Příkrmy a čaj/voda. Co dát na pití?

annoonniimm
2. únor 2023

Zdravím, prosím vás malá má 5 měsíců chci jí dát první příkrm zatím jen ochutnávala ovoce zeleninu tak, že jí cucala.. tchýně a moje mamka mi říkají ať jí dávám i čaj. Je plně kojená doktorka říkala, že jí to stačí a když ještě nejsou vedra tak nemusím. Tak se chci zeptat zda jí můžu dát dětský ovocný čaj nebo nějaký jiný? Nebo kojeneckou vodu? Ta voda se zas nelíbí mojí mamce 😑🤣. Má známou a ta té své už od 3 měsíců dává kremáčky, polívky a jako jí to pěkně žádný problém, ale mě se to zdá moc brzo teda 😑. No a že ta malá jí skoro vše už teď v 5 měsíci,tak mi to doma dávají sežrat.. Nebo od kdy jste začali dávat čaj/vodu? Děkuji

moonulka
2. únor 2023

Já své kojené dceři začla dávat vodu, když se mi natáhla po skleničce a chtěla se napít, měla 7 měsíců. A čaje mi pila až od roku a půl. 😄

jjasmina
2. únor 2023

@annoonniimm začala jsem nabízet vodu/čaj od prvních prikrmu, což bylo kolem 6 mes, ale spíš kojení a sem tam vodu

dida66
2. únor 2023

Taky jsem si myslela, že když je malá kojená, tak ji nemusím dávat vodu. Ale malá začala mít problém s kakáním a doktorka mi řekla, že mám zkoušet malé dávat vodu, nebo čaj, aby se to krapet rozmělní loni, že mlíko na to nestačí. Jinak se malé snažím dávat hlavně vodu, jelikož moc častý čaj není pro organismus to nejlepší. A nechci, aby si malá moc zvykala na sladké nápoje.

moonulka
3. únor 2023

@dida66 čaj sladit přece vůbec nemusíte 😊 nedávno manžel dal téměř tříleté dceři do dětského průduškového čaje med a ona to odmítla že jí to nechutná. Neslazeného pak vypila celý hrnek.

ondul
3. únor 2023

Zacali jsme na peti a pul mesisich a piti bych nebyla daval, kdyz je mala plne kojena, ale natahuje se sama po kelimku, tak ji par loku vody necham vypit.

gdpr
3. únor 2023

Ja som davala pit vodu asi od 2mesiacov a raz za cas caj bylinkovy ale davala som ho ked som si spomenula takze dost ne pravidelne

emillyhk
3. únor 2023

Syn byl sice na UM, ale do prvních příkrmů odmítal cokoli k pití. Postupně jsem po lžičkách dávala vodu. Vždycky po jídle pár lžiček vody. Čaj odmítal do roku a půl, nechutnal mu žádný. Teď už to střídáme, ale pořád preferuje čistou vodu.

dida66
3. únor 2023

@moonulka čaj nesladím, ani by mě to nenapadlo. Jenom si myslím, že je lepší mimčo zvykat spíš na vodu.