První příkrmy. Kdy jste začaly a čím?

30. bře 2024

Ahoj maminky jdu si pro radu. Na netu je toho hodně ale já trochu tápu s dávkováním, proto se na vás obracím, jaké máte zkušenosti.
Syn má dnes 5m, plně kojený. Chci začít dýní.
Kdy jste začaly dávat první ochutnávky vy?
Čím jste začaly?
Opravdu mám dávat jen jednu čajovou lžičku denně v době oběda jak píší na netu? Po jaké době mám začít přidávat více jídla.
Kdy jste měly příkrmy již ve všech jídlech za den ( snídaně, oběd a večeře)??
Děkuji 😉

uzivatelkapetra
30. bře 2024

Klidně ještě měsíc počkej, pokud výrazně nedává dítě najevo, že chce taky 🙂
Dávkování je jedno, pokud mu bude chutnat a bude vědět, co s tím v puse má dělat, tak ať si dá, co si dá.
Žádné první den jednu lžičku.

cilkat
30. bře 2024

U obou plně kojených dětí jsem začala kolem toho pátého měsíce, protože se mi vrhali do talíře a byly zvědavé (Mladší vypadal zralý v nějakých 4,5 měsíci, ale pozdržela jsem to kvůli dovolené, kde jsem s příkrmy fakt začínat nechtěla, Starší naopak až nějak kolem 5,5 měsíce, ale spíš jsem taky zdržovala, protože kolem pátého dokončeného začal jevit zájem,a el já si chtěla 'načíst informace a nakoupit suroviny'). U obou jsme se docela rychle dostali tak na polévkovou lžíci (čajová lžička mi přijde fakt málo)... a na ní zůstali několik týdnů (víc si prostě nevzaly). Stejně tak mi v deseti měsících stále byly na jednom "lžičkovém" a jednom "BLV" jídle denně a zbytek stále kojeno.

kleio
30. bře 2024

Já začala v půl roce, v 10ti měsících už měli všechna jídla příkrm (proložené kojením). Ze začátku, zhruba první tři týdny, jsem zaváděla nové druhy jídel opatrně, pak už jsem klidně dávala každý den něco nového, nebo podle potřeby. Dala jsem množství, jaké byli ochotní sníst. Po týdnu, kdy se naučili, co se stím má v puse dělat, už snědli plnou misku.

zmrzlinka
30. bře 2024

Určitě už začni.Nejprve jednodruhovou zeleninou a nemusíš jednu lžičku.Kolik sní ,tolik sní.

krisstina93
30. bře 2024

Já začínala asi ve 4 a půl měsících, proste když měli o jídlo zájem. Dávej nejdřív jen jeden druh zeleniny par dni, pak zas další druh par dni, ono to celkem trvá, než toho zkusis víc :D já dávala ze začátku par lžiček, třeba 3-5, podle toho jak chtěli jist no.

lis6
30. bře 2024

Četla jsem, že podle WHO se má začínat v 6 měsících, ale zároveň je tam určeno kolik má sníst, což mi nedává smysl. Podle mě je ideální ten 5. měsíc na pohodu pár lžiček. Nebo prostě se řídit dítětem, jestli vypadá, že už chce. A množství určitě podle dítěte. Tedy prej někde ve světě plně kojí do roka. Tak tím jsem se taky řídila a nehroutila se z toho, že toho dítě moc nesneslo. Jedl sice všechno, ale jen pár lžiček snad do 10 měsíců.