První kaše a příkrmy

terka_viktorka
18. únor 2018

Ahoj mamky,
Chtěla jsem se zeptat na vaše zkusenosti mám holčičku za tyden 5.mesicu už zkousime mrkvicku,naštěstí jde vše krásně s malá papa jako by to uz dávno znala, zvládne necelou mrkev v době oběda a pak ještě dokrmim UM.Jelikoz je to celkem jedlik tak mi dr.doporucila na večer tzv. prvni kaši,už se mi totiž budila driv a driv i po větší dávce mleka, jak od Nutrolonu tak od Nestle nám sedi, ale dáváte po tom také ještě mleko?dekuju moc za zkusenosti

luj89
18. únor 2018

kase na noc nemusi mimcu sedet, hodne miminek z toho pak boli brisko, ale na to se neptas 🙂. Pokud je to kase nemlecna a nedavas do ni mleko, UM bych urcite dala, pokud je to kase mlecna nebo nemlecna s UM, asi bych i tak zkusila trochu dat kvuli tekutinam 🙂

3liska
18. únor 2018

Ja malymu davam vecer kasi a pak trochu napit caje, aby mel dost tekutin... Zase zalezi, kolik ty kase sni. U nas tak ze 120- 150 ml vody... Takze mlikem ho nedolejvam, aby nebyl prejedenej, proto detskej caj...

astyna
19. únor 2018

Zkus nejdříve menší dávku. Když dítěti nic nebude, tak navyš. Já jsem to tak udělala u mého kojeného, dám 140ml + lžičky kaše, po chvíli mu dám i od sebe a spí hezky. Ale on si své noční cykly protahuje i bez kaše 🙂 spí už 8h v kuse. Což teda nedávám zase já a stejně musím vstát a odstříkat...

alzbeta_kubicek
20. únor 2018

Moc doporucuju skupinku na fb Vaříme zdravě od prvních prikrmu. Tam je spousta receptu i rad i maminek, které převádí děti z um na jídlo... kaše je na večer problematická - zatěžuje trávení, děti po ni v noci “lépe spí”, protože je jejich tělo zaměstnáno trávením, ne odpočinkem. Já osobně bych prefabrikovanou kaši dítěti nikdy nedala, obsahuje strašně moc cukru. Syn kaše ji k snidani, uvařenou z čistých surovin (voda, vločky, pohanka, jáhly,... doslazuju jablkem, bananem, datlemi...)