ,,jíst,, až od 8m (před jen pár lžičenek, což jsem ani moc za jídlo nepočítala). Já se teda trošku o zdraví bala a i po konzultaci s doktorkou jsem jí začala dávat rozmixované ve flašce (ač jsem moc nechtěla). Teď má 16m a baští sama lžičenkou (trošku občas pomáhám nabírat 🙂 ) a snědla by snad 1/2 prasete 😂😂😂

zelenaesmolda
10. říj 2019

@valerieponcza
nemas obavu o jeji zdravi?tak to ja bych teda mela...

izz76
10. říj 2019

@zelenaesmolda Obava o zdraví je u kojeneho dítěte úplně zbytečná..

makronka222
10. říj 2019

Tak proste kozu nedavej? :D co resis

zelenaesmolda
10. říj 2019

@izz76
opravdu?jako kdyz odmita prijmat jinou potravu tak muze nejaky zdravotni problem klidne byt.Nebo ji bude kojit do 18?

pavla555
10. říj 2019

@zelenaesmolda nevím proč by měla kojit do 18ti, to tady nikdo nepíše.... Ale jinak souhlasím, že nějakej zdrav. problém může nastat, např. nedostatek železa apod....

kosi_cek
10. říj 2019

Mám takovou zkušenost s mým nejmladším kojencem, příkrmy jsem začala zkoušet klasicky někdy od půl roku (mix i blw) a nic, nehrotila jsem to, nenutila jsem, když jsem viděla jaký k tomu má postoj a nezajímá ho, ani když všichni okolo jí. Řekla jsem si, že tam, kde má možnost jíst, hlady neumře, věřila jsem mu, navíc na prsu byl opravdu spokojený, dokonce více spokojený, než sourozenci se zavedenými příkrmy, lépe spal a co si budeme povídat, nakojit ho bylo nejjednodušší, zvlášť v létě, v době výletů a dovolených, než se pachtit s jídlem, které odmítá (to jsem dávno vzdala a zkoušela jen jednou za čas). On zdravý, spokojený, krásně prospívající. Když mu bylo 14 měsíců, najednou prozřel a začal se zajímat o to, co si to dávají ostatní do pusy, něco okamžitě vyplivl, ale něco dokázal i spolknout (do té doby si strkal do pusy nejedlé věci, občas i jedlé, ale věci, co se v puse začaly rozpouštět-trávit, ty okamžitě vyplivl, či vydávil). Jakmile někdo začal jíst, byl u něj a lačný k novým a novým ochutnávkách a nakonec se rozjedl ani vlastně nevím jak, vyšlo to přímo od něj, navíc to bylo bez práce, protože začal jíst rovnou naše jídlo (nejprve ty nejvhodnější kousky a pak vlastně komplet). Teď už chodí do školky a je myslím dobrý a vděčný strávník, sice nejí všechno, ale stále rád ochutná to, co jedí ostatní.

ziarivkaaa
10. říj 2019

@valerieponcza Mali sme to rovnako. Rozjedla sa cca v 14m, ale aj v 18m bola ešte na 50-60% kojena. Tak som otehotnela a kompletne stratila mlieko. Mesiac a pol doslova hladovala s plačom a od 19,5m už jedla relatívne normálne. Kým je veselá, zdravá a spokojná, môžeš byť pokojná. Tie deti predsa nie sú blbé. Ale vraj je nechutenstvo pri nízkom železe, tak si ho môžeš nechať skontrolovať, pre vlastné upokojenie.

antoinet
10. říj 2019

Ma to dve mozna rizika
- nedostatek nekterych dulezitych latek, zejmena zeleza, lze otestovat z krve
- do budoucna nesnasenlivost kousku, je dulezite neprosvihnout urcity cas, problem se pak muze vlect roky
Mne se deti rozjedly, kdyz jsem omezila kojeni, zejmena nocni. Stoji za to mit doma, ktere 3 dny rve a dozaduje se sveho pocucani, ale nasledne se rozpapa🙂

martiniquest
10. říj 2019

Znam jednu holcicku, co se rozjedla az kolem roka a pul. Je drobnejsi, ale zdrava. Z MM ma dite vse, co potrebuje. Pokud je dite zdrave, nechala bych tomu volny prubeh.

zelenaesmolda
10. říj 2019

@pavla555
a hlavne ten zdravotni problem muze byt pricinou odmitani potravy...

kata267
10. říj 2019

@zelenaesmolda souhlasim, asi bych v prve rade nechala udelat test jestli.ma vsechny vitaminy co ma mit, uz je dost velka aby se jen kojila, a ze kojenim ma dite (rocni a vic) vse co potrebuje je proste blbost, mam kolem sebe 3kamaradky ktere kojily dlouhodobe a deti mely nakonec nedostatek zeleza a jeste cehosi ale to uz si nepamatuju....
Proste omezit kojeni, naucit pit a hlad prijde taky 😉

kata267
10. říj 2019

Jeste doplnim ze nejsem proti kojeni jako takovemu, at si kazdy dela co chce 😉 ale rocni dite by podle me uz melo "jist" i ostatni veci, prijde mi zvlastni ze nechce vubec nic jineho? Ani "sladke" ani "slane" varianty prikrmu? Nebo neco kousat? Zeleninu, ovoce? Vzdyt v roce uz ma I plno zubu treba by ji to bavilo?

mourovatakocka
10. říj 2019

@valerieponcza Kéž bych to takhle udržela já! Dceru jsem nutila, protože přece musí jíst! A doteď má s jídlem problém. Nabízej, nech ji hrabat do svého talíře, nám pomáhá, když ji mám u sebe v kuchyni a vaříme spolu. Pokud je spokojená, ať si řekne sama.

izz76
10. říj 2019

Dítě dokáže v roce bez problémů žít jen z kojení, kdo to nezažil nepochopí.. Já už jsem psala výše zkušenost že svými dětmi... A řeči, že se budou kojit do 18 jsou zbytečné.

kata267
10. říj 2019

@izz76 nikdo netrvdi ze nedokaze, dokaze, ale muze mit treba problem s nedostatkem nejakych zivin...ale asi si to neumim dobre predstavit, moje deti ted nejsou nejak extra jedlici, ale v pul roce by mi snedly z vidlicky snad vsechno jen aby to vyzkousely, proto mi prijde zvlastni ze rocni dite nema zajem vubec zadny

odula
Autor odpověď smazal
Zobraz
ninive211
10. říj 2019

Ze zkusrnosti od segry, neter se poradne rozjedla, az ze ukončilo kojení, do te doby toho snedla jen malo, zeleninu jednu lzicku, pulku jogurtu, pulku ovocne kapsicky nebo kousek sucheho rohliku...ale jedla aspon NĚCO. Pokud ti odmita ochutnat fakt cokoliv, tak teda uz bych to videka jako problem a zacala ho resot s dr. Neustale nabizej, nenut, ale zkousej to...nerezignuj.Dej ji ochutnat prino od tebe z talire, kdyz ty budes jist, treba ji vadi, ze si mysli, ze ma neco jineho, co neni dobre...nektere deti neji vubec takoce ty nesolene kojenecké "šlichty" (ani se jim nekdy nedivim), ale kdyz ochutnaji "normalni jidlo", tak jim to smakuje jak divym...