Příkrmy - cuketa. Můžu ji vynechat a pokračovat jinou zeleninou?

9. únor 2022

Maminky začaly jsme s malou příkrmy.. A teď podle seznamu od doktorky máme dávát cuketu..Ale koupila jsem 1 v lidlu a dřevnatá a další sem koupila v Bille a je úplně tvrdá a bez chuti..Můžu vynechat ? A pokračovat jinou zeleninou? 🤔

la_amanita
9. únor 2022

No jasně, úplně v klidu. Zařazování různých druhů potravin do jídelníčku je individuální, záleží taky na roční době

palja
9. únor 2022

Určitě. My jsme vždy jeli podle sebe a žádný seznam jsme nedostali 🙂

prejeta_zaba
9. únor 2022

Ne, dítěti naroste druhá hlava a zezelená. 🤦‍♀️ Co myslíš, bude pro dítě lepší v klidu jíst to, co je mu přirozené a nebo nutně potřebuje jíst přesné množství a definici z tabulky, i když teď cuketa roste maximálně v laboratoři a v Uzbekistánu? 🥴 Zapojme hlavu, holky, někdy to není tak těžké. 😀

michaelarousova
9. únor 2022

No jasne ..doktorka dala seznam zeleniny ale urcite ne poradi jak davat☺️

merope
9. únor 2022

Cuketou se začíná, protože je jedna z těch opravdu nejlíp snášených, ale ve skleničkách jsem ji ani neviděla a holt ne vždy je na ni sezona. Tak klidně zkus něco jiného. Ale doporučuji jak se trošku někde objeví, tak dát - mému drobkovi opravdu moc chutnala.

klokanka31
9. únor 2022

Nám doktor neříkal co máme malé dávat, a taky žije 😊 nestresuj se 😉

montmirail
9. únor 2022

Dávala bych co aktuálně máš 👍 já se řídila pouze ze začátku pravidlem dávat jen jednu novou surovinu.

intonace
9. únor 2022

Cuketu lze zařadit vždycky 😉 Dávej to co malé chutná a zkus jinou potravinu 👍

cuuza
10. únor 2022

Jako teda mimo, ale ty baby cukety a dřevnaté? My je kupujeme dost často a fakt si neumím představit, jak by ta malá cuketa mohla být dřevnatá...
A jinak nejlepší je dávat sezonní zeleninu, případně skleničky...